Kai Lenny a Red Bull uvádí epický dokument Life of Kai

Jak vypadá život jednoho z nejlepších big wave surferů na světě? To přesně se dozvíte v neskutečné dokumentární sérii Life of Kai. Nahlédneme do backstage trénovaní, mentality Kaie a samozřejmě nás čekají ty největší vlny vůbec!

Kai Lenny

Kai žije oceánem srdcem i duší. Pomalu to vypadá, že se v něm narodil a popravdě, není to daleko od pravdy. Kai totiž pochází a žije na Havaji na ostrově Maui, tak si asi dokážete představit, jaký má k vodě vztah. Je to jeho druhý domov. Mluví o tom i celá řada sportů, kterým se věnuje. Hlavní je pro něj jednoznačně surf, ale cizí mu není ani stand-up paddleboarding, kitesurfing nebo windsurfing a je také jedním z průkopníků surfingu na hydro-foilu.

Kai je tak právoplatně považován ve svých 28 letech za jednoho z nejlepších co se sportů v oceánu týče. To mu za jeho kariéru přineslo celou řadu výher a ocenění, za vše mluví například osminásobný titul mistr světa v SUP surfu. Když k tomu ještě přidáte jeho povahu, kde se rozhodně nespokojí s druhým místem, tak máte před sebou člověka, kterého jen těžko zastavíte před vítězstvím. 

Kai Lenny na sociálních sítích

Life of Kai

Red Bull nedělá špatné akce ani videa, ale banda zodpovědná za tuhle parádu by měla dostat přidáno! Vážně, je to až tak dobrý. Série si dala za úkol zdokumentovat čtyři měsíce života Kaie na přelomu roku 2019/2020. Za tu dobu se událo spoustu věcí, ale můžete si být jistí, že uvidíte jenom to nejlepší. Uvidíme všechno, co surfing na téhle úrovni obnáší. Big wave surfing není pro žádné bačkory, stojí za ním dlouholetá příprava a tvrdá práce. Nemusíte se ale bát, že by vás někdo zdržoval ideálním tréninkovým plánem nebo vyváženým jídelníčkem. Zkrátka je to hezký náhled do života profesionálního surfaře a ukázka s čím vším bojuje každý den v officu.

Pak tady jsou taky vlny, a to sakra velký VLNY! Je až neuvěřitelné, jak velkou energii je schopný oceán vytvořit. První dva díly série se točí kolem domoviny Kaie. Havaj a její proslulý surf spot Jaws. K tomu asi není co dodávat. O tomhle spotu slyšel snad každý i když se o surf nezajímá. Je to naprostá legenda. To stejné se dá říct i o dalším místě, které v dokumentu uvidíte. Tím je proslulé Nazaré v Portugalsku. Není se čemu divit, když jste profík, tak jste tam jako doma.

Sečteno podtrženo má Red Bull na svědomí další skvost. Série krásně přibližuje, jaké to je živit se big wave surfingem a co všechno to s sebou přináší. Dostanete tak ideální dávku nadšení bez toho, aby vám na hlavu padaly baráky!

Dejte si první dva díly série Life Of Kai:

Zbylé díly najdete na Red Bull TV a jestli vás série zaujala, tak si můžete přečíst skvělý rozhovor na webu RedBullu.

Fotky v článku: Jake Marote, Eric Aeder, Mattias Hammer

Publikoval

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články