Kdy vás můžou vytáhnout z vody?

Slíbili jsme vám rozhřešení ohledně kitování v současné době. Oslovili jsme opět našeho specialistu a nastudovali aktuální vládní rozhodnutí.

kitovat bez roušky a v minimální vzdálenosti 2 metry od nejbližší osoby. Těch ale může být neomezené množství.
V principu správná by byla i odpověď předchozí, tak jak hlásá vládní opatření a jeho interpretace, lze kitovat v přírodě bez roučky a to ve vzdálenosti min. 2 metry od druhého sportovce:  originál vládního rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že kiting je individuální sport v přírodě, může se kolem vás motat větší množství dalších sportovců, kteří se pohybují (v drtivé většině) ve větší vzdálenosti než 2m, je správná až poslední odpověď.

Jan Kec

Je nutno ale vědět, že tento sportovní režim platí od "začátku sportování" - tedy od momentu, kdy je jezdec zaháknutý a jde startovat + kompletní přistání po odepnutí háku. Předtím a po té se na jezdce vztahuje režim standardního pohybu na veřejnosti - tedy rouška, 2m vzdálenost, případně ideální, pokud vám do neoprenu pomáhá pouze rodinný příslušník.

Za těchto okolností se budete chovat v rámci práva ale i zodpovědně vůči vlastním prarodičům.

Rozhodně ale nezapomínejte, i mimo tato pravidla existují lokální pravidla pro dané spoty, které je nutné dodržovat, protože ty obecné více specifikují a doplňují. 

Za těchto okolností by Vás tedy nikdo z vody vytáhnout neměl, o tom kde jsou v ČR legální spoty (repsektve kde to není zakázáno) bude jeden z dalších článků!

Další zajímavé články

Chytré sportovní hodinky Amazfit T‑Rex Pro vás podrží při jakékoliv akci

Snowboarding, freeskiing, surfing nebo kiteboarding jsou sporty často se odehrávající v nehostinných přírodních podmínkách, a proto je fajn mít u sebe něco, na co se dá spolehnout. V tom vám mohou pomoci nové chytré sportovní hodinky Amazfit T-Rex Pro, které vám díky svým přednostem zajistí, že se z hor nebo z vody vždy budete vracet s vědomím dobře změřeného sportovního výkonu.

Střední škola kitingu! Worldclassacademy

Představte si, že byste se vydali na střední školu, která cestuje po nejlukrativnějších kitesurfových destinacích světa, každý den po 6-8 hodinách v lavicích, které jsou často někde ve stínu palem, se vydáte kiteovat. O víkendech se pak můžete těšit na poznávání různých kulturních památek, nebo se podílet na projektech, které podporují místní komunitu. Zdá se vám to jako sen?