Mistrovství světa Formula Kite

Po roční pauze kvůli pandemii se nejrychlejší závodníci v kitebordingu sešli na mistroství světa formula kite na Italské Sardinii v zátoce Oristano. Začátek Olympijského debutu na OH v Paříži 2024 právě začal tímto závodem ve vodách Torregrande.

Národní týmy větší a ve větším počtu než kdy dříve a právě i letos poprvé na těchto závodech startovali hned tři Češi. Celosvětový zájem závodění na foilu vzrostl, což posunulo událost do větších rozměrů a úroveň konkurence se tak rozšířila.

Celkem 138 závodníků – 89 mužů a 49 žen z 34 zemí a šesti kontinentů. Bojovali o titul mistra světa. Pro české zástupce to byly jedny z prvních závodů takovéto úrovně i když každý z nich už nějaký mezinárodní závod utrhl.

Mezi ženami se ujala reprezentace ČR Monika Žižlavská. Za muže startovali dva čeští junioři Vojta Koška a Jindřich Houštěk.

Monika skončila v celkovém pořadí na 42 druhém místě. Z dvojice juniorů si lépe vedl Vojta, který skončil na průběžném 45.místě a jak sám říká: „kdybych neměl trenéra, tak bych takových výsledků nedosáhl“ Jindřich pak skončil jedenáct míst za Vojtou. Pro české reprezentanty to jsou určitě cenné zkušenosti, který využijí v dalších závodech. Každopádně můžem vidět progres a to je důležité do Olympiády zbývá ještě dlouhá doba.