Craig Anderson řádí v editu Hurt Locker

Craig Anderson je dost možná jedním z nejdůležitějších free surferů naší doby, alespoň co se dopadu na surfovou komunitu týče. Jeho unikátní a záviděníhodný styl jízdy mu vysloužil přítomnost na obalu nejednoho z předních surfových časáků! Free surfaři jsou dnes už poměrně stabilní součástí našeho fanouškovského jídelníčku. Upřímně si nedovedu představit, co bychom si bez nich počali. Čím bychom zasytili náš hlad po sledování perfektních oceánských oblin a linek, které jsou na ně bez milosti kresleny, nebýt tvůrců jako Craig Anderson? Craig ve svém novém editu Hurt Locker sebral partu kámošů, se kterými se vydal hluboko do břicha oceánských bestií.

Craig Anderson se narodil v JARu, odkud se jako malý kluk přestěhoval s rodinou do NewcastluNew South Wales v Austrálii. Tady se na Merewether beach naučil šlehat vlny jako málokdo a vysloužil si doménu: „stylový“ surfař, kterého jen těžko někdo napodobí. Craig chvíli zkusil utišit svou závislost na vlnách závoděním v juniorských soutěžích a zastávkách WQS (kvalifikační soutěže WSL). Brzy mu došlo, že to není to pravé ořechové a začal kariéru free surfaře. Volba to byla správná, jeho cestování s podobně smýšlejícími feláky a natáčení parádních kousků na vlnách v ještě parádnějších destinacích přineslo okamžitý úspěch.


Craig vystoupal do sféry surfových legend v roce 2013, kdy vypálil světu na obdiv dlouho očekáváný 30ti minutový film Slow Dance, který režíroval Dane Reynolds (kápo moderního freesurfingu).

Teď už ale k novému snímku Hurt Locker!

Po pravdě k němu není moc, co říct. Snad krom následujícího: až budete nad Hurt Locker slintat jak labrador na procházce po sídláku, kde se všem fenám sesynchronizovali měsíčky, mějte na paměti jednu důležitou věc, tenhle edit je složený z „nepovedených“ záběrů z posledních let. Záběry v tomto snímku považuje Craig a jeho parta jako nehodné jeho celovečerních trháků, a proto z nich vytvořili Hurt Locker. Nevím jak vy, ale já bych prodal ledvinu mojí tety, za šanci, aby moje „nepovedené“ vlny mohly vypadat alespoň trochu jako ty Craigovy!  

Tady je tlačítko k obrázkům Craiga Andersona:

Nad Craigem velmi nevhodně fantazíroval

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu- den druhý!

Už je tomu déle než týden, co byli na portugalském pobřeží Atlantiku korunování vítězové první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Ptáte se, proč nám tak trvalo dodělat report? Možnost první: tento historický milník znamená pro českou surfovou nobilitu strašně moc. A tíha odpovědnosti zvěčnit tuto kataklyzmickou událost, která katapultuje surfaře českého na vrchol surfového potravního řetězce, se na autorovi projevila a způsobila zdržení... Možnost druhá: autor je línej pazneht a místo svojí práce tráví dny sledováním youtube videí, na kterých lidé zápasící s nadváhou padají z rotopedů. Čemu uvěříte, je na vás. Ať už je to, jak je to, následující binární kód obsahuje exkluzivní a zákulisní informace z Caparica Czech Open - první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Na konci tohoto textu se dozvíte, kdo nás vyvede z temnoty na surfové výsluní, kdo vnese do našich (stokem nepolíbených) duší koncentrovanou aloha spirit, a kdo globální surfové komunitě jako přední a nejdominantnější exemplář živočicha zvaného jako surfař český, ukáže, že v naší inland zemičce taky umíme škubnout směrem k lipu!

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu - den první!

O víkendu 11.-12. září proběhla první zastávka Českého Poháru v Surfingu v portugalské Costa da Caparica. Vítěz a vítězka navždy vstoupili do české surfové síně slávy a jejich jména budou jednou provždy vryta do našich srdcí. Tento český surfový milník si zasloužil plnou pozornost, proto jsme do Portugalska, země plné temperamentu, dorazili. Bůh žehnej nízkonákladovým aerolinkám! Přímo na místě jsme vstřebávali veškeré stimuly, které pobřežním vzduchem poletovaly a průběh závodu jsme popsali nám tak blízkým způsobem - vypovídající hodnota nulová, úroveň srandy průměrná!