Vybouchla sopka! Jsou čeští surfaři na Bali v ohrožení?

Po dvou dnech vyhrocené mediální masáži jsme se rozhodli napsat pár řádků o nedávném výbuchu sopky Mount Agung.

Ve zkratce, na jihu ostrova v oblasti Bukit, kde právě natáčíme projekt SURFR, byste nebýt internetu ani nepoznali, že se nadmutý Agung upustil. Popel si sypou na hlavu možná tak některá média a vystrašení lidé, kteří sdílejí různé hoaxy a poplašné zprávy. Roušku jsem si sice koupil, ale to jsem měl udělat již po příjezdu na Bali, abych se ušetřil nedobrovolných svačin v podobě výfukových zplodin při jízdě na motorce. Na žádný popel jsem zatím nenarazil a špatně mi zatím bylo jen po tom, co jsem po session snědl celý meloun na posezení.

Je však pravda, že kvůli větru se kouř ze sopky přesunul na jižní část ostrova, tudíž museli uzavřít letiště v Denpasaru a zrušit veškeré lety. Pro někoho noční můra, pro jiného skvělý důvod, jak si prodloužit hoblovací (surfovou) dovolenou. Jelikož Bali není Azkaban, dá se odtud dostat alternativní trasou, např. pomocí vlaků, autobusů a trajektů. Jako univerzální zdroj informací (pro ty z vás, kterých se situace s dopravou na/​z ostrova týká) lze využít facebookovou skupinu Češi a Slováci na Bali, kde najdete spolehlivé informace.

Rozhodně není důvod k panice, úřady mají celou situaci pod kontrolou. Video které jsme sdíleli na facebooku je samozřejmě hoax, kterým jsme chtěli upozornit na celou mediální válku, která teď na internetu vypukla. Nevěřte všemu, co někde napíšou. Zrovna tu brutálně pršelo (což je teď v raining season naprosto normální jev), a tak jsme do videa přidali trošku kontrastu a nasadili si roušky. Výbuch sopky nijak surfaře v jižní oblasti neovlivnil, ba naopak jich teď ve vodě kupodivu přibylo. Zítra se pojedeme podívat blíže k postižené oblasti, abychom se na vlastní oči a plíce přesvědčili, jak je na tom celá situace.

Další zajímavé články

No Mad´s shelter on the wheels


Ahoj nomádi! Rádi bychom vám v jednom z našich pilotních příspěvků přiblížili naši životní filozofii spojenou s bydlením v autě. Jak jsme se ke spaní v autě dostali? Jaký auto používáme? Proč? Který vychytávky jsme do něj vyrobili? Jaký zkušenosti máme se spaním v autě v evropských (hlavně surfových) destinacích? 
NoMad´s vehicle is ready, enjoy!

Report z pražské premiéry filmu Shaka

Praha se včera dočkala premiéry nového snowboard/surf dokumentu Shaka a my jsme u takové události samozřejmě nemohli chybět! Mrkněte jak to vypadalo ve Slovanském domě a na afterparty v klubu NOD díky fotkám od našeho francouzského kamaráda Juliana Petryho aka Perlyho.

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.