Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

V březnu a dubnu roku 2020 zažil North Shore jednu z nejlepších pozdních sezón za hodně dlouhou dobu. Všech 36 legendárních spotů podél takzvaného 7 Mile Miracle pobřeží na severu ostrova Oahu pumpovalo jeden čistej swell za druhým. Pipeline střílel jednu tubu za druhou, a swell měl dostatečně NorthWest směr aby zabalil do nekonečné tuby i Backdoor. Přesně v tuhle chvíli se kvůli narůstajícímu počtu případů nakažených Covid-19 zavřeli hranice, ostrov zůstal pouze místním a dlouhodobým usedlíkům. 

Jordy Smith, náš oblíbený habán z Durbanu v Jihoafrické Republice se pyšní vlastnictvím nemovitosti v surfově nejlukrativnějším sousedství na světě- v blízkosti Kamehameha Highway na severním pobřeží Oahu. Co by kamenem dohodil k Pupukea a nejslavnější vlně světa- Banzai Pipeline. Jako resident zůstal Jordy na North Shore "uvězněný" a zažil spoty, které jsou standardně narvané k prasknutí, totálně vylidněné. Jezdil pumping Pipe ve dvou!

O'Neill zvěčnil tyto památné momenty v první episodě nové série Silver Linings, která mapuje Jordyho 2020/2021 sezónu, při které kvůli zranění odstoupil z Olympiády v Tokiu. První epizoda nám ukáže nejslavnější spoty světa v podání jednoho z nejelitnějších progresivních střelců, kterého může naše modré planeta nabídnout. Čeké vás naprosto tantrická podívaná! 

Videjko najdete zde. Doporučuji mít oči na stopkách a odebírat O'Neill kanál, aby vám neunikly další epizody série Silver Linings.

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s vítězi Caparica Czech Surf Open 2022!

Víkend 24.-25. 9. 2022 se zapisuje do české surfové historie jako víkend, kdy jsme vybrali první polovinu našeho surfového reprezentačního týmu. V portugalském Lisabonu se totiž odehrála první zastávka druhé iterace Českého poháru v surfingu - Caparica Czech Surf Open 2022. Touto zastávkou jsme nejenom odstartovali druhý ročník ČPS, ale hlavně jsme nominovali první čtveřici reprezentantů, kteří příští rok pojedou na 2023 Surf City El Salvador ISA World Surfing Games. YEEEEEHAAAAA!!! Čtveřice reprezentantů je následovná: Robert Vysloužil, Jakub Michna, Paula Kutá a Anna Růtová. S vítězi, tedy s Jakubem Michnou a s Annou Růtovou, jsme udělali rozhovor. Ptali jsme se na záludné otázky a dostali jsme ještě záludnější odpovědi.

Příští víkend proběhne první zastávka druhého ročníku ČPS!

Dětem tohle neříkejte, protože nikomu neprospějete, když je do života vybavíte přílišným optimismem, ale sny se občas plní. Sen o tom, že surfař český bude mít možnost porovnat síly a korunovat svého krále a královnu, je tomu důkazem. První ročník Českého poháru v surfingu byl banger! Druhý bude ještě lepší. Už příští víkend nejspíš pohár odstartuje první zastávkou! Vyzpovídali jsme organizátorku, swell královnu a loňskou šampionku, Janu Kašovou. Pověděla nám o Caparica Czech Surf Open všechno, co jsme chtěli vědět. Z nějakého důvodu se k rozhovoru připojil i pan předseda Matyáš Menšík. Jeho příspěvek k rozhovoru je spíše marginální.