Landkiting závody a víkend plný větru

Tak by se dal popsat víkend 27-29/9/2019, kde se na letišti v Panenském Týnci jely závody v land kiteingu v rámci Czech Kiting Championships. Podzimní datum je pro tuto událost již tradiční, co ale nebylo tradiční, byl dostatek větru. Oproti předchozím letům byl tento ročník opět plný závodění a tak se konalo poměrně velké množství rozjížděk v sobotu i v neděli. Večer už sice byl chladný, ale v zázemí ve stanu se klasicky popíjelo až do pozdních nočních hodin.

Do závodů se celkem přihlásilo 20 závodníků, kteří startovali v disciplínách Race buggy, Race MTB a MTB freestyle. Vítr během soboty postupně zesiloval a tak se jezdilo spíš na menších dracích.

Race buggy

V této disciplíně startovalo 7 borců. V sobotu se stihlo odjet krásných 8 rozjížděk, větru bylo dostatek a startovalo se hlavně na menších komorách. O první a druhé místo se přetahoval Vojta Otcovský s Petrem Petrášem (Jenky). Nedělní ráno a závody byly ve znamení slabšího větru a tak se o vítězi rozhodovalo na velkých křídlech. Celkem bylo odjeto 12 rozjížděk a do poslední chvíle nikdo netušil, kdo nakonec bude první.  První místo po sečtení bodů obsadil Vojta Otcovský, Jenky s rozdílem pouze jednoho bodu a jedné výhry obsadil druhé místo a na třetím místě skončil Radek Čuba

Race MTB

Do race závodu nastoupilo 13 „bláznů“ na kolečkách a starty byly občas i o vymotávání draků, protože hned za startem byla dost tlačenka na stoupačku. Oba dny se stihlo odjet čtyři a čtyři rozjížďky. V sobotu se opět startovalo na menších dracích jen zastoupení komor a foukaček bylo půl na půl. MTB race měl celkem jasného vítěze, který vyhrál 3 rozjížďky a ve dvou skončil druhý, stal se jím Marcel Bednář, který jel hodně nekompromisně a ve vyhraných kolech ujel zbytku závodního pole s velkým odstupem.  Na druhém místě pak skončil Vojta Hurych a s odstupem jen jednoho bodu na třetím místě Mára Vlach.

MTB Freestyle

Do Freestyle nastoupilo 8 ostřílených kiterů kteří skáčou nejen na landu. Byli rozděleni na dva heaty po 4 a vždy dva postoupili do finále. Ve finálovém heatu byli: Mára Vlach, Kolouch, Lukáš Hes, Prokop Zelený. Rozhodování a bodování pořadí a výherci je ve Freestyle vždy složité. Skákaly se totiž hodně rozdílné triky a ke konci finálového heatu už se všichni dost hecovali k nejlepším skokům co umí. Jednoznačným vítězem se stal Kolouch, který ustál snad všechny skoky. Na druhém místě pak byl Lukáš Hes a třetí skončil Mára Vlach, který předvedl vysoké, a technicky pěkně provedené skoky jen dopady byly občas tvrdší. Celý freestyle, byla parádní podívaná, děkujeme! 

Děkujeme pořadatelům, sponzorům, kiterům, že se sešli v takovém počtu a Všem na stupních vítězů gratulujeme!

Publikoval

Lukas "hodí" Doležal
Další články autora

Další zajímavé články

SUP & wing plnohodnotný sport pro Vás? Nejen o tom s ČFSUP

SUP - Stand Up Paddleboarding zábava i sport. Paddeboard s wingem, alias wing-surfing. Co je to víc? Paddleboarding, na kterém se jezdí nebo je to víc o větru, byť to kiting není? Každopádně dle krátkých zkušeností domácích i zahraničních je jedno evidentní. Wing-surfing beze sporu jednodušší než vlastní kiteboarding. Dokud se vám nepodaří rozjet, stále stojíte na prkně a mácháte křídlem kolem sebe. Což je do začátků rozhodně komfortnější než začátky s kitingem, že?

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!

Lepší batoh z kitu než kite bez batohu...

Co pro vás kiting znamená? Hromada emocí, zážitků s drakem a zapomenuté šrámy na těle i na duši. A mnoho hodin sledování vašeho draka, jak se chová, ne/letí, ne/padá, ne/točí, tak se, prokrista, pohni a tak podobně. Nicméně pamatujete si, jak vypadal váš první drak? Pokud si pamatujete každý jeho detail, tvar, barvu, nápisy a dodnes vám způsobuje mokré sny? A hlavně, pokud ho stále někde máte a nepoužíváte ho, máme pro vás tip.