Rakouská kite scéna

Pojďme se podívat k naším sousedům, kde to i přes veškeré letošní komplikace kolem Covid celkem lítá, alespoň v poslední době. Zatím co u nás podmínky na pořádání závodů většinou moc nevychází, obzvlášť pak v létě, tak v Rakousku je to na některých jezerech krapet lepší.

Minulý víkend se na rakouském Traunsee uskutečnil další závod série kite formula a závod rakouského freestyloveho poháru. Jelikož se foiloveho race nezúčastnil žádní Češi, nebylo to z našeho pohledu klání až tak zajímavé. 

Nicmene o poznání atraktivnější podívané jsme se dočkali u Freestyle soutěže, že Míra Hořejší vyzval hned 10 Rakušáků. 

Již tento víkend však mají čeští závodníci možnost reparátu na akci nejen tohoto formátu, protože s ohledem na zrušené MČR v landkitingu v Týnci, už se pravděpodobně ze stejného důvodu žádné další závody v našem regionu konat nebudou. 

Nicméně právě proto jsme se rozhodli se společností Future kiting pozvat zavoduchtivé kitery na různé disciplíny, které je budou bavit nejvíc. A abychom jim v tom napomohli, dohodli jsme, že za vás půlku startovneho zatáhne Future, čímž se se startovnym dostaneme prakticky na českou úroveň. 

Nechtěli jsme však na poslední chvíli přidělávat práci pořadatelům, kteří by museli identifikovat české závodníky a vystavovat jim slevu na startovném, proto je třeba na místě uhradit kompletní startovné a sleva bude předána účastníkům závodu na vyhlášení ve Freeride baru (sleduj událost). Není to, uznáváme, tak sexy, jako zaplatit rovnou na místě o to míň, ale aspoň si o to víc lidí udělá čas na pivo :)

Text & video

Miloslav Reiterman
Další články autora

Další zajímavé články

Nikdy není pozdě! Začít můžeš kdykoliv!

Kdy jste se naučili kitovat? Bolí to? Padat a zvedat se? Potkali jsme týpka, který tyhle věci neřeší. A vlastně ani moc neřeší sebe nebo kiting. Věřící ateista a kiter. Marian Alster, 72let.

GKA Distance Battle

Současná opatření nám téměř znemožnila kitování a s ním spojené cestování. I to byl důvod proč GKA world tour pro letošek zrušila celou sérii světového poháru ve twin-tip freestyle a strapless freestyle. Ale jako náhradu přišla s GKA Distance Battle. O co jde? Jak probíhá? Sleduj aktuálně on-line přímý přenos.

Rozhovor s Andreyem Toddem a sobotní Rozkoš

Poslední víkend foukalo téměř na celém území ČR a i my jsme vyrazili na Rozkoš užít si trochu volnosti na vodě. Zároveň jsme se domluvili s Adreyem Toddem na rozhovoru a mimo to se na Rozkoši jel i závod Českého poháru v kiteboarding v disciplínách freestyle a hydrofoil race.