Malia Manuel a její meditační snímek MALIA

Tahle slowburn paráda vás nesmí minout. Malia Manuel vás ve svém dechberoucím snímku provede panenskou přírodou Jižní Afriky, ohodí vás salvou spreje na J-bay a provede vás za ruku tubou v Indonésii. Ve světě nadzvukové rychlosti a každodenního shonu, budiž vám tento snímek meditační pomůckou ke kýženému oddechu. Zapalte kadidlo, skřižte si nohy za hlavou a ruce hoďte na stůl (nebo naopak, to nechám na vás) a nechte Maliu vtáhnout vás skrz obrazovku přímo do magického světa oceánských oblin.

Žijeme ve světě kamer. Každý joe šmoe už teď v pazouře nosí 4K čočku na zaznamenání čehokoliv, každý joe šmoe je jedno kliknutí od vytvoření něčeho, čemu dnes říkáme content. Tvořit content nikdy nebylo snazší a obsahové platformy praskají ve šveh pod náporem zuřivých influencerů všeho druhu. Na druhém konci transakce stojí dav hladových požírači čehokoliv, co si můžou z displeje napálit rovnou do sítnice. Jejich plná pozornost má ale velmi krátkou životnost, během tří vteřin už je hladový divák o swajp jinde. Tento trend se propsal i do světa skluzu po vlnách. O to cennější je snímek MALIA od kinematografa Morgana Maassena, který rozhodně není prvoplánový a rozhodně nenadchne diváky se tří vteřinovým rozsahem pozornosti. Snímek je ukázkou naprostého mistrovství za kamerou i před kamerou, snímek je ukázkou mistrovství střihu, colouringu a práce s hudebním doprovodem. Maliino mesmerizující krocení vln všech velikostí a tvarů je doprovázeno záběry, které vás často nechají bez dechu. 

Malia Manuel začala surfovat ve dvou letech na svém rodném ostrově Kauai. Surfing je jejím eskapismem, vášní a živobytím. Tahle absolutní bestie nasadila novou laťku na Pipeline a vlítla do světa elitního surfingu střemhlav jako kamikaze. Už ve čtrnácti letech vyhrála US Open of Surfing a stala se tak nejmladší vítězkou tohoto klání ever. Dnes jí je 21 a je v top světové desítce. Krájí oblouky na nejprogresivnějších vlnách světa a do toho se schovává před sluncem do stínu tuby na Pipeline i na Teahupoo. Jo... a jen tak mimoděk si ve volném čase střelí jeden z nejartovějších snímků letošního roku!

klávesnici si proslintal

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Náš "zakladatel" Martin Večerka byl hostem Tupý Hrany podcastu!

Pusť si nový díl Tupý Hrany podcastu, ve kterém si kluci Šimon Bartík a Tomáš Kroczek pozvali legendu našeho magazínu Freeride.cz Mártyho Večerku. Tak si poslechni, jak celé tohle vzniklo!