Vzniká Brněnské surfové klub!

Je to už nějakej ten pátek, co vznikl Pražskej serfovej klub. To asi všichni zaregistrovali. Vod tý doby to trochu vypadá, jako by nebyli surfaři nikde jinde než v Praze hele. Přitom každej správnej českej shreder musí uznat, že nejlepší podmínky na ježdění jsou na Priglu.

Ještě to není ani jeden pátek, co vznikl Brněnské surfové klub. Řekli jsme si s borcema, že když je tu tolik hezkéch mařek a našlápléch borců, a když žijeme ve štatlu, kde tě na ten nélepší brejk doveze šalina, je potřeba s tím něco udělat a ukázat, že silná komunita surfařů je i u nás na vesnici. Tedy v Brně.

Teď vážně, žerty stranou. Mluvím o zrodu Brněnského surfového klubu. Rádi bychom po vzoru PSK založili podobnou surfařskou komunitu i v Brně. S některými se známe, občas se potkáme, ale nemá to žádnou, bych tak řekl, štábní kulturu. Chtěli bychom na sobě začít trochu makat, ať se nám pražáci úplně nevytlemí, až s nimi zas někam pojedem. Chtěli bychom zjistit jak velký má Brno potenciál (věříme, že bezmezný!), zjistit kolik nás tu vlastně je a hodit občas surfové talk s lidma, kteří se nepřeptávají na každé druhé slovo jako swell, line-​up, point break atd....však to znáte.

Vize je taková, že bychom rádi od února začali pořádat společné kruháče, surfové a plavecké tréninky a jednou za čas i nějakou přednášku, promítání, nebo jen škopek. Prostě totální kopie a vykrádačka PSK, jen s lepším názvem. Ale nebojte, určitě to tak dlouho nezůstane a budeme to právě my (tím myslím i tebe, pokud žiješ v Brně), kdo začne udávat tempo na našem českém surfovém sandbanku.

Dost planých keců, je čas na pár informací, bez kterých by to nešlo.

Oficiální založení klubu a první členská schůze proběhne na promítání dokumentu – Kde poušť potkává oceán v pondělí 3. 12. v kině Scala. Hlavní bude samozřejmě afterpárty po skončení, kde založení klubu, doufejme, nabere reálnější kontury.

Premiéra filmu Kde poušť potkává oceán | Brno

Takže doraž, ať všem ukážeme, zač je toho brněnské surfing.

Zdarec  

Sleduj Brněnské surfing na sociálech!

Pozn. red.: Ten úvodní vizuál jsme vytvořili my, protože kluci zatím němají žádnou grafiku nebo logo ke klubu (takže pokud máte nějaký nápady, určitě neváhejte do klubu vašimi výtvory přispět). Inspirací byla první věc, na kterou jsme si vzpomněli, když se řekne Brno a rozhodně tím nechceme nic naznačovat. Jo a taky - clickbait!

napsal

Vít Dubec
Další články autora

Další zajímavé články

Shop nám roste před vočima. Máme surfy, surfbagy a surfskaty!

Myšlenka vytvořit serfovej eshop nás v hlavě škládlila už delší dobu, ale vždy zvítězil rozum nad naivitou srdcaře. Mnozí už tuto hrdinskou zkoušku podstoupili a nepřežil nikdo (teda až na Zezulu, jehož surf sekci jistě přiživuje kapačka vitálního snowboarding a kterým samozřejmě fandíme). A i když my do téhle zátoky skáčeme taky po hlavě, naše vize je hlubší. Chceme, aby SURFR Shop a každej kdo na něm nakoupí, podporovali lokální české a slovenské značky, se kterejma se může každej z nás ztotožnit.

Pražský úterky se ponesou ve znamení cestovatelských přednášek

Období podzimních přednášek od docenta předsedy Matyáše je dávno za námi a doufám, že všichni obdrželi dostatek kreditů (a že budou stačit). Taky Freeride bar přes zimu pocítil značnou prázdnotu úterních večerů. To se ale změní, protože od března se můžete tešit na sérii cestovatelskejch přednášek se serfovou tématikou, kterou překvapivě neorganizuje Brněnské surfové.

Quiksilver rozšiřuje svou kolekci o dámský apparel

Značka Quiksilver, která působí na trhu již od roku 1969, zažívá další milník ve své historii. Tím je nová dámská kolekce oblečení v podání doposud ryze mužského brandu, který od svého počátku formoval surfovou módu a kulturu.