Již ve středu začne v Bratislavě Adrenalin Film Festival 2022

Bratia zo Slovenské republiky nám do redakce poslali pošťáka s novinou, že ve středu začíná v Bratislavě 8. ročník obíbené kulturně-sportovní akce Adrenalin Film Festival! Pro všechny fanoušky adrenalinu tam bude čekat napráskaný program od snowboardingu přes freeskiing, surfing, bike, freeriding a chalani nezapomněli ani na enviro nadšence! Tak si dej tuhle pozvánku a dojdi se mrknout na nějaký snímek!

„Letos jsme festival rozvrhli do několika dní, abychom dali prostor každé sekci. Ať už to bude velkofilm o lyžování v těch nejkrásnějších a nejodlehlejších místech naší planety, debata se slovenským bikerem, který svůj život sbalil do obytné dodávky a rozhodl se trávit svůj čas tam venku nekonečným ježděním, nebo mluvení o hledání mýtického tvora hluboko v bolivijské džungli.

Extrémní sporty a kvalitní filmový zážitek zkrátka patří k sobě. Ne často však máš tu možnost prohlédnout si je na velkém plátně. Dobrou zprávou je, že už tento podzim přijdou za tebou do Bratislavy, Liptovského Mikuláše a do Žiliny, tak si to nenech ujít.

Pravděpodobně zatím nejvíce nabitý ročník festivalu věnovanému adrenalinu přinese do těchto tří slovenských měst nejčerstvější novinky a nejočekávanější snímky sezóny 2022. K tomu všemu ještě spoustu zajímavých diskusí zaměřených na životní styl lidí, kteří těmto sportům totálně propadli, či ekologii, která je neodmyslitelnou součástí trávení volného času zábavou v přírodě.

Můžeš se těšit hned na dva megaprojekty od legendární produkce Teton Gravity Research: freeskii a snowboardovou lahůdku – Magic Hour – či film pro všechny vyznavače horské cyklistiky – Esperanto. Surfoví fanoušci se zase dozví více o životě muže, který je ztělesněním rovnováhy mezi pohodovým přístupem k životu a ježděním na dost možná nejnebezpečnější vlně na světě. Dokument The Yin & Yang of Gerry Lopez natočil pro značku Patagonie ikonický skateboardista Stacy Peralta a slibuje opravdu plnohodnotný zážitek.

A nakonec budeš mít tu možnost položit pár otázek i bikerovi Viktoru Novákovi, který opustil klasický život pracujícího člověka a začal žít v dodávce, aby mohl dělat to, co ho opravdu baví – stavět bike parky a hlavně hodně jezdit, třeba i na tak nádherných a odlehlých místech, jako je Island.“

PROGRAM 26.10. - 30. 10. 2022

26.10. - 18:00 - FREESKIING (Kino Film Europe) 

To Start a Fire (Sylvester Cameron, 2022, 2min)
Krátký film o Ryanu Oakdenovi, lyžaři, kterého sponzorují naše slovenské Forest Skis. I přesto, že Ryan patřil svého času mezi top freeridery na světě, vyměnil závodění za divokou přírodu a snadný život v Britské Kolumbii. I o tom je tento film.

Magic Hour (Teton Gravity Research, 2022, 72min, české titulky)
Ve freeski sekci jsme pro vás připravili lahůdku a to nový film Magic Hour od Teton Gravity Research, ve kterém vás čekají hory, prašan, skvělé záběry a veselá parta kolem TGR. Ve filmu účinkují hvězdy jako Sage Cattabriga-Alosa, Ian McIntosh, Griffin Post, Nick McNutt, Tim Durtschi, Kai Jones a další.


26.10. - 20:15 - ENVIRO (Kino Film Europe)

Vlci na hranicích (Frame Films, 2020, 78min)
Film vypráví o návratu vlků do české země a rozporuplném přístupu veřejnosti k tomuto tématu. Na jedné straně stojí statkáři a chovatelé, pro které vlk představuje novou hrozbu, na druhé straně stojí naopak aktivisté, kteří příchod vlka vítají. Součástí sekce je také diskuse po filmu.


