Rozhovor s Andreyem Toddem a sobotní Rozkoš

Poslední víkend foukalo téměř na celém území ČR a i my jsme vyrazili na Rozkoš užít si trochu volnosti na vodě. Zároveň jsme se domluvili s Adreyem Toddem na rozhovoru a mimo to se na Rozkoši jel i závod Českého poháru v kiteboarding v disciplínách freestyle a hydrofoil race.

Rozhovor s Adreyem, nejen o kitingu

Andrey Todd

  • žije v ČR ,původem Bělorusko
  • učil v  kite4fun, nyní pracuje pro Snowboardel
  • nejvíc jezdí wakestyle

Český pohár v kiteboardingu, Rozkoš

Asi nějaký z bohů musel nad kitery přimhouřit oko, když viděl, že se na nás chystají další doby klidu. Zřejmě se tak tento víkend stal posledním závodním, který se podařilo odjet. Jak se vyjádřilo spousta riderů, bylo škoda, že se do závodního dne nevešly rozjížďky na twintipu. Je rozhodně super a dobrým trendem, že tu nějaké závody jsou, byť asi pro omezenou skupinu pokročilých foilistů a freestylerů, ale věříme, že se najdou i pořadatelé, kteří, budou dělat sranda akce pro amatérské jezdce a zaplní mezeru mezi výkonnostními jezdci na foilech a amatéry, kteří třeba poprvé v životě zkusí závod. 

VÝSLEDKY

Freestyle

  1. Martin Přibyl 
  2. Andrey Todd
  3. Jindřich Houštěk (Piškot)

Hydrofoil race

  1. Míra Schutz
  2. JIndřich Houštěk (Piškot)
  3. Martin Přibyl 

Otázky a text

Miloslav Reiterman
Další články autora

Rozhovor

Lukas "hodí" Doležal
Další články autora

Další zajímavé články

Nikdy není pozdě! Začít můžeš kdykoliv!

Kdy jste se naučili kitovat? Bolí to? Padat a zvedat se? Potkali jsme týpka, který tyhle věci neřeší. A vlastně ani moc neřeší sebe nebo kiting. Věřící ateista a kiter. Marian Alster, 72let.

GKA Distance Battle

Současná opatření nám téměř znemožnila kitování a s ním spojené cestování. I to byl důvod proč GKA world tour pro letošek zrušila celou sérii světového poháru ve twin-tip freestyle a strapless freestyle. Ale jako náhradu přišla s GKA Distance Battle. O co jde? Jak probíhá? Sleduj aktuálně on-line přímý přenos.

Surf games na "Nojzíku" & Formula kite na Traunsee

Minulé dva týdny byly ve znamení dvou velkých kitových akcí v blízkosti českých hranic. S ohledem na aktuální situaci okolo Covidu se tak závodůchtivým kiterum nabídly 2 možnosti, jak porovnat své síly s ostatními v optimálních podmínkách.