Blíží se několikadenní Roxy Training Camp v Praze

Parta ROXYmovement si připravila další akci, a tentokráte vícedenní. Původně se podobný program měl konat v červnu ve Francii během Roxy Czech & Slovak Surf Championship, protože se ale akce nekonala, vymyslely organizátorky podobný program v Praze. Ten je nabitý surf yogou, surf fitness, tréninky plavání a mnohým dalším!

To be good at surfing you need to be surf fit!

Silná, pružná a energická! Tak se budeš cítit po našem intenzivním Roxy Training Campu! Celý týden bude naplněn rozdílnými lekcemi, takže se rozhodně nebudeš nudit. Každý den tě čeká něco jiného. 

Termín: 14.-18.9.2020
Lokace: Praha 
Lektorky: Veronika Ševčíková & Sarah Vegnerová
Lekce: 10 tématických lekcí
Cena: 2 900,- Kč
Registrace: www.yogamovement.cz
#makewavesmovemountains
#ROXYmovement
Pro více dotazů pište na: barbora.slezackova@roxy.com

PROGRAM:

PONDĚLÍ 14.9.

Čas: 7.00-8.15
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: YOGA
Lektorka: Veronika Ševčíková

SURFYOGA A-to-Z. Úvod k yoze aneb propojení yogy a surfu v teorii a praxi. Na první lekci si podrobně vysvětlíme techniku dechu (jako základního prvku jógové praxe) a jeho vliv na naši mysl. Dokáže nás zklidnit a nepodléhat stresu, což se perfektně hodí ve velkých vlnách (nepodléhat panice, prodýchat situaci). K tomu se zaměříme na asány, které pracují s těm partiemi těla, které jsou při surfování nejvíce namáhané.

Čas: 18.00-19.15
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: FITNESS
Lektorka: Sarah Vegnerová
Pozn.: sálové tenisky s sebou

UPPER BODY & BALANCE TRAINING. V úvodním tréninku se zaměříme primárně na horní část těla a balanční cvičení. Silné paže a silnou horní část těla využijeme především při pádlování, které tvoří až 85% surfování. Rovněž i balanc a budování rovnováhy hraje v surfingu klíčovou roli. Zvyšuje koordinaci a stabilizuje sílu, která má za následek lepší držení těla a sebevědomější pocit v nestabilních pozicích.

ÚTERÝ 15.9.

Čas: 7.00-8.00
Program: SWIM
Lektorka: Sarah Vegnerová
Pozn.: plavecké brýle a plavky s sebou

SWIM MORE, SURF MORE. Silná ramena a správná technika pádlování vás mohou dostat nejen z potíží během surfingu, ale zároveň vydržíte surfovat déle a snadněji se dostanete na line-up. Záběry při kraulu velmi dobře simulují pohyb při pádlování a především se zapojují téměř totožné svalové partie. Díky plavání si můžete vytvořit ideální předpoklady pro snazší pádlování, jelikož být dobrým plavcem umožňuje být o něco sebevědomější v oceánu. Zároveň díky plavání dokážete získat cit v záběru pod vodou a dává vám hlubší pochopení toho, jak s vodou pracovat. Během tréninku si vyzkoušíme nácvik správné techniky kraulu nebo třeba hypoxický trénink. Trénink plavání bude složen jak z vytrvalostní části, tak z kratších intervalů podle úrovně plavkyně. 

Čas: 17.00-18.30
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: RUNNING + FITNESS
Lektorka: Sarah Vegnerová
Pozn.: běžecké tenisky s sebou

HIIT WORKOUT & MOBILITY FOCUS.  Láska a běh pro spoustu lidí není ve vzájemné rezonanci, nicméně je to skvělý nástroj pro budování lepší kondice. Trénink v kombinaci běhu a fitness bude sestaven tak, aby ho zvládl každý, a rozhodně nepůjde o lámání rekordů v počtu kilometrů. Běh pojmeme jako skvělou formu zahřátí a zvýšení tepové frekvence. V případě nepříznivého počasí využijeme ke kardiové části tréninku studio. V druhé části tréninku se zaměříme primárně na mobilitu. Surfaři musí být připraveni na silné vlny, dlouhé vyčerpávající pádlování a nepředvídatelné podmínky. Bohužel velmi často se při tréninku lidé soustředí pouze na sílu nebo flexibilitu, ale zapomínají tyto dvě složky propojit dohromady a věnovat čas právě mobilitě. Díky mobilitě jsme schopni ovládat naše klouby a končetiny v plném rozsahu a je jedním ze základních kamenů jak pro výkon, tak pro dlouhověkost v jakémkoli sportu - zejména v takovém, kde potřebujete udržet rovnováhu. Zaměříme se zejména na ramena, hrudník a kyčle.

