Dane Reynolds vydal edit Chapter 11

Traduje se, že v den, kdy Dane Reynolds vydá edit, všech dvacet pět milionů surfařů po světě okamžitě zanechá všeho, co dělá a peláší domů k obrazovce. Pro Austrálii to znamená stávku většiny manuálně pracujících obyvatel. Pro tuzemské manažery to znamená den plný zajímavých výmluvných mailů, jako méně uvěřitelný: „dneska nemůžu do práce, pes snědl klíče a nedostanu se ze dveří“, nebo velmi pochopitelný: „Dane Reynolds, nejdůležitější free surfař naší doby vydal edit, zůstávám doma, pouštím a vstřebávám“. Dámy a pánové, ten den je dnes!

Dane je pojem. Ztělesňuje všechno, co je na tomhle světě krásné. Údajně krásně voní. Jeho surfing rezonuje i s těmi nejotrlejšími a nejnáročnějšími fajnšmekry. Někdo má styl, někdo má obří repertoár triků. Dane má oboje. Dane dělal nosepick air reversy a clubhouse sandwiche (opravdové triky) v době, kdy ostatní dělali sotva toothpick floss inversy a double big tasty bacon burgry (vymyšlené triky). Přihoďte k tomu fakt, že Dane se rozhodl věnovat freesurfingu a odešel z WSL, čímž si nadělil možnost pronásledovat nejlepší vlny v jejich nejlepších momentech. Pro mnohé je Dane pořád nejlepším surfařem, jakého může galaktickému impériu naše modrá planeta nabídnout. Fanouškům John Johna, kteří teď zběsile hrozí pěstičkou směrem k obrazovce se omlouvám, ale já si tyhle věci nevymýšlím. Čerpám z důvěryhodných zdrojů.

Co se týče tvorby, ve které Dane díkybohu nepolevuje, jeho nejnovější edit je pokračováním série 11TV. Chapter 11 kombinuje vysoce nadprůměrný surfing v průměrných vlnách se záběry nic netušících kolemjdoucích. Výběr hudby je fantastický, nedivte se pokud se po shlédnutí váš Spotify surf playlist rozroste. Tenhle 16ti minutový edit by měl podle Danea zachytit esenci surfové kultury v zónách okola měst Santa Barbara a Ventura v Kalifornii. Jak je známo, Dane má dost na párku mainstreamové publikum. Dělá filmy, které se líbí především jemu samotnému. Pokud po shlédnutí nemáte chuť jít surfovat, děláte něco špatně.    

V CH11 se objevují následující surfaři: Brad Chisholm, Matt Mccabe, Rollo Montez, Josiah Amico, Tommy Mckeown, Shane Sykes, Jake Kelley, Eithan Osborne, Andrew Doheny,  Swift, Mikey Mccabe, Micky Clarke, K bone, Jim Martin a 10ti letý Oli Curran.

z tarotových karet vyčetl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu- den druhý!

Už je tomu déle než týden, co byli na portugalském pobřeží Atlantiku korunování vítězové první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Ptáte se, proč nám tak trvalo dodělat report? Možnost první: tento historický milník znamená pro českou surfovou nobilitu strašně moc. A tíha odpovědnosti zvěčnit tuto kataklyzmickou událost, která katapultuje surfaře českého na vrchol surfového potravního řetězce, se na autorovi projevila a způsobila zdržení... Možnost druhá: autor je línej pazneht a místo svojí práce tráví dny sledováním youtube videí, na kterých lidé zápasící s nadváhou padají z rotopedů. Čemu uvěříte, je na vás. Ať už je to, jak je to, následující binární kód obsahuje exkluzivní a zákulisní informace z Caparica Czech Open - první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Na konci tohoto textu se dozvíte, kdo nás vyvede z temnoty na surfové výsluní, kdo vnese do našich (stokem nepolíbených) duší koncentrovanou aloha spirit, a kdo globální surfové komunitě jako přední a nejdominantnější exemplář živočicha zvaného jako surfař český, ukáže, že v naší inland zemičce taky umíme škubnout směrem k lipu!

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu - den první!

O víkendu 11.-12. září proběhla první zastávka Českého Poháru v Surfingu v portugalské Costa da Caparica. Vítěz a vítězka navždy vstoupili do české surfové síně slávy a jejich jména budou jednou provždy vryta do našich srdcí. Tento český surfový milník si zasloužil plnou pozornost, proto jsme do Portugalska, země plné temperamentu, dorazili. Bůh žehnej nízkonákladovým aerolinkám! Přímo na místě jsme vstřebávali veškeré stimuly, které pobřežním vzduchem poletovaly a průběh závodu jsme popsali nám tak blízkým způsobem - vypovídající hodnota nulová, úroveň srandy průměrná!