Vychází nová kolekce "Ocean Republic"

Po tričkách Bagus Hobling se zaprášilo dřív, než bys řekl "frontside round-house cutback", a tak jsme se rozhodli zapnout leash a napádlovat do neprobádaných vod lifestyle brandů. Rozjíždíme SURFR značku oblečení zrozenou z českýho surfingu. A tady je naše první oficiální kolekce s názvem "Ocean republic".

S nápadem na design jsem šel rovnou za Dejvem, tvůrcem našeho loga. Chtěl jsem navhrnout parodii na profláklý dyzajny ostrovů s palmičkama a lebkama, který vidíte na každým druhým tričku. Místo kýčovitejch palem, který akorát ničí ekosystém naší planety skrze produkci palmovýho oleje, to chtělo něco z naší malebné republiky. Jakožto dítě Šumavy pro mě byl smrk jasná volba. A to, že tvar ostrovu připomíná hranice Babišovy republiky, taky není náhoda.

Celý to krásně reflektuje smysl naší online surf komunity. Jsme sice vnitrozemská země, bez jediného centimetru pobřeží. To ale neznamená, že nemůžeme přiblížit oceán a vlny....alespoň virtuálně. Tvoříme online ostrov, kde všichni jeho obyvatelé mají přístup k surfingu skrze text, informace, fotky, videa nebo společný eventy.

Co se tím změní? Třeba se v naší komunitě přestanou lidi dělit podle náklonosti k cestovce, u který se učili surfovat na kempu. Třeba už nebude polovina Čechů na čele nosit nálepku "kook", když po dvou lekcích vleze během hightidu do 6 ft. shorebreaku, nebo si koupí co nejmenšího shorta s co nejvíce stickerkama a nejdražší performance finy. A i kdyby se nic z toho nezměnilo, budete mít jistotu, že to triko, mikina nebo čepice, co právě nosíte, reprezentuje českou surf komunitu. Je jen na vás, jestli podpoříte globální surf brand, ze kterýho už dávno vyprchal příběh a smysl, nebo lokální projekt, kterej rozjel jeden mladej bláznivej nadšenec.

SURFR brand není nic revolučního, ale alespoň si na surfovou image jen nehraje. Jasně, v ČR je spousta značek, co mají v designech surfíky, finky, vlnky nebo lebky. Ale tím to končí. U nás příběh každýho produktu začíná tím, že vstaneme ráno za tmy, navlíkneme šortky nebo neoprén a jedeme na hlídku. Hledáme za rozbřezku vlny, který se většinou ani neukážou. A důvod? Žádnej není. Surfování se nedá obhájit. Ale stejně budem vstávat pokaždý, když na předpovědi uvidíme náznak swellu, dokud nám nohy budou sloužit.

Protože během surfování vznikaj ty nejlepší nápady.

Disclaimer: Nošení těhle hadrů z tebe neudělá surfaře!

Stejně jako u naší komunity se můžeš zapojit i do tvorby našeho brandu. Děláš grafiku, máš zajímavej nápad na design, nebo to umíš se šicím strojem? Napiš nám na surfrcz@gmail.com!

Na tý naší komunitě miluju, že i když začnete plánovat focení večer předem, stejně to nějak vyjde. S Milošem a Luckou jsme na Stáčko přišli o půl hodiny pozdějc, a nakonec jsme vychytali dokonce ještě lepší světlo. Fotky jsou jako vždy dokonalý. Jen škoda, že z nich nelze vyčíst Milošovy ikonické vtípky a poznámky.

Foto: Miloš Potužák
Model: Lucie Jurčová, Jakub Michna
Design: David Vinkler (sledujte jeho brand Shock’n’Roll)
Výroba: Merch4U

Další zajímavé články

Éire, země zaslíbená!

SURFR blog má novej přírůstek! Nebo spíš staronovej, jelikož Jirka už několik článků psal, ale teprve teď jsme tomu dali pořádnej kabát. Vítejte u prvního příspěvku na blogu Gigi´s od Jirky Změlíka. Jak už z názvu vyplývá, podíváme se do Irska. Země, která nepatří mezi klasický, profláklý místa na surf trip. Přesto tam budete chtít po dočtení těhle řádků okamžitě vyrazit.

5 surfových biografií, které byste si měli přečíst

Po delší době vám s radostí přinášíme článek, který nám přistál do redakce! Jirka Změlík už dokonce několik článků na Freeridu publikoval v době, kdy jsem si ještě myslel, že "thruster" je člověk, kterému se dá věřit. Když jsme se pak střetli na brněnské premiéře SURFRu, byl jsem radostí bez sebe, že u nás existuje další šílenej nadšenec do všeho, co trochu smrdí surfingem.

Mathieu Crepel opět kombinuje surf a snowboard, tentokrát v Norsku

Letos v lednu se snowboarder Mathieu Crepel a surfař Damien Castera vydali na obojživelnou expedici daleko na sever Norska, do srdce arktické zimy. Z jejich putování vznikl krátkej film, ve kterým si můžete vychutnat luxusní kombinaci snowboardingu a surfingu.