Vzniká Brněnské surfové klub!

Je to už nějakej ten pátek, co vznikl Pražskej serfovej klub. To asi všichni zaregistrovali. Vod tý doby to trochu vypadá, jako by nebyli surfaři nikde jinde než v Praze hele. Přitom každej správnej českej shreder musí uznat, že nejlepší podmínky na ježdění jsou na Priglu.

Ještě to není ani jeden pátek, co vznikl Brněnské surfové klub. Řekli jsme si s borcema, že když je tu tolik hezkéch mařek a našlápléch borců, a když žijeme ve štatlu, kde tě na ten nélepší brejk doveze šalina, je potřeba s tím něco udělat a ukázat, že silná komunita surfařů je i u nás na vesnici. Tedy v Brně.

Teď vážně, žerty stranou. Mluvím o zrodu Brněnského surfového klubu. Rádi bychom po vzoru PSK založili podobnou surfařskou komunitu i v Brně. S některými se známe, občas se potkáme, ale nemá to žádnou, bych tak řekl, štábní kulturu. Chtěli bychom na sobě začít trochu makat, ať se nám pražáci úplně nevytlemí, až s nimi zas někam pojedem. Chtěli bychom zjistit jak velký má Brno potenciál (věříme, že bezmezný!), zjistit kolik nás tu vlastně je a hodit občas surfové talk s lidma, kteří se nepřeptávají na každé druhé slovo jako swell, line-​up, point break atd....však to znáte.

Vize je taková, že bychom rádi od února začali pořádat společné kruháče, surfové a plavecké tréninky a jednou za čas i nějakou přednášku, promítání, nebo jen škopek. Prostě totální kopie a vykrádačka PSK, jen s lepším názvem. Ale nebojte, určitě to tak dlouho nezůstane a budeme to právě my (tím myslím i tebe, pokud žiješ v Brně), kdo začne udávat tempo na našem českém surfovém sandbanku.

Dost planých keců, je čas na pár informací, bez kterých by to nešlo.

Oficiální založení klubu a první členská schůze proběhne na promítání dokumentu – Kde poušť potkává oceán v pondělí 3. 12. v kině Scala. Hlavní bude samozřejmě afterpárty po skončení, kde založení klubu, doufejme, nabere reálnější kontury.

Premiéra filmu Kde poušť potkává oceán | Brno

Takže doraž, ať všem ukážeme, zač je toho brněnské surfing.

Zdarec  

Sleduj Brněnské surfing na sociálech!

Pozn. red.: Ten úvodní vizuál jsme vytvořili my, protože kluci zatím němají žádnou grafiku nebo logo ke klubu (takže pokud máte nějaký nápady, určitě neváhejte do klubu vašimi výtvory přispět). Inspirací byla první věc, na kterou jsme si vzpomněli, když se řekne Brno a rozhodně tím nechceme nic naznačovat. Jo a taky - clickbait!

napsal

Vít Dubec
Další články autora

Další zajímavé články

V rámci Surfchampu proběhne i Roxy Surf Fitness & Yoga

V rámci letošního ročníku akce Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship pro vás máme jednu novinku, která určitě potěší zejména dívky, holky a ženy. Jedná se o program Roxy Surf Fitness & Yoga, kterým si můžete zpestřit svůj pobyt na Surfchampu 2019. Nejedná se o klasickou jógu, ale o kombinaci jógy s fitness s cílem zažít perfektní balanc, který vám výrazně pomůže při surfingu.

Zveme vás na Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship 2019

Rok se s rokem sešel a vesmírné klání českejch a slovenskejch surfařů se opět blíží! Nenechej si ujít již dvanáctej ročník Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship, kterej se koná v termínu 21.- 30.6. tradičně ve francouzském Seignosse. Předpověď swellu sledovat nemušíš, protože pokud si na Surfchampu už někdy byl, víš, že to není jen o vlnách. V tomhle článku najdeš všechny informace o tom, co všechno se bude v Seignosse dít.

Zimní surfing v Portugalsku - Q&As

Z nějakého důvodu (dobře, hlavně kvůli surfingu) jsem se během mého ERASMU v Lisabonu zamilovala do Portugalska. Nejdříve jsem si prodloužila ERASMUS o další semestr, pak jsem si hned našla stáž a najednou už to byl rok a půl. Vrátila jsem se do Prahy dodělat magistra a za pouhých pár měsíců mi oceán a portugalská parta chyběli tak moc, že jsem se musela zase vrátit. Ani nevím jak se to stalo, ale už jsem tu skoro 3 roky. Učím surfing, učím SE surfing, dělám webdesign a social media marketing žiju životem so-called digitálního nomáda a snažím se využít všeho, co může evropské San Francisco nabídnout. Do toho samozřejmě patří i být tady mimo hlavní turistickou sezónu. Tedy zima v Portugalsku a otázky, na které se mě lidi často ptají - 3,2,1...