27.10. - 18:00 - SNOWBOARDING (Kino Film Europe)

Fake Teeth Real Friends (Rusty Toothbrush, 2022, 16min)
Pokud znáte skupinku kolem Rusty Tootbrush, tak víte, že nudit se určitě nebudete. 16minutová filmová novinka vám představí všechny jezdce v týmu včetně českého zástupce Dušana Kříže. Ortodoxní snowboarding plný streetu a backcountry.
Dear Rider: Příběh Jakea Burtona (Red Bull Media House, 2021, 91min, slovenské titulky)
Značka Burton a její zakladatel Jake Burton se pojí se snowboardingem již od samého začátku, kdy tento sport vznikl. Film vám představí Jakeovu cestu, jeho začátky i důležité historicé momenty snowboardingu. Povinná jízda pro všechny milovníky tohoto sportu.

27.10. - 20:15 - FREERIDE FILM FESTIVAL (Kino Film Europe) 

Invisible Ground (Německo, AJ, 2022, 32min)
La Forteresse (Nizozemí, AJ, 2022, 15min)
Sinner Fields (Německo, AJ, 2022, 5min)
Luzhba (Rakousko, AJ/RJ, 2022, 20min)
Gale (Švýcarsko, AJ, 2021, 15min)

Rakouská akce Freeride Film Festival je již dlouhá léta největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Po úspěchu v roce 2021 opět přinášíme ve spolupráci s FFF výběr krátkých filmů od menších filmových produkcí z Evropy. Film Invisible Ground získal letos první místo v kategorii snowboardový film na High5 Film Festivalu v Annecy (Francie).

28.10. - 20:00 - BIKE (Hangair) 

Diskuse s Viktorem Novákem, Trailbuilderem a freeriderem, který vám povypráví o vanlife životě a plnění bikových snů.

Esperanto (Teton Gravity Research, 2022, 50min) 
Emil Johansson, Nico Vink, Kyle Strait, Carson Storch, Kurt Sorge, Brandon Semenuk, Andreu Lacondeguy, Tomomi Nishikubo, Darren Barrencloth, Hannah Bergmann, Brage Vestavik... Ne, nesnažíme se jen jmenovat nejlepší MTB ridery na světě. Ti všichni jsou aktéry filmu Esperanto, jehož slovenská premiéra ozdobí naši bike sekci.

29.10. - 19:00 - SURFING (Wilderoben)

The Yin & Yang of Gerry Lopez (Patagonie, 2022)
Snímek, za kterým stojí nejrespektovanější outdoorová značka současnosti, Patagonia, vypráví příběh člověka, jehož osud proplétají doplňující se protiklady. Vášnivý surfař totiž mimo zpopularizování té nejnebezpečnější vlny na světě, Pipeline, svůj život zasvětil józe a meditaci. Přijď poznat tuto žijící legendu a lze se i trochu inspirovat.

30.10. - 19:00 - RŮZNÉ (Wilderoben)

CatchMe: Bolívie (Ceper productions, 2020, 30min)
Diskuse se Slováky, kteří se vydali na expedici hluboko do džungle v Bolívii, kde se pokusili ulovit legendární rybu Golden Dorado, které domorodci přezdívají i „říční jaguár”.

Informace k lístkům

  • Kino Film Europe – předprodej zde.
  • Hangair – lístky budou dostupné pouze na místě, cena 5 EUR
  • Wilderoben – vstup bude díky spolupráci s Wilderoben for free, doporučujeme přijít na místo dříve.

Adrenalin Film Festival 2022 / Bratislava

Adrenalin Film Festival 2022 / Liptovský Mikuláš 7. 11. až 9. 11. 2022

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...