Landkiting závody a víkend plný větru

Tak by se dal popsat víkend 27-29/9/2019, kde se na letišti v Panenském Týnci jely závody v land kiteingu v rámci Czech Kiting Championships. Podzimní datum je pro tuto událost již tradiční, co ale nebylo tradiční, byl dostatek větru. Oproti předchozím letům byl tento ročník opět plný závodění a tak se konalo poměrně velké množství rozjížděk v sobotu i v neděli. Večer už sice byl chladný, ale v zázemí ve stanu se klasicky popíjelo až do pozdních nočních hodin.

Do závodů se celkem přihlásilo 20 závodníků, kteří startovali v disciplínách Race buggy, Race MTB a MTB freestyle. Vítr během soboty postupně zesiloval a tak se jezdilo spíš na menších dracích.

Race buggy

V této disciplíně startovalo 7 borců. V sobotu se stihlo odjet krásných 8 rozjížděk, větru bylo dostatek a startovalo se hlavně na menších komorách. O první a druhé místo se přetahoval Vojta Otcovský s Petrem Petrášem (Jenky). Nedělní ráno a závody byly ve znamení slabšího větru a tak se o vítězi rozhodovalo na velkých křídlech. Celkem bylo odjeto 12 rozjížděk a do poslední chvíle nikdo netušil, kdo nakonec bude první.  První místo po sečtení bodů obsadil Vojta Otcovský, Jenky s rozdílem pouze jednoho bodu a jedné výhry obsadil druhé místo a na třetím místě skončil Radek Čuba

Race MTB

Do race závodu nastoupilo 13 „bláznů“ na kolečkách a starty byly občas i o vymotávání draků, protože hned za startem byla dost tlačenka na stoupačku. Oba dny se stihlo odjet čtyři a čtyři rozjížďky. V sobotu se opět startovalo na menších dracích jen zastoupení komor a foukaček bylo půl na půl. MTB race měl celkem jasného vítěze, který vyhrál 3 rozjížďky a ve dvou skončil druhý, stal se jím Marcel Bednář, který jel hodně nekompromisně a ve vyhraných kolech ujel zbytku závodního pole s velkým odstupem.  Na druhém místě pak skončil Vojta Hurych a s odstupem jen jednoho bodu na třetím místě Mára Vlach.

MTB Freestyle

Do Freestyle nastoupilo 8 ostřílených kiterů kteří skáčou nejen na landu. Byli rozděleni na dva heaty po 4 a vždy dva postoupili do finále. Ve finálovém heatu byli: Mára Vlach, Kolouch, Lukáš Hes, Prokop Zelený. Rozhodování a bodování pořadí a výherci je ve Freestyle vždy složité. Skákaly se totiž hodně rozdílné triky a ke konci finálového heatu už se všichni dost hecovali k nejlepším skokům co umí. Jednoznačným vítězem se stal Kolouch, který ustál snad všechny skoky. Na druhém místě pak byl Lukáš Hes a třetí skončil Mára Vlach, který předvedl vysoké, a technicky pěkně provedené skoky jen dopady byly občas tvrdší. Celý freestyle, byla parádní podívaná, děkujeme! 

Děkujeme pořadatelům, sponzorům, kiterům, že se sešli v takovém počtu a Všem na stupních vítězů gratulujeme!

Publikoval

Lukas "hodí" Doležal
Další články autora

Další zajímavé články

Chytré sportovní hodinky Amazfit T‑Rex Pro vás podrží při jakékoliv akci

Snowboarding, freeskiing, surfing nebo kiteboarding jsou sporty často se odehrávající v nehostinných přírodních podmínkách, a proto je fajn mít u sebe něco, na co se dá spolehnout. V tom vám mohou pomoci nové chytré sportovní hodinky Amazfit T-Rex Pro, které vám díky svým přednostem zajistí, že se z hor nebo z vody vždy budete vracet s vědomím dobře změřeného sportovního výkonu.

Střední škola kitingu! Worldclassacademy

Představte si, že byste se vydali na střední školu, která cestuje po nejlukrativnějších kitesurfových destinacích světa, každý den po 6-8 hodinách v lavicích, které jsou často někde ve stínu palem, se vydáte kiteovat. O víkendech se pak můžete těšit na poznávání různých kulturních památek, nebo se podílet na projektech, které podporují místní komunitu. Zdá se vám to jako sen?