Hlučín po roce přivítal Just Ride! Summer 2017!

Stejně jako loni, i letos jsme naší letní tour wakeboardových happeningů Just Ride! Summer 2017 zakončili na Hlučíně šestou zastávkou. I přes hrůzostrašnou předpověď počasí se akce vydařila, bylo teplo, sluníčko svítilo a déšť se nám úplným zázrakem zcela vyhnul. Užili jsme si tak den naplno a podle plánu. Níže se dočtete, jak to v sobotu vlastně celé bylo…

Nejdelší vlek v republice, který se nachází právě na Hlučíně, se rozjel v 10:00, kdy jsme i my odstartovali registraci na našem Freeride.cz stánku a rozběhla se tak celá akce! Mraky se sice během dopoledne tvářily deštivě, ale nakonec si to rozmyslely a začaly postupně ubývat. S ubývajícími mraky ale postupně přibývali registrovaní rideři a na vleku začaly být vidět i přísnější triky.

Test centrum wakeboardových firem jelo na plno také od startu akce. Na stánku Wakeguru.cz se největšímu zájmu v rámci Double Up Wakeboards nabídky těšil model Chill V a vázání Heritage. Při čekání na namontování prkna si každý návštěvník mohl také prohlédnout a vyzkoušet neoprény, vesty, lycry a další wake výbavu značek SoöruzGlidesoul.

Stánek Nobile Wake měl opět pod palcem team rider téhle firmy Kuba “Zálej” Zálejský a jeho čtyřnohý parťák Poncho, kteří společně také montovali jedno prkno za druhým a zároveň představili model Super Bee na příští sezónu. Novinku představil i Marek “Murphy” Zach na stánku Future Kiting - jeho nový pro-​model v několika barevných provedeních. Murphy byl i přes zranění kotníku ready montovat o 106 a poradit vám jak při výběru velikosti, tak třeba s nějakým trikem.

Kdo chtěl svoje ježdění posunout na vyšší level, mohl se zastavit na stánku FreestyleZOO a domluvit si coaching v podobě lekce wakeboardingu s lokálním riderem Jardou Kheilem, který má hlučínský vlek najetý a na překážkách sází jeden trik za druhým. Jeho rad využili během dne junioři, s wakeboardingem začínající holky i kluci a ve večerním Wakeguru.cz Best Trick contestu byl cítit progres.

Ti, kdo se lépe cítí na suchu, nebo si zkrátka chtěli dát pauzu od ježdění, se mohli zastavit na Samosebou.cz stánku, kde kromě nabytí zajímavých informací o třídění odpadu, mohli vyhrát cool ceny na kole štěstí. Každý, kdo s kolem zatočil, dostal na výběr mezi lehčí a těžší otázkou týkající se právě třídění odpadu. Ten, kdo správně odpověděl (nebo se vešel do tolerance;)) obdržel ihned věcnou cenu. Mezi cenami byly opět praktické otvíráky, nože, kryty na banán, ledvinky a další pecky.

Celý den byly také naražené sudy Budweiser Budvar a to 10° i 12°. Skvěle nachlazený budvárek ocenili jak návštěvníci akce, tak většina produkčního týmu, protože místní "pivo" se s budějickým mokem jaksi nedá srovnávat...

Hned o krok vedle se nacházela KitKat fotostěna, u které se každý mohl vyfotit s kámošema a letními proprietami jako je třeba surf a fotku si ihned odnést vytištěnou spolu s touhlu chutnou čokoládou. Návštěvníci si také mohli zahrát hru KitKat labyrint, která se hraje ve dvou a vyžadue určitou míru zručnosti a souhry se spoluhráčem. Od samého začátku akce bylo možné se přihlásit také do KitKat Labyrint contestu, který proběhl v 15:00 za účasti mnoha dobře sehraných týmů s kreativními názvy. Bylo vidět, že jak týmy v rámci contestu postupovaly dále, byly čím dál tím zručnější a finále tak bylo na závěr maximálně vyrovnané a plné emocí. Odměněn byl však každý tým. Ten, který vypadl obdržel vždy KitKat a ten, kdo vyhrál obdržel samozřejmě radost z postupu. Vyhlášení proběhlo hned po skončení contestu a vítězné 3 týmy tak získaly věcné ceny a společnou fotku.

O zábavu na břehu se celý den starala také parta v Mercedes-​Benz zóně. Na herních simulátorech jste si mohli zazávodit na brněnském okruhu v nadupaných Mercedes-​Benz autech a to hned ve dvou - proti sobě! I tady tak byly slyšet emoce, protože tyhle herní simulátory umí opravdu vtáhnout do hry. Návštěvníci mohli také omrknout a nasednout do luxusních obytňáků Vito Marco Polo, které se pyšní třeba střešní vyklápěcí ložnicí a stylovým interiérem. Pánové od aut také dodali porci informací pro případné zájemce, protože tohle auto zaujme každého, kdo rád cestuje ve stylu…

V časech 13:00 - 14:00 a 16:00 - 17:00 jsme si střihli Sony Action Cam follow shooting, který měl tentokrát na starost Kryštof Wlosok. S tím se rideři mohli potkat na mole a domluvit se s ním na natáčení follow runů. Kryštof se tak ke každému zájemci o natáčení připojil na druhém laně a jako správný profík sbíral každý váš trik na technickými vlastnostmi nabitou Sony Action Cam. Každý rider, který se do follow shootingu zapojil, nadiktoval Kryštofovi do kamery svou e-​mailovou adresu, na kterou od nás již obdržel e-​mail s odkazem, na kterém najde ke stažení svoje záběry.

