SurfSkate

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč tenkrát Praotec Čech nezabloudil někam blíž k Atlantiku? Čeští surfaři by pak nemuseli vymýšlet různé způsoby, jak si pocit surfování ve vlnách vynahradit....ale zpět do reality. Do redakce nám dorazil velmi zajímavej "nástroj", který by mohl zachránit všechny surfaholiky z našich středozemských krajin.

Od české distribuce značky SurfSkate nám do redakce přistál na testování surfskate pro model havajského mistra Jamie O´Briena. Těšil jsem se na tu desku, pomalu jak na Vánoce, ale nejspíš mi karma vracela úder, jelikož jsem si těsně před předáním znehodnotil vazy v koleni. Se surfováním na asfaltu jsem se mohl na nějaký čas rozloučit. 

Potřeboval jsem ale náhradní plán na testování, a tak jsem obvolal špičku českého surfového ledovce. Dal jsem dohromady team ve složení: Matyáš Menšík, Tadeáš Kopča, Matěj Novák a kupodivu se nám podařilo v Praze zastihnout i nezastihnutelného Matěje Černého. Společně jsme pak vyrazili jednoho krásného jarního dne na Stalin, kde se k nám připojil surfař a fotograf Miloš Potužák, který se postaral o veškeré snímky. SurfSkate nám zapůjčil ještě další 2 modely a vůbec první surfová session u Kyvadla mohla začít.

Pojďmě si na začátek SurfSkate představit. Deska je podobná skatu nebo cruiseru, avšak tvar má navržený podle surfové desky. Hlavní kouzla se ale odehrávají v oblasti trucků. Zadní truck je klasický a hned na začátku zjistíte, že ten přední se pohybuje ve více směrech, než jste zvyklý u skatu či longu. Odborně se tomu u SurfSkatu říká V-​Truck a právě díky němu dokážete s deskou proměnit beton v oceán. Kouzelník nikdy neodhalí svá tajemství, ale SurfSkate vám prozradí svou magii jednoduše ve videu níže.

A nyní předáme slovo našim zkušeným testerům, kteří nám vylíčili jejich pocity ze SurfSkatu...

Matěj Novák
"Tuhle parádičku bych doporučil těm, kteří se chtějí zlepšit v pohybu na surfu. Pokud umíte take off a máte napádlováno, ale nemáte čas být u oceánu, tak je to ideální přepravovadlo v surfovém stylu."

Matěj Černý
"Bylo to super, asi to je zatím jedna z věcí, která je nejvíc podobná surfingu. Je to zábavný a super, když nejste u oceánu, protože si můžete trochu připomenout ty pohyby."

Matyáš Menšík
"Bylo to neuvěřitelný. Nikdy by mě nenapadlo, že se něco může surfingu takhle přiblížit. Kdybych zavřel oči, tak si klidně můžu představit, že sjíždím vlny pacifiku. Surfskate je nejen skvělá tréninková pomůcka, ale řekl bych dokonce, že dokáže surfování plně nahradit. Že by konečně něco, co mě zbaví závislosti na cestování za vlnami?"

Tadeáš Kopča
"Co se týče podobnosti opravdovýmu surfingu, tak si SurfSkate vede celkem dobře, protože můžete v klidu natrénovat pohyb těla při nabírání rychlosti i pořádný turny, na což je skvělý si najít nějakej šikmej kousek betonu, abyste se do toho mohli opřít pořádnou vervou. Mně vyhovovala víc menší rybka, která byla hbitější a dalo se s ní rozpumpovat na slušnou rychlost i na kratším úseku, celkově mi přišla hravější a zábavnější. Pokud bych ale chtěl carvovat větší oblouky a užít si jízdu z mírného kopce, sáhnul bych po delší a stylovější verzi, teda pokud bych jel na spot autem, protože na batohu bych měl radši připnutej kratší street model. Každopádně je SurfSkate skvělej trenažér, ale pořádnej adrenalin vám do žil vleje až opravdová vlna, na kterou budete ze SurfSkatu dobře připraveni. Nebo si to aspoň budete myslet ;)"

Nejspíš vás zaujala fotografie z barrelu, který vlastní "silou" vytvořil Matyáš speciálně pro Tadeášovo potěšení. A i když prvotní myšlenka obsahovala opravdovou moč, můžeme vás uklidnit, že na fotku byla použita čistá pramenitá voda.

A nyní tu máme dárek pro všechny naše čtenáře! Pokud vás SurfSkate zaujal, máte nyní možnost ho získat s exkluzivní slevou 15%!! Stačí při objednání zadat kód kuponu: "freeride". Sleva platí do 31.5.2016. Kluci ze SurfSkatu jsou nadmíru vstřícní, takže pokud byste si chtěli surfskate osobně vyzkoušet, neváhejte jim napsat, nebo zavolat, rádi se s vámi sejdou.
A nebo stačí když dorazíte na následující akce, kde najdete SurfSkate stánek:
Longboard salón - www.facebook.com/events/1011608245592312/
Vybrané zastávky Freeride.cz Just Ride - www.facebook.com/freeride.justride

Pokud vás zaujaly fotky Miloše Potužáka, mrkněte na jeho stránky:
- potuzakmilos.com
- www.facebook.com/potuzakmilosphotography

Na závěr bych rád poděkoval klukům, kteří se na recenzi podíleli, Milošovi za fotky a hlavně pak SurfSkates.cz za zapůjčení surfskatů.

Další zajímavé články

S Jakubem na vlnách Ep. 11 - Martin Smékal

Vítejte u 11. epizody podcastu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího pořadu (nejen) pro serfový závisláky. Hostem je filmař Martin Smékal, autor českých surf dokumentů Choose your wave a No Wave Back. Martin právě teď připravuje další film o českých surfařích s názvem Between Fjords. Dokument o dvou bratrech z Beskyd, kteří to doma zabalili a vyrazili na Island extrahovat adrenalin z hor a vln. Smyslem projektu není zachytit pouze surfing a skialpy v extrémních podmínkách panenské přírody. O čem to přesně bude, vám Martin prozradí v následující hodince.

Aceh - odlehlý poklad Indonésie

Na začátku roku, po vánocích, oslavách nového roku s živým koncertem PSH v Indonésii a zkrátka všeho toho šrumu dnes už poměrně rušného Bali, bylo na čase vycestovat na chvíli pryč. Bohužel už jsem asi ztracený případ, a tak každé místo kam vyrážím, musí obsahovat kombinaci surfování + nevšední lokality. Chvíli jsem přemýšlel, že procestuji střední část Filipín, oblast Baler. Nakonec ale padl nápad vyrazit na Sumatru.

Jedinečná šance, jak se podílet na vzniku českého surf dokumentu

Určitě už jste zaslechli, že vzniká v pořadí již třetí dokument s tematikou českého surfingu z dílny režiséra Martina Smékala. Projekt s názvem Between Fjords o dvojčatech z Beskyd, kteří propadli surfování a lyžování na Islandu, je zatím pouze v polovině cesty. Aby se film úspěšně dostal do kin, bude potřeba, abychom se všichni společně zapojili a přispěli na crowdfundingovou kampaň.