Legendární skejtr Adam Čeladín potřebuje vaší pomoc

Adam Čeladín sice se sporty, o kterých vás na Freeride.cz informuje zdánlivě nesouvisí, ale my věříme, že český rybníček snowboaridngu, skateboardingu a dalších akčních sportů je natolik malý, že ho dost z vás, kteří jste se narodili řekněme před rokem 2000, bude znát. Adam nyní potřebuje vaši pomoc, kterou mu můžete poskytnout přes portál Gofundme.com.

Jak jsme již nastínili v úvodu článku, souvislost se snowboardingem, surfingem, freeskiingem, nebo wakeboardingem je v tomto případě poněkud vzdálenější. To však neznamená, že je právě tahle souvislost rozhodující. Naopak si myslíme, že v tomto případě je naší úlohou informovat v širším rozsahu.

Kdo je Adam Čeladín?

Adama Čeladína, známého pod přezdívkou Čelad, možná mnoho z vás zná jako legendárního skejtra z Ostravy - Poruby. Jeho ježdění bylo zachyceno v mnoha videích, která vznikla nejenom v tamním prostředí, ale na celé české skejtové scéně. Na jedno takové se můžete podívat zde:

Před nějakou dobou se Adam rozhodl vydat ze světa skateboardingu jinou cestou a zakotvil u vrhání nožů, což je pro mnoho lidí zatím celkem neznámý sport. Adamovi se ale podařilo stát nejlepším ve svém oboru a o všem navíc začal natáčet videa a informovat na svém Youtubovém kanálewebových stránkách. Pro lepší představu přikládáme rozhovor s Adamem Čeladínem, který s ním udělali kolegové ze Skaterock.cz.

Proč Adam potřebuje vaší pomoc?

Adama postihla před nedávnou dobou rakovina varlat, nemoc, proti které se nyní snaží bojovat. Současně se Adam stará i o svého otce, kterému nyní kvůli vlastní nemoci není schopen naplno pomoci. Více infromací vám Adam sděluje sám ve videu na svém YouTube kanále níže.

Jak můžete Adamovi pomoci?

Pomoci můžete zapojením se do sbírky dle svých možností na portálu Gofundme.com. Zapojili se již podporovatelé z celého světa a to většími i menšími částkami. Vězte, že i menší částky ve větším množství můžou pomoci, takže neváhejte informaci předat dál. Adamovu stránku na Gofundme.com najdete zde. Stejně tak určitě pomůže, když mu pošlete energii formou pozdravu a popřání hodně síly. Komunikačních cest k tomu je mnoho.

I my tak za redakci Freeride.cz přejeme hodně síly a zdaru při boji proti nemoci.

publikoval

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Zeb Powell se kroutí do včech směrů v novém videu E.A.S.T

Koukněte na nový edit z východního pobřeží USA, ve kterém se vám představí talentovaný Zeb Powell. Tohoto mladého snowboardistu můžete v poslední době vidět víc a víc a zcela jistě za to může jeho nezvyklý styl kroucení triků. No přesvědčte se sami.

David O'Caoimh: Drone edit

Irský rider David O'Caoimh tvoří celkem úspěšný YouTube kanál o wakeboardingu a svém životě u vody. Jeden z jeho posledních editů nabízí slušnou porci záběrů natočených na cablu z dronu. Check it!

Michi Schatz a jeho solidní remix part z letošní Sane Spring Break Session

Lokál z Innsbrucku Michi Schatz sice není zrovna vzrůstem největší, ale triky dokáže odpálit dost vysoko. Podívejte se na jeho poslední edit z rakouského snowparku v resortu Nordkette. Ve videu se objeví i riders jako Max Glatzl, Peter Walchhofer, Steve Grumser a Sparrow Knox.