Jedinečná šance, jak se podílet na vzniku českého surf dokumentu

Určitě už jste zaslechli, že vzniká v pořadí již třetí dokument s tematikou českého surfingu z dílny režiséra Martina Smékala. Projekt s názvem Between Fjords o dvojčatech z Beskyd, kteří propadli surfování a lyžování na Islandu, je zatím pouze v polovině cesty. Aby se film úspěšně dostal do kin, bude potřeba, abychom se všichni společně zapojili a přispěli na crowdfundingovou kampaň.

Crowdfunding nezávislých surfových projektů má na naší scéně již značnou tradici. Surf komunita společně přispěla např. na knížku cestovní kanceláře Surf-Trip.cz, první český surf dokument Choose your wave, cestu českého para týmu na Mistrovství světa a v neposlední řadě taky na náš první projekt, full-lenght surf edit SURFR Movie

Již zmiňovaný snímek Choose your wave měl nejen úspěšnou šňůru premiér po celé ČR a Slovensku, ale dokonce vyhrál mezinárodní festivala běžel i v televizi Prima COOL. Následující dokument o Matěji Novákovi s názvem No Wave Back pokračoval v krasojízdě a sklidil úspěch na mnoha zahraničních festivalech. Zároveň však přilákal zájem velkých partnerů a sponzorů, který pokryl nákladný rozpočet, který neměl ve sféře českých surf filmů obdoby. Oba projekty má na svědomí režisér Martin Smékal, který původně chtěl pověsit dokumentování surfingu na hřebík. Když však poznal dvojčata Poláchovi a vyslechl si jejich příběh, rozhodl se změnit názor. Společně se tak se zaběhlým produkčním teamem Filmwood.cz a Lovetrouble.cz v čele s producentem Jardou Bláhou vypravili na mrazivý Island. 

O čem bude dokument Between Fjords? Nejlépe to shrnul Filip Polách (jedna z hlavních postav filmu) v rozhovoru pro web Freeskier.cz: "Mužu říct, že to bude o lyžovaní, surfovaní, počasí, lokálech, mě a bráchovi. O pozitivních i negativních emocích bo nám počasí moc nepřálo, což tady není překvápko, ale mimo jiné, naprosto dechberoucí záběry tohodle ostrova. Občas tě dostane na kolena a občas vynese do oblak. Dost mluvení na můj vkus. My s bráchou jsme dost private lidi a pustit si do života celou film crew bylo složité a težké, ale je to dokument a nakonec bylo srandy kopec." 

Kluci se rozhodli pojmout tento projekt více nezávisle a do natáčení první poloviny se vrhli i přes omezený budget. Nejen, že sami natolik věří ve výsledný audiovizuální zážitek, který chtějí sdílet s diváky, ale zároveň věří v sílu podpory české a slovenské komunity surfařů, nadšenců a cestovatelů. Surfaři surfařům!

Sami moc dobře víme, kolik potu, času, dobrovolničení a úsilí stojí na první pohled nenáročná HitHit kampaň. A proto jsme velmi rádi, že letos můžeme projekt naopak podpořit z druhé strany. Věnovali jsme proto do kampaně kromě voucherů i trika surPHOvání nebo popruhotašku.

Moc dobře víme, že ne každý má tu možnost přispět finančně a ani bychom to po každém z vás nevyžadovali. Ale rozhodně všichni, kteří čtou tento článek, mají v ruce velkou moc. Skrze pár kliknutí dostat kampaň do povědomí co nejvíce lidí. Sdílejte, lajkujte na sociálních sítích nebo hezky po staru u piva nebo kafe. 

Díky všem za podporu!

Sleduj projekt Between Fjords na dalších kanálech:
Instagram
Facebook
Oficiální web

Partneři projektu:
Jägermaister
Smyril Line
Wildness Brand
Auto GAZ
Expres menu
Windy

Mediální partner:
SURFR
Freeskier.cz

Foto: Petr Hricko

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Náš "zakladatel" Martin Večerka byl hostem Tupý Hrany podcastu!

Pusť si nový díl Tupý Hrany podcastu, ve kterém si kluci Šimon Bartík a Tomáš Kroczek pozvali legendu našeho magazínu Freeride.cz Mártyho Večerku. Tak si poslechni, jak celé tohle vzniklo!