Mrkněte na krásný artový film Daleko od oceánu od dua Karkys a Adam Svoboda

Artová krátkometrážní lahůdka Daleko od oceánu vypráví příběh muže, co se jmenuje Adam. Adam žije v Čechách a je surfař. Adam ví, že čechy a surfování nejdou moc dohromady, a tak jezdí se surfovým prknem na sněhu. Tento inovativní koncept by se dal poměrně snadno streamlinovat a monetizovat: na prkno by se zamozřejmě musela noha nějakým způsobem upevnit, prkno by se nejspíš trochu zploštělo, hrany by se naostřily... jo počkej chvíli.

Film je audio vizuální požitek, který překoná vaše očekávání. Radek Karkys Karko je koneckonců ostřílenej rejža s okem pro estetiku. Jeho předchozí tvorba vznikala především pod značkou LIP Production a zahrnovala série filmů snowporning, wakeporning nebo Howl Seat. Karkys, na co sáhne, mění ve smysly příjemně dráždící balíček luxusních záběrů, fenomenálního zvukového doprovodu a zajímavého storytellingu, který ve snímcích, zaměřených na extrémní sporty, často chybí. Momentálně se Radek věnuje focení a natáčení divokých obyvatel českých lesů, lužin a hájů. Ve snímku Daleko od oceánu uvídíte překrásné záběry několika členů dechberoucí české fauny. Skrze fokus na divochy se dopracoval k největšímu divočákovi šumavského pohoří: Adamovi Svobodovi.   

Adam Svoboda se nedá popsat jinak než jako zarytej surfovej maniak, vortexovej gambler a hlavně něžný milenec XL křivek a oblin - velkých vln! Měl jsem to štěstí s nim zažít několik soubojů s vodními elementály a těžkej klobouk dolů. Ejdam pádluje silou podobnou nasranýmu tažnýmu chladnokrevníkovi; nebojí se postavit čelem tomu nejhoršímu, co po něm můžou oceánský vzdouvání mrsknout; s vodou má intimní vztah už pěkně dlouhou dobu a je to hernajs poznat! No, a k tomu ten kluk zastane roli vypravěče, hlavního herce a crazyblázna, co jezdí se surfem na sněhu - já se zvencnu!    


Jedná se o první video do soutěže Pražského serfového klubu o Nejlepší vnitrozemské surfové video roku 2020/2021. Více info zde: https://www.prazskejserf.cz/soutez


Na hlubší tématické úrovni poukazuje Daleko od oceánu na strádání, kterým prochází český surfař v momentě, kdy nemůže ke slané louži. Myslím, že s tímto pocitem dokážeme kolektivně sympatizovat. Nejen ti z nás, co si libují ve skluzu na polyurethanu, ale i všichni ostatní, kterým pandemie brání v jejich zájmech a vášních. Mně třeba ta mrcha dost narušila dlouhodobou vášeň pro mámení smyslů alkoholickými nápoji.  

Co se mně osobně na Daleko od oceánu líbí nejvíc, je radost, která z obrazovky sálá. Myslím, že borci si natáčení dost užili a já jako divák s nima. Vnímám snímek taky jako ódu na krásnou Šumavskou přírodu, kterou dost možná my milovníci dálav zanedbáváme. 

Hoďte si nohy nahoru, zavolejte mamce, že ji máte rádi, choďte do přírody a hlavně si užijte krátkou artovou podívanou Daleko od oceánu:

Instagram Karkyse plnej nádhernejch fotek:

Instagram Adama Svobody a jeho lepší polovičky Bětky, který datuje jejich putování světem v dodávce:

nuly a jedničky seřadil

Jan Moleš
Další články autora


Další zajímavé články

S Janem Badurou o letošní MasterCraft Wake Surf Tour

Organizátoři letošní MasterCraft Wake Surf Tour vystřelili do éteru termíny jednotlivých zastávek! Tour odstartuje závodem v kategorii longboard, a to 16.-18.7. na Rozkoši! Hned další víkend 23.-25. 7. se vyřádí shreddeři na závodech Wake&Fun v Třebouticích. Tour nám završí majestátní klání o měsíc později opět na Rozkoši, a to během epického víkendu, na který nezapomenete: Mastercraft Wake–Surf 20.-22.8 Rozkoš! My se ptáme organizátora a DJ Jana Badury na všechno, co by vás o letošní tour mohlo zajímat!

Torren Martyn v Maroku - podívaná k nezaplacení

Popíšu vám ráno snů. Probudím se a ještě v polospánku se snažím nahmatat mojí současnou lásku a vášeň. 5,5 palcovou uhlopříčku plastu a čínských mikročipů, po zuby naplněnou štěstím a zábavou - Iphone 7. Očekávám, že z obrazovky na mě vyskočí jedno ubohé upozornění na Whatsapp zprávu od mámy a připomeneme mi, že můj společenský život je jedna velká deprese. Ráno se okamžitě změní v mardi gras, neboť na obrazovce visí upozornění na nové Youtube video, které by mě mohlo zajímat. Nastavil jsem svůj Youtube systém nášlapných min tak, aby mě upozornil na vstup videí buď se surfovou tématikou, a nebo na videa, na kterých lidé s nadváhou padají z běžících pásů. Tentokrát však čtu: Torren Martyn Lost Tracks Atlantic episode 2 a moje bradavky vibrují vzrušením!

ISA na závodech v El Salvadoru rozdala posledních 12 míst na Olympiádě v Tokiu

ISA (International Surfing Association) na závodech ISA World Games v El Salvadoru finálně rozhodla, kdo bude surfovat na olympiádě. Za předpokladu, že olympiáda proběhne. Pojďme se spolu podívat na důvody, proč jste o ISA nikdy neslyšeli (možná mimo onoho památného heatu, který Italo Ferreira odjel v džínových trenýrkách na cizím prkně). Dozvíte se také, proč fanoušci a CT surfaři ISA závody už spoustu let znamenitě ignorují. V textu naleznete dále seznam těch, kteří se na přelomu července a srpna sklouznou v Japonsku na Olympiádě.