Český pohár v kitesurfingu - závod č.1

Třetí červnový víkend patřil na Lipně závodům v kiteboardingu. Počasí bylo na draka a to doslova a ačkoliv foukal klasický český vítr, který dovede často potrápit, tak se závod na hydrofoilech podařilo odjet. V této disciplíně se jednalo historicky vůbec o první závod v ČR.

Termín: 20.-21.6.2020

Lokalita: Lipno

Premiéru si v Černé v pošumaví odbyl první díl ČP v kiteboadingu. Vypsané byly 3 disciplíny: foil, freestyle a twintip. Právě prvně jmenovaná disciplína překrývá budoucí olympijskou disciplínu a není tak divu, že se jí pokouší jezdit čím dál více jezdců i v Česku. Zařazení do ČP je tak jejím logickým důsledkem. Naneštěstí to ale byla jediná disciplína, která se během závodního víkendu na Lipně odjela, což malinko budí dojem, že doposud se v Česku závody buď nejezdily vůbec nebo jezdily na twintipu, od letoška zase jen na foilu. Obecně se rojí obavy, aby se díky foilu závodní kiting veřejnosti spíše nezdálil než přitáhnul nové tváře. Což je mimochodem historie, která tu už jednou byla a o které by bratranci windsurfeři mohli vyprávět.

foto: Adéla Černá a Pavel Tippl

V rámci závodního víkendu se odjelo 5 rozjíždět ve foilu, jichž se zůčastnilo 7 mužů, jedna žena a 3 zástupci kategorie juniorů.

Výsledky:

  1. Lukas Vogeltanz
  2. Mira Schutz
  3. Jindrich Houštěk - 1. junior
  4. Roman Urbánek
  5. Tomas Pácl
  6. Luki Jawa
  7. Vojta Otcovský
  8. Vojta Koška - 2. junior
  9. Monika Žižlavska - 1. žena
  10. Martin Sladký - 3. junior
foto: Adéla Černá a Pavel Tippl

Letošní Český pohár by měl obsahovat ještě další 2 závody ve dvou destinacích, otázkou je, jakou cestou se se série vydá a jaký typ závodníků se mu podaří přitáhnout. Rozhodně by si zasloužil patřičnou mediální pozornost i příliv nových závodníků. Je otázka, zda se podaří na tyto akce přitáhnout nové tváře, pokud budou s jistou mírou pravděpodobnosti chybět nejdostupnější závody na twintipech nebo freestyle.

Text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Další zajímavé články

Nikdy není pozdě! Začít můžeš kdykoliv!

Kdy jste se naučili kitovat? Bolí to? Padat a zvedat se? Potkali jsme týpka, který tyhle věci neřeší. A vlastně ani moc neřeší sebe nebo kiting. Věřící ateista a kiter. Marian Alster, 72let.

GKA Distance Battle

Současná opatření nám téměř znemožnila kitování a s ním spojené cestování. I to byl důvod proč GKA world tour pro letošek zrušila celou sérii světového poháru ve twin-tip freestyle a strapless freestyle. Ale jako náhradu přišla s GKA Distance Battle. O co jde? Jak probíhá? Sleduj aktuálně on-line přímý přenos.

Rozhovor s Andreyem Toddem a sobotní Rozkoš

Poslední víkend foukalo téměř na celém území ČR a i my jsme vyrazili na Rozkoš užít si trochu volnosti na vodě. Zároveň jsme se domluvili s Adreyem Toddem na rozhovoru a mimo to se na Rozkoši jel i závod Českého poháru v kiteboarding v disciplínách freestyle a hydrofoil race.