STŘEDA 16.9.

Čas: 7.00-8.15
Místo: Yoga Movement Prague
Program: YOGA 
Lektorka: Veronika Ševčíková

EAT WELL, SURF WELL - Vinyásová lekce sestavená ze sekvencí pozic, podporující trávení a metabolismus. Rozproudíme energii, zahřejeme organismus (vzniklé teplo spaluje toxiny a odbourává nadbytečný tuk) a výsledkem bude silné a čisté tělo a mysl. Na závěr si budeme povídat o stravování (a vliv jogóvé praxe na něj) a jak ho co nejlépe optimalizovat pro náš výkon nejen ve vlnách, ale i pro celkovu kondici těla.

Čas: 18.00-20.00
Program: SWIM & PADDLE
Lektorka: Sarah Vegnerová
Pozn.: plavecké brýle a plavky s sebou 

NO MORE SPAGHETTI ARMS. Nechytnout vlnu kvůli nedostatečně vyvinuté síle při pádlování je pro surfaře snad jeden z nejvíce frustrujících momentů. Všechno je to o síle paží a horní části těla. Silná ramena, silné svaly dolních zad a pevný střed těla je klíčem k úspěchu k budování správné techniky pádlování. Opět se zaměříme na kraulové cvičení a trénování vytrvalosti. Být si jistý v plavání dává surfaři jistotu, že se dokáže vyrovnat s obtížnou situací, která v oceánu může nastat. Z toho důvodu zapojíme do tréninku i samotnou přípravu pádlování. Vysvětlíme si správnou techniku pádlování a také čím se liší záběr při pádlování od záběru při kraulu. 

ČTVRTEK 17.9.

Čas: 7.00-8.15
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: YOGA
Lektorka: Veronika Ševčíková

FLEXIBILITY TRANING. Technika pozic záklonů, předklonů, úklonů a rotací - všechno je navzájem propojené. Abychom na surfu správně leželi, pádlovali (v bezpečném záklonu), jezdili (rotovali s páteří a rameny), uměli se koncentrovat a držet balanc, musíme ovládat techniku základních pohybů. Vysvětlíme si princip a provázání vědomí s dechem a aktivním středem těla. Velmi důležité je znát, jak kompenzovat náročný výkon ve vlnách - jak relaxovat a regenerovat a tím předcházet případným zraněním.

Čas: 17.45-18.45
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: FITNESS
Lektorka: Sarah Vegnerová
Pozn.: sálové tenisky s sebou 

FULL BODY WORKOUT. Trénink inspirovaný surfováním nevyžaduje neopren ani lámající se vlny. Je zaměřený na pevnost středu těla, výbušnou sílu nohou a koordinaci pohybu. Zároveň jde o funkční intervalový trénink s vysokou intenzitou. Cviky jsou poskládány tak, aby napodobovaly zážitek ze surfování - od pádlovaní přes výskoky na surf až po vyrovnávací cviky na balanc. Na rozdíl od cvičení s izolovanými prvky je v tréninku potřeba zapojit více svalových skupin najednou, přičemž spálíme více kalorií, navýšíme kapacitu plic a posilníme srdce. Trénink bude poskládán tak, abychom se zaměřili na celé tělo a pochopili, které svalové partie je vhodné posílit v rámci surfingu. 

PÁTEK 18.9.

Čas: 7.00-8.15
Místo: Yoga Movement Prague 
Program: YOGA & FITNESS (DOES ANYBODY SAY CORE?) + ZAKONČENÍ 
Lektorka: Veronika Ševčíková 

FITNESS - Trénink zaměřený na střed těla je snad nedílnou součástí každého sportovce. Core funguje jako stabilizátor pro celé tělo a je začleněn do téměř každého pohybu lidského těla, což znamená, že posílení těchto svalů správným způsobem je naprosto nezbytné, abyste zabránili případným úrazům, které při surfování mohou nastat. 

YOGA - Nácvik balančních a obrácených pozic. Stabilita v inverzních pozicích je výsledkem nejen práce svalů a našeho těla, ale z velké části právě naší mysli. Koncentrace na dech nás zklidní, odprostíme se od okolí a vytoužená rovnováha je tam. Krůček po krůčku se budeme učit balancovat na podložce, co se primárně odrazí rovnováhou v našem každodenním životě a samozřejmě i při samotném surfingu.

Čas: 18.00-???
Místo: Kayak Beach Bar
Program: PADDLE & CHILL  

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..