Moldava cross country snowkite race 2020

5 minut čtení

Moldava cross country snowkite race. To je event, který si našel své místo na kitovém nebi již před pár sezónami, nicméně zdá se, že svým termínem mezi závody táhne za delší konec provazu.

Po ročníku, kdy nebylo na krok vidět a závod se málem neodjel, se letos odjelo úplně všechno. Teda kromě netradičního prologu na Lago di Ressia, který měl být náhradou za zrušivší IKA SNK World Cup. Štěstí sice štastným přeje, ale tentokrát si museli rideři počkat až na hlavní termín na Moldavě. A v případě Moldavských hor je nutno říct, že štěstí přeje hlavně odvážným, protože ještě 4 dny před závodem kvetly v okolí tratí sedmikrásky.

Během soboty a neděle se odehrály 3 závody. Právě sobotní cross-country race ukázal, že ke zdárnému zdolání trati je kromě výkonnosti i jistá míra kreativity, neboť se rideři dostávali do cíle mnoha různými způsoby, což vedlo k velké míře diskvalifikací. I přesto musíme dodat že se na start postavilo 43 závodníků ze všech kategorii a neodradila je ani sobotní ranní mlha! Doplňkovým závodem byl speed race, který probíhal celý sobotní den a větrnné podmínky pro top speed byly téměř ideální. 

To do vrcholu víkendu, nedělního race závodu na 6 rozjížděk po dvou kolech, odstartovalo 25 riderů.  Vítězem kategorei SKI se stal Mira Shutz ale přímo v zádech mu stál Martin Přibyl se stejným počtem bodů jen rozdílem počtu vítězných rozjížděk byl druhý.   V kategorii SNB byl první Lukáš Vogeltanz ale konečně mu vyrůstá konkurence a za sebou dovezl až do cíle Martyho Sladkýho, který se stal jednoznačně nejlepším juniorem v kategorii Race.

A jak závod viděli účastníci?

Martin Přibyl: Počasí vyšlo luxusně a parádní atmosféra mezi závodníkama 

Johny Maňana: Bolej nohy! :D vyšlo to suprově a parádní párty! 

Felix Werner: Včerejší den byl hodně náročný v prvním kol, kdy byla mlha. Sněhu bylo víc než se dalo předpokládat, ale vypadá to že byl začátek i konec SNK sezóny během jednoho víkendu. Cross country  byl v pohodě a dobrá délka trasy. Nedělní race day byl hodně poryvový vítr a já pořád dojížděl na třetím místě. 

Tereza Dolejší : Podmínky pro závod byly skvělý, málo sněhu, ale na to jaká je letos situace se sněhem to bylo super, jen to bylo kvuli tomu nebezpečnější na trati, koukalo ven spousta věcí, co normálně bývá pod sněhem, včetně ohradníků a kamenů. Co se týče počasí, vyšlo to nakonec parádně, akorát v sobotu v Long distance nás trošku potrápila mlha, takže bylo dost obtížné najít vlajky a průjezdnou bránu.

Holek nás závodilo celkově myslím 4, ale žádný béčka. Určitě to nebylo zadarmo, byl to boj
Strašně moc zážitků, nových zkušeností a celkově to byl nadupaný víkend. Letos to byla moje druhá Moldava a příští rok jedu na 100% zase!

Lukáš Malý (pořadatel): Na víkend vyšlo parádně počasí.  Sněhu tak akorát, že se to dalo odjet, ale zároveň to přineslo náročnost terénu, protože bylo nutné přeskakovat potoky, které jsou jindy při větším množství sněhu zasněžené. Tím byla celá trať zajímavěhší.

Nechceme malovat čerta na zeď, je ale s vysokou mírou pravděpodobnosti reálné, že letošní SNK sezóna začala ve středu před závodem a skončila v pondělí po něm. Jiný termín a lepší podmínky už prostě letos asi nebyly. 

Nedělní race a statistika: 

Na startu byly hlavně uzavřený komory a mezi nima pár foukaček ale pojďme se podívat jaké bylo zastoupení značek. 

 • Ozone 7x
 • Flysurfer 5x
 • Aeros 4x
 • F-one 3x
 • Petr Lynn 1x
 • North 1x

Výsledky cross country: před DSC !

Výsledky top speed:

Ženy:

 1. Pavlína Herberová
 2. Tereza Dolejší
 3. Karolína Cano

Junioři:

 1. Vojta Koška
 2. Marty Sladký

SKI PRO

 1. Martin Přibyl 
 2. Jan Pajč
 3. Miroslav Schutz

SNB PRO

 1. Lukáš Vogeltanz 
 2. Lukáš Malý 
 3. Felix Werner

SKI OPEN

 1. Pavel Plášil 
 2. Michal Plášil 
 3. Petr Hron 

SNB OPEN

 1. Radek Jaroušek 
 2. Pavel Tipp
 3. Roman Urbánek 

SKI

 1. Míra Schutz - 88 km/h
 2. Martin Přibyl - 79,9 km/h
 3. T. ŠÍlený - 75,8 km/h

SNB

 1. Felix K. - 70,05 km/h
 2. Felix Wenner -  69,6 km/h
 3. Lukáš Vogeltanz - 68,7 km/h

Výsledky cross country: finální po DSC!

Výsledky race: 

Ženy:

 1. Karolína Cano
 2. Tereza Dolejší / DSC
 3. Pavlína Herberová /DSC

Junioři: nikdo neodjel, všichni DSC

SKI PRO:

 1. Jan Dajč
 2. Mira Schutz
 3. Petr Hron

SNB PRO

 1. Lukáš Malý 
 2. Jan Margold

SKI OPEN

 1. Petr Hron 
 2. Lukáš Bartoušek 
 3. Míra Vojan 

SNB OPEN: nikdo neodjel, všichi DSC

zatím nejsou zveřejněné. 

Texta & Foto

Lukas "hodí" Doležal
Další články autora

Text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Foto

Jiří Chába
Další články autora

Další zajímavé články