F1 vs. Kite!

Je to týden, co pilot F1 Romain Grosjean unikl z pekelného sevření po něhodě pro velké ceně Bajhrajnu v Sáchiru. Zatímco od nehody zvažoval, kdy bude reálné vrátit se do kokpitu F1, nakonec to dopadlo jinak a vášnivý kiteboarder si tak nyní vybírá mezi značkami Duotone a Eleveight.

Dnes ukončil svou kariéru pilot F1 Romain Grosjean. " Je hodně smutné, že nebudu moci absolvovat svůj poslední závod v Abu Dhabi, ale bylo by to příliš velké riziko pro mé zotavení, zdraví i bezpečnost. Nečekal jsem, že takto ukončím kariéru ve formuli 1. Bylo to jedno z nejhorších rozhodnutí v životě, ale zároveň nejrozumnější," dodal pilot týmu HAAS.

První setkání s kitem Romain učinil v roce 2016, nicméně až letos coronavirová pauza sezóny F1 umožnila Romainovi větší prostor pro zlepšování když "uvíznul" v Thajsku po zrušené velké ceně Austrálie v Melbourne. S ohledem na pověst, která ho provází v F1, kdy se s ním na trati setkal už leckdo, dá se říct, že kiteboarding bude rozhodně krokem do bezpečí. Zajímavé bude určitě sledovat, kdo z dvojice renomovaných značek, s nimiž byl Romain ve spojení - Duotone a Eleveight, ho nakonec uchvátí. Přecejenom bude mít ještě nějaký ten pátek jeho sledujícím co nabídnout. A těch není málo, když nebudeme počítat jeho fan pages, 306tis na FB a 1,3mil na IG. Především kombinace Francouz, francouzská značka a OH v Paříži z toho vychází lehce favorizovaně.

Sledujte Kite Life, brzy přineseme rozhovor s tíhle sympaťákem. A pokud máte nějaké (rozumné) otázky i vy, pošlete nám je do komentářů tady, zajistíme vám odpověď!

Text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Další zajímavé články

Cookovou úžinou na foilu!

Justin a Brian, dva borci, co se rozhodli zrealizovat přejezd přes Cookovu úžinu mezi Severním a Jižním ostrovem Nového Zélandu. Zatím se na to nikdo neodvážil, snad jen plavec a držitel světového rekordu Phil Rush, který tuto úžinu přeplaval několikrát. Justina s Brianem jsme vyzpovídali a na jejich záznam z přejezdu se můžete u nás těšit.

Nejhledanější výrazy roku 2020

S přelomem roku 2020/2021 jsme připravovali článek na téma 10 top historických momentů, které ovlivnily kiting tak, jak jej známe dnes. Při rešerši jsme ale narazili na něco lepšího. Spolu s partnerem, kterého jsme si schovávali na jiný výstup, jsme do monitoringu sociálních sítí a online světa zadali klíčová slova (opravdu veliký rozsah témat) okolo kitingu hledaných z českých adres. A nestačili jsme se divit, co jsme letos nejčastěji vyhledávali!