Vychází nová kolekce "Ocean Republic"

Po tričkách Bagus Hobling se zaprášilo dřív, než bys řekl "frontside round-house cutback", a tak jsme se rozhodli zapnout leash a napádlovat do neprobádaných vod lifestyle brandů. Rozjíždíme SURFR značku oblečení zrozenou z českýho surfingu. A tady je naše první oficiální kolekce s názvem "Ocean republic".

S nápadem na design jsem šel rovnou za Dejvem, tvůrcem našeho loga. Chtěl jsem navhrnout parodii na profláklý dyzajny ostrovů s palmičkama a lebkama, který vidíte na každým druhým tričku. Místo kýčovitejch palem, který akorát ničí ekosystém naší planety skrze produkci palmovýho oleje, to chtělo něco z naší malebné republiky. Jakožto dítě Šumavy pro mě byl smrk jasná volba. A to, že tvar ostrovu připomíná hranice Babišovy republiky, taky není náhoda.

Celý to krásně reflektuje smysl naší online surf komunity. Jsme sice vnitrozemská země, bez jediného centimetru pobřeží. To ale neznamená, že nemůžeme přiblížit oceán a vlny....alespoň virtuálně. Tvoříme online ostrov, kde všichni jeho obyvatelé mají přístup k surfingu skrze text, informace, fotky, videa nebo společný eventy.

Co se tím změní? Třeba se v naší komunitě přestanou lidi dělit podle náklonosti k cestovce, u který se učili surfovat na kempu. Třeba už nebude polovina Čechů na čele nosit nálepku "kook", když po dvou lekcích vleze během hightidu do 6 ft. shorebreaku, nebo si koupí co nejmenšího shorta s co nejvíce stickerkama a nejdražší performance finy. A i kdyby se nic z toho nezměnilo, budete mít jistotu, že to triko, mikina nebo čepice, co právě nosíte, reprezentuje českou surf komunitu. Je jen na vás, jestli podpoříte globální surf brand, ze kterýho už dávno vyprchal příběh a smysl, nebo lokální projekt, kterej rozjel jeden mladej bláznivej nadšenec.

SURFR brand není nic revolučního, ale alespoň si na surfovou image jen nehraje. Jasně, v ČR je spousta značek, co mají v designech surfíky, finky, vlnky nebo lebky. Ale tím to končí. U nás příběh každýho produktu začíná tím, že vstaneme ráno za tmy, navlíkneme šortky nebo neoprén a jedeme na hlídku. Hledáme za rozbřezku vlny, který se většinou ani neukážou. A důvod? Žádnej není. Surfování se nedá obhájit. Ale stejně budem vstávat pokaždý, když na předpovědi uvidíme náznak swellu, dokud nám nohy budou sloužit.

Protože během surfování vznikaj ty nejlepší nápady.

Disclaimer: Nošení těhle hadrů z tebe neudělá surfaře!

Stejně jako u naší komunity se můžeš zapojit i do tvorby našeho brandu. Děláš grafiku, máš zajímavej nápad na design, nebo to umíš se šicím strojem? Napiš nám na surfrcz@gmail.com!

Na tý naší komunitě miluju, že i když začnete plánovat focení večer předem, stejně to nějak vyjde. S Milošem a Luckou jsme na Stáčko přišli o půl hodiny pozdějc, a nakonec jsme vychytali dokonce ještě lepší světlo. Fotky jsou jako vždy dokonalý. Jen škoda, že z nich nelze vyčíst Milošovy ikonické vtípky a poznámky.

Foto: Miloš Potužák
Model: Lucie Jurčová, Jakub Michna
Design: David Vinkler (sledujte jeho brand Shock’n’Roll)
Výroba: Merch4U

Další zajímavé články

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - 3. díl

Mikýř je zpět a jeho Prkenný Přehled s ním! Tentokrát v májovém láskyplném vydání opět nahlédneme pod pokličku české snowboardové scény a dokonce zabrousíme o kus dál, a to i do českýho surfingu.

Podcast S Jakubem na vlnách Ep. 08 Honza Považan

Vítejte u další epizody pořadu S Jakubem na vlnách, nejnepravidelnějšího podcastu v českém éteru. Hostem byl Honza Považan, kterej i přes jeho handicap dělá víc boardsportů, než 99% lidí.

Vracíme rybářské sítě zpátky do oceánu - v jiné formě

Jsme tři surfařky, kiterky a jogínky, které si zvolily svou vlastní cestu - od plastových odpadu z oceánů k udržitelnému oblečení. Protože, tak nám to dává smysl. Navrhly jsme řadu sportovního oblečení, v kterém chceme společně s Vámi bojovat za čistší planetu.