Dane Reynolds vydal edit Chapter 11

Traduje se, že v den, kdy Dane Reynolds vydá edit, všech dvacet pět milionů surfařů po světě okamžitě zanechá všeho, co dělá a peláší domů k obrazovce. Pro Austrálii to znamená stávku většiny manuálně pracujících obyvatel. Pro tuzemské manažery to znamená den plný zajímavých výmluvných mailů, jako méně uvěřitelný: „dneska nemůžu do práce, pes snědl klíče a nedostanu se ze dveří“, nebo velmi pochopitelný: „Dane Reynolds, nejdůležitější free surfař naší doby vydal edit, zůstávám doma, pouštím a vstřebávám“. Dámy a pánové, ten den je dnes!

Dane je pojem. Ztělesňuje všechno, co je na tomhle světě krásné. Údajně krásně voní. Jeho surfing rezonuje i s těmi nejotrlejšími a nejnáročnějšími fajnšmekry. Někdo má styl, někdo má obří repertoár triků. Dane má oboje. Dane dělal nosepick air reversy a clubhouse sandwiche (opravdové triky) v době, kdy ostatní dělali sotva toothpick floss inversy a double big tasty bacon burgry (vymyšlené triky). Přihoďte k tomu fakt, že Dane se rozhodl věnovat freesurfingu a odešel z WSL, čímž si nadělil možnost pronásledovat nejlepší vlny v jejich nejlepších momentech. Pro mnohé je Dane pořád nejlepším surfařem, jakého může galaktickému impériu naše modrá planeta nabídnout. Fanouškům John Johna, kteří teď zběsile hrozí pěstičkou směrem k obrazovce se omlouvám, ale já si tyhle věci nevymýšlím. Čerpám z důvěryhodných zdrojů.

Co se týče tvorby, ve které Dane díkybohu nepolevuje, jeho nejnovější edit je pokračováním série 11TV. Chapter 11 kombinuje vysoce nadprůměrný surfing v průměrných vlnách se záběry nic netušících kolemjdoucích. Výběr hudby je fantastický, nedivte se pokud se po shlédnutí váš Spotify surf playlist rozroste. Tenhle 16ti minutový edit by měl podle Danea zachytit esenci surfové kultury v zónách okola měst Santa Barbara a Ventura v Kalifornii. Jak je známo, Dane má dost na párku mainstreamové publikum. Dělá filmy, které se líbí především jemu samotnému. Pokud po shlédnutí nemáte chuť jít surfovat, děláte něco špatně.    

V CH11 se objevují následující surfaři: Brad Chisholm, Matt Mccabe, Rollo Montez, Josiah Amico, Tommy Mckeown, Shane Sykes, Jake Kelley, Eithan Osborne, Andrew Doheny,  Swift, Mikey Mccabe, Micky Clarke, K bone, Jim Martin a 10ti letý Oli Curran.

z tarotových karet vyčetl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Příští víkend proběhne první zastávka druhého ročníku ČPS!

Dětem tohle neříkejte, protože nikomu neprospějete, když je do života vybavíte přílišným optimismem, ale sny se občas plní. Sen o tom, že surfař český bude mít možnost porovnat síly a korunovat svého krále a královnu, je tomu důkazem. První ročník Českého poháru v surfingu byl banger! Druhý bude ještě lepší. Už příští víkend nejspíš pohár odstartuje první zastávkou! Vyzpovídali jsme organizátorku, swell královnu a loňskou šampionku, Janu Kašovou. Pověděla nám o Caparica Czech Surf Open všechno, co jsme chtěli vědět. Z nějakého důvodu se k rozhovoru připojil i pan předseda Matyáš Menšík. Jeho příspěvek k rozhovoru je spíše marginální.