Wakesurf NIGHT Vol.4

O víkendu se pořádal další ročník akce Wakesurf NIGHT, který se však nekonal tradičně na Matyldě, nýbrž na Náklu. Spousta z vás ví, jaké jsou důvody pro změnu lokace. Některé Pražáky tak mohla tříhodinová cesta odradit, zato obyvatelé Olomóca to měli co by pískem dohodili.

Wakepark Náklo však mile překvapil nádherným zázemím, epickou scenérii s těžební věží a čistou vodou (která však dle expertů přesahovala limity density a prkna tak prej neklouzala ve vodě jako po másle, ale spíš po tvarohu). To však nic neměnilo na tom, že mašina Mastercraft X-​23 za sebou nechávala stopu v podobě impozantní vlny solidních rozměrů. Krásnou idylku však narušovaly neustálé nájezdy kooků na tryskáčích (pozn. red.: to jsou ty vodní motorové koloběžky) a frajerů, co si pořídili vodní skútr proto, že už se jim peníze nevešly pod matraci. Krom toho však hodnotím akci jako nadparádní. A to zejména díky organizátorům - party z Wake Matylda a Fílákovi (alias Mrkve Velký, alias otec wakesurf longboardingu) a díky celé partě wakesurfařů, kterou jsem měl tu čest poznat. 

Třešničkou byl ikonickej žlutej schoolbus přímo z Améru, ze kterého kluci z Matyldy sypali jeden excelentní hambáč za druhým, s ještě lepším drinkem v závěsu. Atmošku sobotního závodního dne dirigoval Pelda, kterej kolem poledne uzmul mikrofon a nepustil ho až do doby omezení nočního klidu. Několik jedinců nad jeho hláškami zvedalo obočí, já jsem však nekonvenční hrubiánský styl na majku okořeněný plzeňským přízvukem jako správnej "šumavuák" ocenil. Počasí naznačovalo, že léto má už svý nejlepší dny za sebou, ale přesto nám poslalo poslední hřejivý paprsky sluníčka na závěr sezóny.

Co se týče rekapitulace závodů, nepřísluší mi jako zelenáči hodnotit jednotlivé výkony, a tak pouze smeknu klobouček před každým z jezdců. Výsledky hovoří za vše, protože triky od Mikyny, Vlčáka a Máry ve večerním závodu padaly na jistotu a sklízely bordel u livestreamu jako uklízečky v Hiltonu. Klan Vlčků na vlně dohromady nasázel tolik rotací, že byste je ani na kalkulačce nespočítali. Kolikrát se ani nedalo poznat, jestli jezdí na switch nebo na normal. Jablko nepadlo daleko od stromu - nejmladší účastník Filip zabíjel na téměř overhead vlně...ve věku, kdy většina z nás ještě tahala kačera! Do finále se taky dostal slanovodní zástupce, hvězda trháku Čus Your Wave a téměř zapomenutý mistr ČR a Slovenska v surfingu Matyáš Menšík, který si za bramboru zaslouží v takto nabité konkurenci respekt. 

Určitou zásluhu na tom měly nečekané pády Fíláka v head to head heatu, právě proti Matyášovi. Fílák tak nedostal prostor pro vyprázdnění zásobníků triků, které střílel v kvaldě, ale v longboardovém závodě 6 feet or more už nebylo o čem diskutovat. Tenhle contest se jel v duchu není důležité vyhrát, ale užít si to. V podstatě každej, kdo se zúčastnil jízdy na longboardu (zapůjčeného od Mikyny a Fíláka) byl vítězem a domů si odnášel banán a unikátní požitek, kterej jízda dlouhém kmeni přináší. Nesmíme zapomenout ani pochválit výkony těch na druhé straně vlny, řidičů lodí Vlastíka a Kamči!

Shrnuto podtrženo, akce Wakesurf NIGHT opět úspěšně zakončila další wakesurfovou sezónu a já jsem rád, že jsem mohl být u toho a konečně si vyzkoušet wakesurf.

Wakesurf Night Vol. 4
1. Martin Mikyna
2. Martin Vlček
3. Marek Skalský
Holky:
1. Jana Vlčková
2. Dominika Vojtíková
3. Ajka Fox

6feet or more contest:
1. Filip Sanders
2. Martin Vlček
3. Jakub Michna

Foto: Vsevolod Vlasenko (liveocean.eu)
Kompletní fotogalerii najdeš zde.

Další zajímavé články

No Mad´s shelter on the wheels


Ahoj nomádi! Rádi bychom vám v jednom z našich pilotních příspěvků přiblížili naši životní filozofii spojenou s bydlením v autě. Jak jsme se ke spaní v autě dostali? Jaký auto používáme? Proč? Který vychytávky jsme do něj vyrobili? Jaký zkušenosti máme se spaním v autě v evropských (hlavně surfových) destinacích? 
NoMad´s vehicle is ready, enjoy!

Report z pražské premiéry filmu Shaka

Praha se včera dočkala premiéry nového snowboard/surf dokumentu Shaka a my jsme u takové události samozřejmě nemohli chybět! Mrkněte jak to vypadalo ve Slovanském domě a na afterparty v klubu NOD díky fotkám od našeho francouzského kamaráda Juliana Petryho aka Perlyho.

Podcast o surfování? Jenom další trend nebo hlubší záměr?

Vítejte u podcastu S Jakubem na vlnách! Ať už jste se sem dostali jakkoliv, měl bych vám nejdřív vysvětlit, co dělám, a proč jsem si sakra z ničeho nic sedl před mikrofon. Jestli jde jen o další výkřik módy, nebo jestli je za tím hlubší smysl a záměr.