Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

V březnu a dubnu roku 2020 zažil North Shore jednu z nejlepších pozdních sezón za hodně dlouhou dobu. Všech 36 legendárních spotů podél takzvaného 7 Mile Miracle pobřeží na severu ostrova Oahu pumpovalo jeden čistej swell za druhým. Pipeline střílel jednu tubu za druhou, a swell měl dostatečně NorthWest směr aby zabalil do nekonečné tuby i Backdoor. Přesně v tuhle chvíli se kvůli narůstajícímu počtu případů nakažených Covid-19 zavřeli hranice, ostrov zůstal pouze místním a dlouhodobým usedlíkům. 

Jordy Smith, náš oblíbený habán z Durbanu v Jihoafrické Republice se pyšní vlastnictvím nemovitosti v surfově nejlukrativnějším sousedství na světě- v blízkosti Kamehameha Highway na severním pobřeží Oahu. Co by kamenem dohodil k Pupukea a nejslavnější vlně světa- Banzai Pipeline. Jako resident zůstal Jordy na North Shore "uvězněný" a zažil spoty, které jsou standardně narvané k prasknutí, totálně vylidněné. Jezdil pumping Pipe ve dvou!

O'Neill zvěčnil tyto památné momenty v první episodě nové série Silver Linings, která mapuje Jordyho 2020/2021 sezónu, při které kvůli zranění odstoupil z Olympiády v Tokiu. První epizoda nám ukáže nejslavnější spoty světa v podání jednoho z nejelitnějších progresivních střelců, kterého může naše modré planeta nabídnout. Čeké vás naprosto tantrická podívaná! 

Videjko najdete zde. Doporučuji mít oči na stopkách a odebírat O'Neill kanál, aby vám neunikly další epizody série Silver Linings.

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

SLEDUJ: System is Yours od Former je špica!

I'm so stoked my dudes! Dane Reynolds a Craig Anderson společně v surf filmu? Předávkování stokem zaručeno!

Quiksilver posílá 5 surfařů do Upside down dimenze ze Stranger Things!

Ano, čtete správně. Quiksilver navázal spolupráci s video-on-demand gigantem Netflix, aby nás zásobil hadrama s relevantní pop-culture tématikou. V blízké době vyjde kolekce zaměřená na masivně populární seriál Stranger Things. V tomhle séroši parta děcek v osmdesátkách řeší běsnění mezidimenzionální obludy a odtajňuje konspiraci tajných bezpečnostních složek americké vlády. Video, které v rámci této spolupráce vzniklo, bude možná to nejzajímavější video se surfovou tématikou, co jste za dlouhou dobu viděli.

SLEDUJ: Teahupo'o minulý víkend lámalo páteře! Pusťte si záznam od Surfline

Čoups je bestie z jiného světa. Prastaré příslový praví: "tam, kde se láme Čoups, tam nebuď". Naštěstí pro nás fanoušky se touhle radou určitá skupina jednotlivců neřídí a jsou přesně tam, kde je tahle vobluda chce mít. V jejích útrobách. Minulý víkend zasáhl Francouzskou Polynésii swell, který rozvlnil ostrovy až po endosféru. Surfline ze čtyřech dní, během nichž se Tichý oceán skládal nad reef s úderností, za kterou by se nestyděla explodující supernova, sesbíral materiál na devítiminutové video. Pusťte si ho! Doporučuji sedačku pod vámi vystlat novinovým papírem.