Kdy vás můžou vytáhnout z vody?

Slíbili jsme vám rozhřešení ohledně kitování v současné době. Oslovili jsme opět našeho specialistu a nastudovali aktuální vládní rozhodnutí.

kitovat bez roušky a v minimální vzdálenosti 2 metry od nejbližší osoby. Těch ale může být neomezené množství.
V principu správná by byla i odpověď předchozí, tak jak hlásá vládní opatření a jeho interpretace, lze kitovat v přírodě bez roučky a to ve vzdálenosti min. 2 metry od druhého sportovce:  originál vládního rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že kiting je individuální sport v přírodě, může se kolem vás motat větší množství dalších sportovců, kteří se pohybují (v drtivé většině) ve větší vzdálenosti než 2m, je správná až poslední odpověď.

Jan Kec

Je nutno ale vědět, že tento sportovní režim platí od "začátku sportování" - tedy od momentu, kdy je jezdec zaháknutý a jde startovat + kompletní přistání po odepnutí háku. Předtím a po té se na jezdce vztahuje režim standardního pohybu na veřejnosti - tedy rouška, 2m vzdálenost, případně ideální, pokud vám do neoprenu pomáhá pouze rodinný příslušník.

Za těchto okolností se budete chovat v rámci práva ale i zodpovědně vůči vlastním prarodičům.

Rozhodně ale nezapomínejte, i mimo tato pravidla existují lokální pravidla pro dané spoty, které je nutné dodržovat, protože ty obecné více specifikují a doplňují. 

Za těchto okolností by Vás tedy nikdo z vody vytáhnout neměl, o tom kde jsou v ČR legální spoty (repsektve kde to není zakázáno) bude jeden z dalších článků!

Další zajímavé články

SUP & wing plnohodnotný sport pro Vás? Nejen o tom s ČFSUP

SUP - Stand Up Paddleboarding zábava i sport. Paddeboard s wingem, alias wing-surfing. Co je to víc? Paddleboarding, na kterém se jezdí nebo je to víc o větru, byť to kiting není? Každopádně dle krátkých zkušeností domácích i zahraničních je jedno evidentní. Wing-surfing beze sporu jednodušší než vlastní kiteboarding. Dokud se vám nepodaří rozjet, stále stojíte na prkně a mácháte křídlem kolem sebe. Což je do začátků rozhodně komfortnější než začátky s kitingem, že?

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!

Lepší batoh z kitu než kite bez batohu...

Co pro vás kiting znamená? Hromada emocí, zážitků s drakem a zapomenuté šrámy na těle i na duši. A mnoho hodin sledování vašeho draka, jak se chová, ne/letí, ne/padá, ne/točí, tak se, prokrista, pohni a tak podobně. Nicméně pamatujete si, jak vypadal váš první drak? Pokud si pamatujete každý jeho detail, tvar, barvu, nápisy a dodnes vám způsobuje mokré sny? A hlavně, pokud ho stále někde máte a nepoužíváte ho, máme pro vás tip.