Landkiting závody a víkend plný větru

Tak by se dal popsat víkend 27-29/9/2019, kde se na letišti v Panenském Týnci jely závody v land kiteingu v rámci Czech Kiting Championships. Podzimní datum je pro tuto událost již tradiční, co ale nebylo tradiční, byl dostatek větru. Oproti předchozím letům byl tento ročník opět plný závodění a tak se konalo poměrně velké množství rozjížděk v sobotu i v neděli. Večer už sice byl chladný, ale v zázemí ve stanu se klasicky popíjelo až do pozdních nočních hodin.

Do závodů se celkem přihlásilo 20 závodníků, kteří startovali v disciplínách Race buggy, Race MTB a MTB freestyle. Vítr během soboty postupně zesiloval a tak se jezdilo spíš na menších dracích.

Race buggy

V této disciplíně startovalo 7 borců. V sobotu se stihlo odjet krásných 8 rozjížděk, větru bylo dostatek a startovalo se hlavně na menších komorách. O první a druhé místo se přetahoval Vojta Otcovský s Petrem Petrášem (Jenky). Nedělní ráno a závody byly ve znamení slabšího větru a tak se o vítězi rozhodovalo na velkých křídlech. Celkem bylo odjeto 12 rozjížděk a do poslední chvíle nikdo netušil, kdo nakonec bude první.  První místo po sečtení bodů obsadil Vojta Otcovský, Jenky s rozdílem pouze jednoho bodu a jedné výhry obsadil druhé místo a na třetím místě skončil Radek Čuba

Race MTB

Do race závodu nastoupilo 13 „bláznů“ na kolečkách a starty byly občas i o vymotávání draků, protože hned za startem byla dost tlačenka na stoupačku. Oba dny se stihlo odjet čtyři a čtyři rozjížďky. V sobotu se opět startovalo na menších dracích jen zastoupení komor a foukaček bylo půl na půl. MTB race měl celkem jasného vítěze, který vyhrál 3 rozjížďky a ve dvou skončil druhý, stal se jím Marcel Bednář, který jel hodně nekompromisně a ve vyhraných kolech ujel zbytku závodního pole s velkým odstupem.  Na druhém místě pak skončil Vojta Hurych a s odstupem jen jednoho bodu na třetím místě Mára Vlach.

MTB Freestyle

Do Freestyle nastoupilo 8 ostřílených kiterů kteří skáčou nejen na landu. Byli rozděleni na dva heaty po 4 a vždy dva postoupili do finále. Ve finálovém heatu byli: Mára Vlach, Kolouch, Lukáš Hes, Prokop Zelený. Rozhodování a bodování pořadí a výherci je ve Freestyle vždy složité. Skákaly se totiž hodně rozdílné triky a ke konci finálového heatu už se všichni dost hecovali k nejlepším skokům co umí. Jednoznačným vítězem se stal Kolouch, který ustál snad všechny skoky. Na druhém místě pak byl Lukáš Hes a třetí skončil Mára Vlach, který předvedl vysoké, a technicky pěkně provedené skoky jen dopady byly občas tvrdší. Celý freestyle, byla parádní podívaná, děkujeme! 

Děkujeme pořadatelům, sponzorům, kiterům, že se sešli v takovém počtu a Všem na stupních vítězů gratulujeme!

Publikoval

Lukas "hodí" Doležal
Další články autora

Další zajímavé články

Kite Life! Proč a jak to celé vzniklo?

KITE LIFE po spuštění programu na kanálech NOVA SPORT aktuálně spouští i portál Kitelife.cz, který poběží pod platformou magazínu Freeride.cz. O důvodech a co na něm lze očekávat jsme se bavili se zakladatelem Miloslavem Reitermanem.

Úspěšná česká kiterka, která k sobě bude hledat partnera na Olympiádu!

Paulu Novotnou Vám asi moc představovat nemusíme. Šestadvacetiletá atraktivní blondýnka je jediná Češka, která startuje na závodech Světového poháru a nedávno jeden z nich dokonce vyhrála! My jsme ji chytli zrovna na návštěvě v ČR, když se vrátila z Mauriciu, kde probíhal jeden ze série závodů světového poháru. Paulu jsme trošku vyzpovídali o plánech do budoucna i o současných věcech.

Závěrečný závod světového poháru GKA freeestyle v sezóně

Poslední závody série Světového poháru mohly pořád hodně promluvit do celkového pořadí a mezi muži nebylo do poslední chvíle jasné, kdo bude šampionem letošní sezóny. Mezi ženami byla situace trochu jiná. Mikaili měla prvenství jasné, ať se děje co se děje. Bodový náskok teprve 14ti leté Brazilky je neuvěřitelný. Nicméně na dalších příčkách bylo pořadí stále otevřené, a to i pro českou reprezentantku Paulu Novotnou, která měla šanci na 2-5 umístění v celkovém pořadí.