Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

V březnu a dubnu roku 2020 zažil North Shore jednu z nejlepších pozdních sezón za hodně dlouhou dobu. Všech 36 legendárních spotů podél takzvaného 7 Mile Miracle pobřeží na severu ostrova Oahu pumpovalo jeden čistej swell za druhým. Pipeline střílel jednu tubu za druhou, a swell měl dostatečně NorthWest směr aby zabalil do nekonečné tuby i Backdoor. Přesně v tuhle chvíli se kvůli narůstajícímu počtu případů nakažených Covid-19 zavřeli hranice, ostrov zůstal pouze místním a dlouhodobým usedlíkům. 

Jordy Smith, náš oblíbený habán z Durbanu v Jihoafrické Republice se pyšní vlastnictvím nemovitosti v surfově nejlukrativnějším sousedství na světě- v blízkosti Kamehameha Highway na severním pobřeží Oahu. Co by kamenem dohodil k Pupukea a nejslavnější vlně světa- Banzai Pipeline. Jako resident zůstal Jordy na North Shore "uvězněný" a zažil spoty, které jsou standardně narvané k prasknutí, totálně vylidněné. Jezdil pumping Pipe ve dvou!

O'Neill zvěčnil tyto památné momenty v první episodě nové série Silver Linings, která mapuje Jordyho 2020/2021 sezónu, při které kvůli zranění odstoupil z Olympiády v Tokiu. První epizoda nám ukáže nejslavnější spoty světa v podání jednoho z nejelitnějších progresivních střelců, kterého může naše modré planeta nabídnout. Čeké vás naprosto tantrická podívaná! 

Videjko najdete zde. Doporučuji mít oči na stopkách a odebírat O'Neill kanál, aby vám neunikly další epizody série Silver Linings.

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

V Corraleju na Fuerteventuře hrozí surfová katastrofa

Občas je potřeba se pochlapit/poženit a... podepsat petici! Zvlášť když nám ilumináti chtějí postavit mezi čtyři fantastické surfové spoty, které jsou nám Čechům velmi dostupné, přístav na obří výletní lodě. Rozšíření přístavu v Corraleju na severním pobřeží ostrova Fuerteventura navždy vypne čtyři spoty, od začátečnické waikiki style v přístavu, po legendární nekonečný righthander Los Lobos.

Vans Triple Crown se blíží! Přečtěte si jak bude letos digitální závod vypadat

Důležitost a prestiž série Triple Crown se v surfovém světě nedá přecenit. Je to taková Nobelova cena surfingu, udělená za extrémní přínos společnosti skrze zkrocení těch nejděsivějších vlnových příšer. Pro nás smrtelníky je North Shore ostrova Oahu asi tak přívětiví, jako sedavé zaměstnaní pro člověka trpícího hemeroidy. Navzdory tomu každý, kdo ve světě skluzu na polyurethanu něco znamená, jede na zimní sezonu na Sedmi-mílový zázrak(tak se North Shore nazývá) a nejděsivější vlny světa krájí. Triple Crown je dlouholetou tradicí myticky opředená série tří závodů, která proběhne na třech památných spotech- Pipeline, Sunset a Haleiwa. Titul vítěze Triple Crown sedí, co se prestiže týče, hned pod titulem světového šampiona/k série WSL. Je to nezvratný důkaz, že surfař a surfařka dosáhla absolutní virtuozity svého sportu. Atlet/ka tím navždy vstupuje do surfového panteonu bohů a mana z ní/něj srší na všechny strany! Leto se Vans Triple Crown opět pojede digitálně! Co to je, a jak se můžete příhlásit čtěte níže.

Poslední kvalifikační zastávka Haleiwa Challenger Series dneškem začíná

Pokud najdete ve svých nabitých programech čas sledovat WSL závody, klobouk dolů. Pokud k tomu všemu stíháte ještě sledovat nižší soutěže, jste pro mě absolutní legendy. Pokud tak jako já nestíháte kvalifikační soutěž sledovat, tento článek vás doufejme provede tím nejdůležitějším. Zároveň vás připraví na nadcházejících 14 dní, při kterých se vyplatí sledovat závody na vlně Haleiwa na Oahu na Hawaii. Kulminuje na nich letošní kvalifikační série WSL, a rozdá se na ní 12 pánských a 6 dámských vstupenek do hlavní soutěže WSL.