Lepší batoh z kitu než kite bez batohu...

Co pro vás kiting znamená? Hromada emocí, zážitků s drakem a zapomenuté šrámy na těle i na duši. A mnoho hodin sledování vašeho draka, jak se chová, ne/letí, ne/padá, ne/točí, tak se, prokrista, pohni a tak podobně. Nicméně pamatujete si, jak vypadal váš první drak? Pokud si pamatujete každý jeho detail, tvar, barvu, nápisy a dodnes vám způsobuje mokré sny? A hlavně, pokud ho stále někde máte a nepoužíváte ho, máme pro vás tip.

Ve své žižkovské dílně Mars Industries, vašemu starému drakovi Martina Machovičová zajistí nový život. Z vašeho draka vám udělá epesní batoh, který nemá žádný jiný!

Víš, co je kite?

Nikdy jsem na něm nejezdila, ale viděla jsem to. No a pak jsem je měla v ruce, když jsem z nich dělala batohy.

Takže víš, jaké jsou mezi nimi rozdíly?

No, ty, z nichž šiju já, to jsou ty s duší. Mimochodem ta duše je super pro dno batohu. Je to prakticky nezničitelný a snadno omyvatelný. A pak jsou ty druhý, bez duše.

Šlo by udělat batoh kompletně z draka?

Až na výjimky, cvoky, zipy, poutka ano. Každopádně nejen podoba, ale i struktura batohu je založena na diskusi s klientem. Vše je možné. Je možné si nadiktovat velikost, tvar, kapsy, cokoli. Výhoda těch materiálů je v tom, že to přežije prakticky cokoli, je to pevný, nešpiní se to, je to barevně pestrý.

Kdo je takovým typickým klientem?

Asi by bylo lepší to zhodnotit po delším časovém úseku, ale vždycky to je někdo, kdo chce mít něco originálního. Ani to často nemusí být vyloženě kiter. Prostě jen člověk, který přijde a takový batoh se mu líbí.

Navíc ze svého draka...

Jojo, rozhodně. Kdo je kiter, okamžitě si batohu na ulici všimne.

Jak dlouho výroba trvá?

Vlastní výroba zabere od návrhu designu cirka jeden den. Samozřejmě do toho ale vstupuje diskuse s klientem, který do jednotlivých kroků výroby vstupuje a diskutujeme, co by si a jak přál. Takže hodně záleží i na něm.

Troufla by sis ušít draka? :-)

Ano troufla, ráda přijímám výzvy, ale bez odborné pomoci človčka který ví jak se drak šije by jsem nad tím strávila pravděpodobně hodně času, než by jsem přišla na ten spravný postup.

Díky za rozhovor a hodně úspěchů!

Text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Další zajímavé články

SUP & wing plnohodnotný sport pro Vás? Nejen o tom s ČFSUP

SUP - Stand Up Paddleboarding zábava i sport. Paddeboard s wingem, alias wing-surfing. Co je to víc? Paddleboarding, na kterém se jezdí nebo je to víc o větru, byť to kiting není? Každopádně dle krátkých zkušeností domácích i zahraničních je jedno evidentní. Wing-surfing beze sporu jednodušší než vlastní kiteboarding. Dokud se vám nepodaří rozjet, stále stojíte na prkně a mácháte křídlem kolem sebe. Což je do začátků rozhodně komfortnější než začátky s kitingem, že?

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!

Velký milník v kitové bezpečnosti: ISO Standard 21853 – na „Odstřel“ QR system

Global Kitesports Association (GKA) oznámila, že vstoupila v platnost nová mezinárodní norma ISO 21853 a bylo tak dosaženo nového milníku v kiteboardingové bezpečnosti. O co se jedná a zda to bude mít dopad do ceny baru koukněte v článku.