Třetí zlato v řadě! DP se znovu stal mistrem v pádlování

V pořadí již 3. závod v pádlování na serfu od Pražskýho serfovýho klubu opět obhájil úřadující mistr. Ani letos se v Hříměždickém lomu nenašel nikdo, kdo by Davida Petra přepádloval. V kategorii holek se z vítězství mohla radovat Janča Petrmannová.

Včera se v Hříměždickém lomu sešlo přes 50 účinkujících a diváků, aby mohli sledovat strhující show v podání vnitrozemskejch serfařů. Nově se jednalo o tzv. open formát, takže se mohli zúčastnit i účastníci z jiných krajů. Pražští serfaři tak museli čelit 4 členům z Brněnské surfové klub. Celkem se do závodu přihlásilo 17 mužů a 10 žen. Ti co se obávali nízké teploty vody, byli příjemně překvapeni a nakonec pouze hrstka holek a Eda startovali v neoprénech.

V kvalifikačním kole se rozřadili závodníci podle časů do jednotlivých head to head heatů. Většina čtvrtfinálových soubojů tak byla víceméně rozhodnuta po otočce u první bojky.

V semifinále si mě Dejv natřel na napumpovaná prsa a finálový souboj s Edou Růtem už pro něj byl svačinkou. "Asi bych měl přestat kouřit" okomentoval závod vítěz David Petr. Ani nikotinová skvrna na plicích nezastavila úřadujícího mistra v tom pravém pádlování (pozn. red.: pádlování bez pomůcek, třeba pádla). Boj o třetí místo byl už napínavější, v cílové rovince jsem začal kulhat na jednu ruku, abych předsedovi stačil.

U holek to bylo už od semi v každém heatu o prsa korejské ženy. Ve finále to nakonec urvala Janča, která má natrénováno z Balíčka a v malém finále o bronzu rozhodovali setiny setin ve prospěch Janici nad Káťou.

Opět se potvrdilo, že nejlepší trénink na pádlování, je pádlování a čas u oceánu ti nic nenahradí.

Děkujeme Kůčovi z Highjumpu a organizátorům z Pražského serfového klubu za parádní akci a budeme se těšit na další závody v pádlování na serfu.

Výsledky:

Osmifinále Muži

David Petr vs. Míla Brzák
Eda Růt vs Honza Štorek
Matyáš Menšík vs. Dan Baudis
Jakub Michna vs. Vítek Máchal
Honza Stejskal vs. Pavel Hanuš
Martin Vašina vs. Kuba Gottfried
Lumír Hovančík vs. Martin Feix
Dan Peřina vs. Martin Tetiva

Čtvrtfinále Muži

David Petr vs. Dan Peřina
Eda Růt vs. Lumír Hovančík
Maytáš Menšík vs. Martin Vašina
Jakub Michna vs. Honza Stejskal

Semifinále Muži

David Petr vs. Jakub Michna
Eda Růt vs. Matyáš Menšík

Finále Muži

David Petr (1. místo) vs. Eda Růt (2. místo)
Jakub Michna  (3. místo) vs. Matyáš Menšík (4. místo)

čtvrtfinále Holky

Janča Petrmanová vs. Nela Graclíková
Klára Kovaříková vs. Kristýna
Radka Michalová vs. Janiza
Michelle Müllerová vs. Káťa Prokopová

Semifinále Holky

Janča Petrmanová vs. Káťa Prokopová
Klára Kovaříková vs. Janiza

Finále Holky

Janča Petrmanová (1. místo) vs. Klára Kovaříková (2. místo)
Janiza (3. místo) vs. Káťa Prokopová (4. místo)

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Pavel Hanuš
Další články autora

Další zajímavé články

Roxy Surf Yoga & Fitness 10.11. v Praze

Značka Roxy připravila společně s pražským studiem Yoga Movement na neděli 10. listopadu speciální akci, během které proběhnou hned dvě rozdílné lekce - surf yoga praxe a surf fitness workout. Obě budou vedené zkušenými a oblíbenými lektorkami Veronikou Ševčíkovou a Kateřinou Klemšovou.

Film Shaka je ke shlédnutí online!

Pamatuješ si loňskou premiéru snímku Shaka, na kterou dorazil sám hlavní aktér snowboardista/surfař Mat Crepel? Určitě tě pak potěší, že nabušenej dokument o cestě Mata za pokořením brutální vlny Jaws je nyní online ke shlédnutí!

Vyhraj 2 lístky na filmovej festival

Jelikož se blíží další ročník Prague Surf Film Festivalu, nechybí ani tradiční soutěž o dva lístky na libovolný film. Stačí jen uhodnout odpověď na záludnou otázku a mít špetku toho štěstíčka!