Česká crew ovládla swell sezóny na Balanganu!

Minulý týden zasáhl Indonésii swell sezóny a sociálními sítěmi začaly kolovat brutální fotky masivních vln z Balanganu. Počkat...kámo, vždyť to jsou borci z Czechie! Více už poví Lukáš Tomšů a fotky samotné. Klobouček hoši!

Jako každý den koukám na Surf-​forecast, načítá se mi další týden a objevuje se největší swell sezóny, zrovna v den co mám odlítat "klasika". O pár dní později mi letecké společnosti píší, že se hrozně omlouvají, ale z technických důvodů mi přesouvají let o 24 hodin!
Ok je to tady!

Je čas oprášit GUNY, zkontrolovat leashe a u Bintagu probrat kam a v kolik. V pondělí 5.6 v 10 ráno máme sraz na Balangan pláži s naší "Bakar crew" ve složení Honza "Paruka" Klvaňa, Honza Staník, náš fotograf Jan Adam, opožděný Petr " Mongol" Novotný a já. Nejvíc scary bylo propádlovat na line-​up, naštěstí perioda mezi setama byla velká a s troškou štěstí jsme se tam dostali se suchou hlavou.

Ze začátku sedíme na shoulderu vln a čekáme, jaký jsou největší sety, kde je nejlepší pozice a co ta vlna dělá! Opravdu nechceš, aby jsi seděl moc na insidu a vlna ve velikosti dvoupatrové budovy ti spadla přímo na hlavu. Netrvalo dlouho a největší zkušeňák Paruka bere první bombu přes celou pláž!!! 

Všichni řvem a nejvíc se hecujem, adrenalin pumpuje žilami jak nikdy. Já celej nervózní na prkně, co jsem nikdy nejezdil, padluju do první take off po slepu díky silnýmu off shore větru, přistávám na desce, chvíli jedu, pak se celá sekce zvedá a expoloduje mi přímo za prdelí, mizím na několik sekund v pračce, která je zaplá na plný otáčky, leash o metr delší, ale beru prkno, padluju zpět a kolem hlavy mi projíždí v plný rychlosti Staník na jeho dvoufinovým ledoborci z deusu.

Petr přišel o něco později a hnedka chytá největší close out, kterej mu dal napít víc než barman na salsa párty, ale rozhodně ho to pořádně probralo z kocoviny. Vlny se s odlivem začaly lepšit a naše konfidence taky. Začali jsme dávat jízdy přes celou pláž a vyskakovali těsně před poslední sekcí, která padala přímo na suchej korál.

Je těžký tomu uvěřit, ale česká crew kralovala line-​upu :)
Po skoro 4 hodinové session jsme začali vylízat z vody.Studená voda a indonéský medúzy byly nekompromisní! Cesta po pláži k našemu wárungu byla jako po chodníku slávy! Lidi na tebe volali: "Respect man, nice one, that was so big, magic mushrooms?".

Jedna z top session s nej kámošema na naší oblíbený pláži pár hodin před odletem. Co víc si můžeš přát! 

Nebyl vybrán žádný autor

fotil

Johny Adams
Další články autora

Další zajímavé články

S Janem Badurou aka DJBodymovin o letošním MasterCraft Wakesurf Festu

Letos je naše česká Wakesurf Tour zcuknuta do jednoho našlapanýho eventu! Ten nese název Wakesurf Fest a proběhne 19. a 20. srpna 2022. Tyhle dny si okamžitě vybookujte v kalendáři, protože neúčast vás bude navždy mrzet. Čeká nás víkend plný vrcholného wakesurfového umění, neboť se na Rozkoši za lodí utká česká wakesurf elita! K tomu bude doprovodný program, za který by se nestyděl ani Woodstock. O eventu se s námi rozmluvil organizátor a DJ par excelance Jan Badura aka Bodymovin. Přečtěte si, co si pro nás letos česká wakesurfová rodina přichystala.

SLEDUJ: We Scream Alone dokazuje, že jsou tam venku pořád neprobádané vlny k nalezení!

Nevím, jestli mají čeští surfaři ve zvyku projíždět satelitní vrstvu Google Earth a hledat potenciální vlny tam, kde by je nikdo nehledal. Já osobně tuhle formu surfového fanatismu ještě nepraktikuji a myslím, že můj terapeut je za to dost vděčný. Nicméně jsou tam někde venku surfaři, kteří stále hledají vlny neprobádané a doufají v onu magickou session, kdy se pomazlí s lipem, se kterým se před nimi ještě nikdo nepomazlil. Svědkem tohoto aktu nefalšované něhy je v těchto případech pouze úzká skupina kamarádů. Právě proto to dělají, chtějí surfovat parádní vlnu pouze v doprovodu svých kamarádů. Ostatně, tak by to mělo být při každém aktu lásku. Snímek We Scream Alone (název velmi nahrává mému erotickému přirovnání) ukazuje, jak dvojice evropských vlno-objevitelů Kepa Acero a Natxo Gonzalez naleznou a surfují lefthander, který doteď nikdo nesurfoval.

V sobotu začíná česká River surf tour! Vyzpovídali jsme organizátora Antonia Hybnera

Ach ten river surfing! Pro někoho chabá náhrada surfingu na oceánských oblinách, pro někoho vášeň. Víc a víc stoke nadšenců je přitahováno ke statickým říčním vlnám a vodní skoky se sjízdnou vlnou vyskakují po naší domovině jako houby po dešti. Některé fungují parádně, některé méně parádně. Nevím jestli vás to zajímá, ale já osobně river surfingu propadl. Jezdím minimálně jednou týdně a to i přes zimu. Proto mě neuvěřitelně potěšilo, že se česká říční komunita letos poprvé dočká River surf tour. Tour se pojede napříč třemi zastávkami, první proběhne tuto sobotu v Roudnici! Spojili jsme se s pořadatelem Tonym Hybnerem a ten nám řekl vše, co o závodu potřebujeme vědět.