F1 vs. Kite!

Je to týden, co pilot F1 Romain Grosjean unikl z pekelného sevření po něhodě pro velké ceně Bajhrajnu v Sáchiru. Zatímco od nehody zvažoval, kdy bude reálné vrátit se do kokpitu F1, nakonec to dopadlo jinak a vášnivý kiteboarder si tak nyní vybírá mezi značkami Duotone a Eleveight.

Dnes ukončil svou kariéru pilot F1 Romain Grosjean. " Je hodně smutné, že nebudu moci absolvovat svůj poslední závod v Abu Dhabi, ale bylo by to příliš velké riziko pro mé zotavení, zdraví i bezpečnost. Nečekal jsem, že takto ukončím kariéru ve formuli 1. Bylo to jedno z nejhorších rozhodnutí v životě, ale zároveň nejrozumnější," dodal pilot týmu HAAS.

První setkání s kitem Romain učinil v roce 2016, nicméně až letos coronavirová pauza sezóny F1 umožnila Romainovi větší prostor pro zlepšování když "uvíznul" v Thajsku po zrušené velké ceně Austrálie v Melbourne. S ohledem na pověst, která ho provází v F1, kdy se s ním na trati setkal už leckdo, dá se říct, že kiteboarding bude rozhodně krokem do bezpečí. Zajímavé bude určitě sledovat, kdo z dvojice renomovaných značek, s nimiž byl Romain ve spojení - Duotone a Eleveight, ho nakonec uchvátí. Přecejenom bude mít ještě nějaký ten pátek jeho sledujícím co nabídnout. A těch není málo, když nebudeme počítat jeho fan pages, 306tis na FB a 1,3mil na IG. Především kombinace Francouz, francouzská značka a OH v Paříži z toho vychází lehce favorizovaně.

Sledujte Kite Life, brzy přineseme rozhovor s tíhle sympaťákem. A pokud máte nějaké (rozumné) otázky i vy, pošlete nám je do komentářů tady, zajistíme vám odpověď!

Text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Další zajímavé články

Chytré sportovní hodinky Amazfit T‑Rex Pro vás podrží při jakékoliv akci

Snowboarding, freeskiing, surfing nebo kiteboarding jsou sporty často se odehrávající v nehostinných přírodních podmínkách, a proto je fajn mít u sebe něco, na co se dá spolehnout. V tom vám mohou pomoci nové chytré sportovní hodinky Amazfit T-Rex Pro, které vám díky svým přednostem zajistí, že se z hor nebo z vody vždy budete vracet s vědomím dobře změřeného sportovního výkonu.

Střední škola kitingu! Worldclassacademy

Představte si, že byste se vydali na střední školu, která cestuje po nejlukrativnějších kitesurfových destinacích světa, každý den po 6-8 hodinách v lavicích, které jsou často někde ve stínu palem, se vydáte kiteovat. O víkendech se pak můžete těšit na poznávání různých kulturních památek, nebo se podílet na projektech, které podporují místní komunitu. Zdá se vám to jako sen?