Vrcholem sobotního programu byl Wakeguru.cz best trick contest, do kterého se přihlásil velký počet riderů. Na riders meetingu byly jako závodní překážky odhlasovány funbox a rovný box na stejné úrovni. Trojice rozhodčích Zálej, MurphyKryštof Wlosok zasedli do rozhodcovských křesel a závod se tak mohl odpálit. Od začátku bylo vidět, že lokálové mají výhodu, protože mají park najetý od A po Z, ale jak čas plynul a triky padaly, úroveň ježdění se srovnávala. Rozhodčí v juniorské kategorie nejvíce oslnil Kryštof Blaník, který vystřihl na vyšší části funboxu velký transfer. Mezi ženami zajela nejlíp Lucie Janušková, která odjela stylovou 360 na funboxu. Vítězem mužské kategorie se stal Patrik Schwarz za 720 na funboxu. Největší crash si při závodě dal Jarda Kheil, který ale celý den nejen coachoval, ale i diktoval na všech překážkách, takže je určitě škoda, že mu to v závodě tolik neklaplo. Odjel toho, ale také dost a za vítězství v kategorii best crash si odnesl i on svou věcnou cenu útěchy. Jarda si trochu po závodě stěžoval na bolavou nohu a my tak doufáme, že je v cajku a brzy ho uvidíme i s prknem na vodě!

Po hromadném focení všech riderů Wakeguru.cz best tricku před Just Ride! fotostěnou přišlo na řadu vyhlášení. Vyhlásili jsme tak výše uvedené vítěze Wakeguru.cz best trick contestu, kteří si odnesli super neoprény od značky Soöruz. Vyhlášeni byli také vítězové Demo pass contestu. Plně sesbíraných kartiček se i tentokrát sešlo více a nezbylo tak než přímo při vyhlašování vylosovat 5 výherců. Těmi se tak stali Barbora Nedělová, Marie Hromčíková, Lucie Janoušková, Juraj KisztnerKryštof Blaník. Všichni výherci si odnesli věcné ceny od našich partnerů. Ještě jednou gratulujeme!

Po vyhlášení přišel čas na afterparty, kterou jsme tentokrát spojili se sportovně-​hudebním festivalem Sun on Lake, který se odehrával v zadní části areálu hlučínské štěrkovny. Kolem 21:00 jsme tam tak přestěhovali Jack Daniel’s bar a rozjeli jsme to na už tak celkem rozjetém mejdanu. Jack tentokrát opět nezklamal, tekl proudem a úsměvavé barmanky pomohly na tomhle velmi oblíbeném baru vytvářet skvělou atmosféru.

Afterparty jela až do brzkých ranních hodin a účastníci naší akce na ní podle mnohých komentářů byli vidět i slyšet. A to hlavně na baru a u stage. Tak to má ale být a tak to na našich akcích také chodí!

Video z akce:

Chtěli bychom poděkovat vám všem, kdo jste na šestou a závěrečnou zastávku naší letní tour dorazili, děkujeme i vám, kdo jste se jakkoliv zapojili do příprav i průběhu akce. Velký dík patří partnerům šesté zastávky a hlavně partnerům celé tour! A abychom neděkovali málo, tak posíláme ještě jeden dík všem, kdo jste dorazili na jakoukoliv z 6 zastávek naší letní Just Ride! Summer 2017 tour. Byla to jízda! See ya v zimě na kopci, nebo další léto u vody!

Vaše Freeride.cz crew

Další zajímavé články

Co se stalo a co bude s Freestyle Kolbenkou?

V pátek 9. listopadu zasáhl areál pražského trampolínového a tréninkového centra Freestyle Kolbenka ničivý požár, který způsobil kompletní devastaci celé haly včetně veškerého vybavení. Po zjištění situace se veřejnost včetně nás začala ptát, jak k požáru došlo a kdo je za něj případně zodpovědný. Pravděpodobnost, že by šlo o nehodu či náhodu je totiž v uzamčené hale dost nízká. V článku vám teď přinášíme objektivní souhrn dostupných informací.

Legendární skejtr Adam Čeladín potřebuje vaší pomoc

Adam Čeladín sice se sporty, o kterých vás na Freeride.cz informuje zdánlivě nesouvisí, ale my věříme, že český rybníček snowboaridngu, skateboardingu a dalších akčních sportů je natolik malý, že ho dost z vás, kteří jste se narodili řekněme před rokem 2000, bude znát. Adam nyní potřebuje vaši pomoc, kterou mu můžete poskytnout přes portál Gofundme.com.

EDIT: William Klang v CWC

William Klang nabízí prohlídku aktuálního set-upu ve filipínském Camsur Watersports Complexu a k tomu slušnou porci technického ježdění. Enjoy!