Podzimní "lockdown" v Egyptě

Destinací kam vyrazit teď moc není a tak Monika s Lukášem vyrazili do Egypta. O tom jaké tam jsou aktuální opatření a jak si tam ten "týden" užili chekuj v článku.

Podzimní plán byl pro nás jasný : nějak vydržet září a říjen, pomalu se vracet do reality všedních dní (rozuměj práce) a strašně se těšit na podzimní prázdniny v Egyptě. Dva týdny před plánovanými prázdninami přišla první krásná zpráva – letošní podzimní prázdniny nebudou 5dní, ale 7 … jupííí.  Záhy  následovala další dobrá zpráva: smartwings obnovily lety Praha-Hurgada, lítat budou snad i 5x týdně. Neuvěřitelné. Pár dní před plánovaným odletem začaly trošku nervy : smartwings postupně ruší plánované listopadové lety, a taky jak nám dopadne COVID test před odletem.
No tak nic, Egypt volá, jedeeem.
Monika Žižlavská

 Dvacetčtyři hodin před odletem už víme, že naše testy na COVID jsou negativní, rychle zamlouváme ubytování v hotelu, balíme kitebagy (už se ve dvou nevlezeme do jednoho, race hydrofoil komplikuje život ????) a zjišťujeme, že náš let tam je OK, ale let zpět nám zrušili a nabídli nám možnost návratu o den dříve (teda pokud se vlezem do letadla). No tak nic, Egypt volá, jedeeem. Let probíhal standartně (krom nadstandartní vody a tatranky k snídani). Přílet do Hurgady taky standart – prosíme pasažéry aby zůstali sedět na svých sedadlech : no co myslíte, první týpci stojí v uličce ještě dříve než letadlo zastaví, další „půlka“ letadla se nahrne do uličky ihned po zhasnutí obrázku „připoutejte se, prosím“.  Asi jazyková bariéra v českém letadle, či co.  Po opakovaném hlášení letušek, že nejdříve si vystoupí ti pasažéři, kteří mají z ČR negativní COVID test, to i skoro všichni ti uličkáři  pochopili, sedli si a nechali vystoupit nás negativní.  Na liduprázdném letišti vcelku beze změny, jen tentokrát člověk ušetří za visum. A dovolená začíná. V hotelu ( AMC Royal ) nezvykle klidno, ubytováno pár desítek hostů, většinou kiteři. Personál se usmívá, sem tam Vám na ruce šplíchnou desinfekci, prostě vše tak, jak jsme v Egyptu zvyklí. Moře čistější, slunce svítí, vítr stabilní, fouká každý den alespoň 3hodiny, no co víc si přát. 

A pak to přišlo – čtvrtek. Nikomu se nechce domů, nikdo nechce plánovat páteční oplachování kitů a balení, nikdo nechce zase nasadit roušku, sklapnout paty a vrátit se domů. A tak začíná maraton telefonátů, kdo jen trochu může a má pochopení od svých šéfů, přebookovává letenky, shání ubytování a zůstává v naší kite4fun oáze klidu. A pak už je to zase ten stereotyp : jíst, spát, kitovat. Až do dalšího čtvrtka, a dalšího a dalšího a dalšího. A tak se stalo, že jsme s dovolenkovou výbavou na týden zůstali týdnů pět. Trochu lepší pohádka než Robinson Crusoe. Z tohoto „ostrova“ zábavy a pohody prostě nešlo odjet. Jen si to představte : volnost pohybu, dovolené přiblížení, otevřené obchody, masáže, kadeřníci, restaurace a k tomu všemu před barákem ten velký teplý slaný bazén v tisíci odstínech modré. Jezdit se dá každý den, a to i díky kite4fun půjčovně (hydrofoil, velká prkna a megadraci do low-windu a stejně tak pidi nafukovajdy, když jednou za čas přijde bušáček). Tedy suma sumárum, letos listopad v Egyptu větrně vyšel skvěle, nic významného se tu nemění, kite školy jedou bez nároku na volno, Egypťani jsou stále happy a friendly, a návrat do pošmourné ČR je  šokující. Nezbývá, než se těšit na sníh a Vánoční prázdniny.

Monika Žižlavská


INFO:

  • COVID test po návratu lze absolvovat na letišti (u východu) – bez objednání, cena standartní (1750kč), fronta běží rychle, výsledek jsme měli do osmi hodin od odběru
  •  K návratu do ČR je nutno mít vyplněný on-line návratový formulář, najdete jej na stránkách ministerstva zahraničí, po vyplnění obdržíte QR kod – ten (resp. jen jeho fotku) kontroluje celník při vstupu do ČR.  
  • Pokud se necháte testovat po příletu v Egyptě, měli by jste do výsledku nosit stále roušku a prakticky se zdržovat jen na hotelovém pokoji nebo apartmánu (na hotelu by jste měli už na recepci nahlásit, že čekáte na výsledek a do té doby by Vám měl hotel umožnit dodržovat karanténu – tedy jídlo a pití na pokoj). Pokud Vám vyjde test pozitivní, bude Vás telefonicky a pak i osobně kontaktovat pověřený lékař, a provedou Vám kontrolní test. Nebojte, najdou si Vás ať už jste na hotelu a nebo apartmánu, a pokud zjistí, že jste do výsledku nedodržovali základní pravidla, nebudou na Vás dvakrát příjemní.

Zveřejnila

KITE LIFE redakce
Další články autora

Další zajímavé články