John John vystřelil do světa surf film Maps of Home

JJ si včera dojel na Margies pro perfektní desítku. Vykoledoval si jí za dlouhodobý pobyt v tubě. Dost možná nejdelší pobyt, co kdy kdo na Main Breaku ve West OZ pobytoval. Navíc ten vajlupek zakládá firmu Florence Marine X, o které toho zatím surfový svět moc neví. (Dovolím si spekulovat, že se nejedná o finanční poradenství, ale o Surf Equipment brand). K tomu všemu tenhle renesanční muž vypálil do světa parádní surf film s názvem Maps of Home. Děj tohoto strhujícího snímku se odehrává, jak už napovída název, na North Shore Oahu.

John John před pár dny vystřelil do světa parádní surf film s názvem Maps of Home! Je to souhrn šílenejch klipů z North Shore Oahu. JJ se narodil v chatrči naproti Pipeline a ještě na pupeční šňůře se snažil dostat skrz channel na lineup. Naštěstí v té době na morálku v oblasti Pupukea ještě dohlížela banda „Da Hui“ a ti si na rozdíl od Wolfpaku (měkýši) nebrali servítky. JJ se nedostal ani k prvnímu reefu. John byl jeden z mála kojenců, co si osvojil surfing na Pipe dřív než sací reflex. Co se tímhle vším snažím říct je, že JJ je na North Shore doma a je to hernajsfagot poznat! Edit je, jak je u John Johna zvykem, TOTÁLNĚ NAŠLAPANEJ!

Prvních pár minut se za doprovodu klasické hudby podíváte, jak vypadaj vlny, když je swell tak masivní, že se láme už na Outer reefs of Oahu. Pokud jste se před 5G zářením nezabarikádovali ve sklepě s 20kg pytlem panzani kolínek a se 70 mozzarelama, tak už jste videa tohohle swellu z konce letošního ledna viděli. John John přihazuje ještě 4 minuty neviděných a úzkost vzbuzujících záběrů!

Zbytek editu se odehrává na breacích Haleiwa a Sunset, kde už JJ řádí v trošku konvenčnějších vlnových velikostech. Posledních 5 minut je ódou na Banzai Pipeline. JJ nám připomíná, kdo je světová jednička v rail-game a taky to, že vyrůstat 15 metrů od nejšílenější vlny světa s doživotními následky je o něco lepší než vyrůstat 15 metrů od Sídliště Dobiášova a supermarketu Albert.

Pokud jste Maps of Home ještě nezachytili, dejte si do nosu! Bon Apetit - neboli “nanea i kāu pāʻina”

za přítomnosti státního dozoru a notáře vytvořil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Trofej z Boost Mobile Margeret River pro si odnáší Tatiana Weston-Webb a Filipe Toledo

Boost Mobile Margaret River Pro presented by Corona je za námi. Ve West Oz zvítezili Filipe Toleda a Tatiana Weston-Webb. Je to historicky podruhé, kdy dámskou i pánskou část jedné z prestižních zastávek WSL vyhráli zástupci jedné národnosti. Brazilská smečka se zdá být nezastavitelná. Zastávka odstartovala neuvěřitelnými XL podmínkami na Main Breaku a závod přinesl několik nezapomenutelných momentů. Zkraťte si čekání na další zastávku na Rottnest Island krátkým shrnutím závodu.

Mrkněte na krásný artový film Daleko od oceánu od dua Karkys a Adam Svoboda

Artová krátkometrážní lahůdka Daleko od oceánu vypráví příběh muže, co se jmenuje Adam. Adam žije v Čechách a je surfař. Adam ví, že čechy a surfování nejdou moc dohromady, a tak jezdí se surfovým prknem na sněhu. Tento inovativní koncept by se dal poměrně snadno streamlinovat a monetizovat: na prkno by se zamozřejmě musela noha nějakým způsobem upevnit, prkno by se nejspíš trochu zploštělo, hrany by se naostřily... jo počkej chvíli.

Mark Healey vyhrál O’Neill Wave of the Winter 11X Award

O’Neill Wave of the Winter 11X je jedenáctý ročník prestižního klání o nejlepší vlnu sezóny, vzniknuvší kolaborací forecastingové platformy Surfline a surfového giganta O’Neill. Koncept klání je veskrze digitální. Účastníci zasílají záběry odjetých vln na několika spotech na North Shore Oahu. Jmenovitě především Pipeline, Backdoor, Off the Wall, Sunset, Haleiwa a Outer Reefs. Čtveřice legendárních sudích následně určí, kdo odjel na North Shore vlnu sezóny. Vlna sezóny se většinou pozná tak, že po jejím shlédnutí jdete rovnou do sprchy. Vítěz vstupuje do surfové síně slávy, získává neutuchající respekt globální komunity jezdců na polyurethanu a přízeň všech hulu tanečnic s kokosy místo bikin.