Albee Layer vydal novou 40ti minutovou ódu na Maui: Rainbows in the Rearview

Když píšu Albee vydal, tak to tak hernajs myslím. Albee v těch volných chvílích, kdy zrovna necharguje Jaws nebo nerotuje nad lipem sestříhal parádní full-lenght surf film, který vám vyrazí dech. Rainbows in the Rearview je volně ke shlédnutí na Youtube.

Albee Layer pochází z městečka Haiku na Havajském Maui. Má to pěšky zhruba stejně daleko na Pe'ahi Jaws (legendární big wave spot), jako já to mám do Alberta pro zeleninu. Není divu, že má za sebou luxusní výsledky v Big Wave Tour. 2016 byl Albee dokonce nominován na prestižní cenu WSL Big Wave Ride of the Year za jízdu v barrelu na Jaws. To je asi jako kdybyste se u sjezdu na Letňany snažili skrčit pod rotující cisternu, jejíž řidič nezvládl řízení a vyklopil se přes svodidla. Přihoďte k tomu fakt, že dopadl několik never been done airů, a nadále inspiruje nejmladší generace k letu do neznáma. K tomu všemu si havajec našel čas na editování a tvorbu surf filmu, který vás nakopne jak pštrosí samec v říji! Rainbows in the Rearview je ódou na ostrov Maui, klenot státu Hawaii, neboli tzv. Rainbow State.

Surf flick otevírá nemilosrdnou sekvencí z Jaws, kde parta Albee, Matt Meola, Tanner Hendrickson, Torrey Meister, Kai Barger a Tyler Larronde laškuje s touhle XXL kráskou, která by nás pozemšťany vymáčkla na počkání jak zubní pastu. Gang pak vystřídá breaky okolo ostrova Maui, a narotuje nad lipem víc plnejch rotací než Dan Nekonečný na koncertě v nákupaku. Závěr videa probíhá na vlně, blíže nespecifikované, která leží na východním pobřeží Maui. Kluci z Maui říkají, že tahle kráska potřebuje severovýchodní swell o velikosti 8-12 stop aby ukázala svoje křivky. Tenhle typ swellu je podobně raritní jako foilovej Charmander. Matt Meola (který pár let zpátky na Jaws málem zemřel, když narval všechno, co má do lefthanderu velikosti hory Říp a od té doby na Pe'ahi nevlezl) tvrdí, že když na obrazovce vidí fialové barvy na východ od Maui, přichází několik bezesných nocí. "I can't believe this is happening, Albee is gonna make us surf this wave with him!" říká prvotřídní rotátor.  

Pár fotek z památné session zvěčněné ve snímku Rainbows in the Rearview:

"I am more terrified of this wave than I am of Jaws"
Matt Meola

Popaste zrakový nerv na téhle šmakuládě:

za přítomnosti státního dozoru a notáře vytvořil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu- den druhý!

Už je tomu déle než týden, co byli na portugalském pobřeží Atlantiku korunování vítězové první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Ptáte se, proč nám tak trvalo dodělat report? Možnost první: tento historický milník znamená pro českou surfovou nobilitu strašně moc. A tíha odpovědnosti zvěčnit tuto kataklyzmickou událost, která katapultuje surfaře českého na vrchol surfového potravního řetězce, se na autorovi projevila a způsobila zdržení... Možnost druhá: autor je línej pazneht a místo svojí práce tráví dny sledováním youtube videí, na kterých lidé zápasící s nadváhou padají z rotopedů. Čemu uvěříte, je na vás. Ať už je to, jak je to, následující binární kód obsahuje exkluzivní a zákulisní informace z Caparica Czech Open - první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Na konci tohoto textu se dozvíte, kdo nás vyvede z temnoty na surfové výsluní, kdo vnese do našich (stokem nepolíbených) duší koncentrovanou aloha spirit, a kdo globální surfové komunitě jako přední a nejdominantnější exemplář živočicha zvaného jako surfař český, ukáže, že v naší inland zemičce taky umíme škubnout směrem k lipu!

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu - den první!

O víkendu 11.-12. září proběhla první zastávka Českého Poháru v Surfingu v portugalské Costa da Caparica. Vítěz a vítězka navždy vstoupili do české surfové síně slávy a jejich jména budou jednou provždy vryta do našich srdcí. Tento český surfový milník si zasloužil plnou pozornost, proto jsme do Portugalska, země plné temperamentu, dorazili. Bůh žehnej nízkonákladovým aerolinkám! Přímo na místě jsme vstřebávali veškeré stimuly, které pobřežním vzduchem poletovaly a průběh závodu jsme popsali nám tak blízkým způsobem - vypovídající hodnota nulová, úroveň srandy průměrná!