Dokumentární snímek z mrazivého Islandu BETWEEN FJORDS se dočká své premiéry

Už 23. září proběhne premiéra očekávaného dokumentárního filmu Between Fjords, ve kterém se můžeme těšit na surfing a skialpinismus v drsných podmínkách Islandu v podání bratrů Poláchových. Pokud se těšíte na tuhle událost stejně jako my, tak tu pro vás máme podrobné info nejen k premiéře.

Autoři dokumentárního filmu Between Fjords se po koronavirové pauze konečně chystají na svou premiéru a my se moc těšíme! Premiéra proběhne ve středu 23. září 2020 od 19:00 v kině Cinestar Anděl.

Režisér Martin Smékal a jeho parta po dvou úspěšných filmech Choose Your Wave a No Wave Back tentokrát přichází s filmem nejen surfové tématiky, ale také skialpinismu a samotného života na drsném Islandu.

„V podstatě to vše začalo na ostrově jménem Island, kde už posledních pět let žijeme. Ostrov svojí pozicí připomíná ledovou Havaj. Sedí si uprostřed severního Atlantiku se sopkami připravenými prasknout každou chvíli a vlnami všude, kde se podíváš. Když nejsou vlny na jihu, jedeš na sever. Koukneš, že se swell blíží ze západu, sjedeš na západ."
bratři Poláchové

Dokumentární film vypráví příběh dvou bratrů Lukáše a Filipa Poláchových z Beskyd, kteří si chtěli splnit svůj sen - surfovat a lyžovat jak nejseverněji to jde. Přesně to našli na Islandu, kde žijí už několik let a cítí se tam více jako Islanďani, než jako Češi. Surfing v ledových vodách a sjíždění zasněžených hor není pro každého, ale Lukáš s Filipem to začali vnímat za svou životní náplň.

,,V zimě má voda od 2 °C do 5 °C stupňů a v létě od 8 °C do 12 °C. Struktura vody je trochu jiná než ta teplá, tahle 2 stupňová voda je těžší, v podstatě molekuly vody jsou blíže u sebe, takže vlny jsou těžké, vezmou vás s sebou do hlubin krapec déle. I převlíkání v -10 °C a pořádným sněžením je srandy kopec, když jsi na surf-spotu dáš třeba nocleh, ráno se vzbudíš a začneš se sunout do neoprenu a nějak ti to nejde, zjistíš že v noci zmrznul, takže si ho musíš trochu porozbíjet a nechat roztát, aby vůbec šlo se dostat dovnitř.”
bratři Poláchové

Premiéru bude následovat afterparty v Radlické kulturní sportovně. Na programu je prodejní výstava fotografa a protagonisty filmu Petra Hricka, dále tombola, při které mohou zúčastnění vyhrát spoustu zajímavých cen, a samotná afterparty s podporou Pražského serfového klubu.

Lístky na premiéru s afterparty si můžete zakoupit na Goout.cz

Sledovat veškeré dění kolem dokumentu Between Fjords můžete na webových stránkách nebo sociálních sítích - na InstagramuFacebooku.

Režisér: Martin Smékal
Producent: Jaroslav Bláha
Hlavní protagonisté: Lukáš Polách, Filip Polách
Vedlejší protagonisté: Víðir Björnsson, Rúnar Pétur Hjörleifsson, Petr Hricko, Elisabet Anna Petursdottir, Louison Sentenero
Mediální partneři: SURFR, Pražskej serfovej klub, Freeskier.cz, Freeride.cz
Partneři projektu: Jägermeister, Wildness Brand, Red Bull, Smyril Line, Auto GAZ, Expres Menu, Windy, Deafmessanger

Autor fotek v článku: Petr Hricko

Publikoval

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Malia Manuel a její meditační snímek MALIA

Tahle slowburn paráda vás nesmí minout. Malia Manuel vás ve svém dechberoucím snímku provede panenskou přírodou Jižní Afriky, ohodí vás salvou spreje na J-bay a provede vás za ruku tubou v Indonésii. Ve světě nadzvukové rychlosti a každodenního shonu, budiž vám tento snímek meditační pomůckou ke kýženému oddechu. Zapalte kadidlo, skřižte si nohy za hlavou a ruce hoďte na stůl (nebo naopak, to nechám na vás) a nechte Maliu vtáhnout vás skrz obrazovku přímo do magického světa oceánských oblin.