Malia Manuel a její meditační snímek MALIA

Tahle slowburn paráda vás nesmí minout. Malia Manuel vás ve svém dechberoucím snímku provede panenskou přírodou Jižní Afriky, ohodí vás salvou spreje na J-bay a provede vás za ruku tubou v Indonésii. Ve světě nadzvukové rychlosti a každodenního shonu, budiž vám tento snímek meditační pomůckou ke kýženému oddechu. Zapalte kadidlo, skřižte si nohy za hlavou a ruce hoďte na stůl (nebo naopak, to nechám na vás) a nechte Maliu vtáhnout vás skrz obrazovku přímo do magického světa oceánských oblin.

Žijeme ve světě kamer. Každý joe šmoe už teď v pazouře nosí 4K čočku na zaznamenání čehokoliv, každý joe šmoe je jedno kliknutí od vytvoření něčeho, čemu dnes říkáme content. Tvořit content nikdy nebylo snazší a obsahové platformy praskají ve šveh pod náporem zuřivých influencerů všeho druhu. Na druhém konci transakce stojí dav hladových požírači čehokoliv, co si můžou z displeje napálit rovnou do sítnice. Jejich plná pozornost má ale velmi krátkou životnost, během tří vteřin už je hladový divák o swajp jinde. Tento trend se propsal i do světa skluzu po vlnách. O to cennější je snímek MALIA od kinematografa Morgana Maassena, který rozhodně není prvoplánový a rozhodně nenadchne diváky se tří vteřinovým rozsahem pozornosti. Snímek je ukázkou naprostého mistrovství za kamerou i před kamerou, snímek je ukázkou mistrovství střihu, colouringu a práce s hudebním doprovodem. Maliino mesmerizující krocení vln všech velikostí a tvarů je doprovázeno záběry, které vás často nechají bez dechu. 

Malia Manuel začala surfovat ve dvou letech na svém rodném ostrově Kauai. Surfing je jejím eskapismem, vášní a živobytím. Tahle absolutní bestie nasadila novou laťku na Pipeline a vlítla do světa elitního surfingu střemhlav jako kamikaze. Už ve čtrnácti letech vyhrála US Open of Surfing a stala se tak nejmladší vítězkou tohoto klání ever. Dnes jí je 21 a je v top světové desítce. Krájí oblouky na nejprogresivnějších vlnách světa a do toho se schovává před sluncem do stínu tuby na Pipeline i na Teahupoo. Jo... a jen tak mimoděk si ve volném čase střelí jeden z nejartovějších snímků letošního roku!

klávesnici si proslintal

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..