Třetí zlato v řadě! DP se znovu stal mistrem v pádlování

V pořadí již 3. závod v pádlování na serfu od Pražskýho serfovýho klubu opět obhájil úřadující mistr. Ani letos se v Hříměždickém lomu nenašel nikdo, kdo by Davida Petra přepádloval. V kategorii holek se z vítězství mohla radovat Janča Petrmannová.

Včera se v Hříměždickém lomu sešlo přes 50 účinkujících a diváků, aby mohli sledovat strhující show v podání vnitrozemskejch serfařů. Nově se jednalo o tzv. open formát, takže se mohli zúčastnit i účastníci z jiných krajů. Pražští serfaři tak museli čelit 4 členům z Brněnské surfové klub. Celkem se do závodu přihlásilo 17 mužů a 10 žen. Ti co se obávali nízké teploty vody, byli příjemně překvapeni a nakonec pouze hrstka holek a Eda startovali v neoprénech.

V kvalifikačním kole se rozřadili závodníci podle časů do jednotlivých head to head heatů. Většina čtvrtfinálových soubojů tak byla víceméně rozhodnuta po otočce u první bojky.

V semifinále si mě Dejv natřel na napumpovaná prsa a finálový souboj s Edou Růtem už pro něj byl svačinkou. "Asi bych měl přestat kouřit" okomentoval závod vítěz David Petr. Ani nikotinová skvrna na plicích nezastavila úřadujícího mistra v tom pravém pádlování (pozn. red.: pádlování bez pomůcek, třeba pádla). Boj o třetí místo byl už napínavější, v cílové rovince jsem začal kulhat na jednu ruku, abych předsedovi stačil.

U holek to bylo už od semi v každém heatu o prsa korejské ženy. Ve finále to nakonec urvala Janča, která má natrénováno z Balíčka a v malém finále o bronzu rozhodovali setiny setin ve prospěch Janici nad Káťou.

Opět se potvrdilo, že nejlepší trénink na pádlování, je pádlování a čas u oceánu ti nic nenahradí.

Děkujeme Kůčovi z Highjumpu a organizátorům z Pražského serfového klubu za parádní akci a budeme se těšit na další závody v pádlování na serfu.

Výsledky:

Osmifinále Muži

David Petr vs. Míla Brzák
Eda Růt vs Honza Štorek
Matyáš Menšík vs. Dan Baudis
Jakub Michna vs. Vítek Máchal
Honza Stejskal vs. Pavel Hanuš
Martin Vašina vs. Kuba Gottfried
Lumír Hovančík vs. Martin Feix
Dan Peřina vs. Martin Tetiva

Čtvrtfinále Muži

David Petr vs. Dan Peřina
Eda Růt vs. Lumír Hovančík
Maytáš Menšík vs. Martin Vašina
Jakub Michna vs. Honza Stejskal

Semifinále Muži

David Petr vs. Jakub Michna
Eda Růt vs. Matyáš Menšík

Finále Muži

David Petr (1. místo) vs. Eda Růt (2. místo)
Jakub Michna  (3. místo) vs. Matyáš Menšík (4. místo)

čtvrtfinále Holky

Janča Petrmanová vs. Nela Graclíková
Klára Kovaříková vs. Kristýna
Radka Michalová vs. Janiza
Michelle Müllerová vs. Káťa Prokopová

Semifinále Holky

Janča Petrmanová vs. Káťa Prokopová
Klára Kovaříková vs. Janiza

Finále Holky

Janča Petrmanová (1. místo) vs. Klára Kovaříková (2. místo)
Janiza (3. místo) vs. Káťa Prokopová (4. místo)

napsal

Jakub Michna
Další články autora

fotil

Pavel Hanuš
Další články autora

Další zajímavé články

Vybudovala surf školu od nuly, dvakrát. Rozhovor s Pavlou Trejbalovou

Letos na podzim jsem se zúčastnil surf lekcí s pro coachem v portugalském městečku proslulém produkcí supertrubek a sardinek. Na lekci dorazila i sympatická blondýna Pavla. Po pár vlnách jsem zjistil, že mluvíme stejnou řečí, a že dokonce i skvěle surfuje. Pavla se k oceánu přestěhovala již před 8 lety, aby si založila surfhouse s vlastní surf školou. V rozhovoru se dozvíte, jaký trable nese podnikání v surfový branži v zemi, jako je Portugalsko. Peniche je možná ráj pro surfaře, ale peklo pro majitele surf škol. A nezapomeňte! Zanedbání surfový výuky může zanechat doživotní traumata, nebo ještě hůř, zlozvyky v technice surfování.

S Jakubem na vlnách Ep. 11 - Martin Smékal

Vítejte u 11. epizody podcastu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího pořadu (nejen) pro serfový závisláky. Hostem je filmař Martin Smékal, autor českých surf dokumentů Choose your wave a No Wave Back. Martin právě teď připravuje další film o českých surfařích s názvem Between Fjords. Dokument o dvou bratrech z Beskyd, kteří to doma zabalili a vyrazili na Island extrahovat adrenalin z hor a vln. Smyslem projektu není zachytit pouze surfing a skialpy v extrémních podmínkách panenské přírody. O čem to přesně bude, vám Martin prozradí v následující hodince.

Aceh - odlehlý poklad Indonésie

Na začátku roku, po vánocích, oslavách nového roku s živým koncertem PSH v Indonésii a zkrátka všeho toho šrumu dnes už poměrně rušného Bali, bylo na čase vycestovat na chvíli pryč. Bohužel už jsem asi ztracený případ, a tak každé místo kam vyrážím, musí obsahovat kombinaci surfování + nevšední lokality. Chvíli jsem přemýšlel, že procestuji střední část Filipín, oblast Baler. Nakonec ale padl nápad vyrazit na Sumatru.