Na Freeride.cz startuje ryze holčičí projekt ROXYmovement!

Holčičí parta kolem známé značky ROXY a pražského studia Yoga Movement rozjíždí “multi-platformový” projekt ROXYmovement, ve kterém se holky budou zabývat vším možným od yogy a fitness až po tipy souvísející s cestováním nebo lifestylem. A my jsme moc rádi, že jejich domácí platformou se stal právě náš magazín!

“To be good at surfing, you need to be surf fit!”

ROXYmovement přináší kombinaci fitness, yogy a lifestylových tipů, které vás připraví na vlny oceánu. Inspirováno surfingem. Od holek holkám.

Co je ROXYmovement?

Projekt zahrnující online content (tedy psané články, videa, podcasty), ale také eventy, které přinášejí komplexní přípravu na surf. Naším cílem je motivovat, edukovat a inspirovat. Budeme se věnovat všemu, co zajímá nás, a předpokládáme tedy, že zajímá i většinu holek, které mají svůj život spojený se surfingem a nejen s ním.

Můžete se těšit na články zaměřené na surf fitness, running, plavání, surf i klasickou yogu, meditace, dýchání, tipy ke správnému stravování a další “ezo” věci :) Kromě toho ale připravujeme odlehčenější témata, která jsou sama o sobě humorná a my je tak bereme, přestože jsou pro nás samozřejmě ta nejdůležitější :) Připravte se tedy například na tipy související s vaším “surf lookem”, který samozřejmě musí fungovat i v krajině české a nejen u oceánu, což je jak víte dost řehole. Témat bude hodně, tak se nechte překvapit!

Kdo stojí za ROXYmovement?

Veronika Ševčíková

Poté, co vstoupila do londýnskeho yogového studia, je yoga už 15 let součástí jejího života. Našla v ní recept na spokojenost, klid a věčné mládí. Poslední roky se ke své yogové praxi přidal ještě surfing a tuhle kombinaci považuje za absolutní elixír štěstí. Surf-yogové campy na Bali, Srí Lance, v Portugalsku, ve Francii nebo v Dominikánské republice jsou poslední roky Verčinou nejoblíbenější lektorskou aktivitou. Jak sama říká, propojení yogy a surfování je nejen na fyzické úrovni, ale hlavně v celkovém postoji k přírodě (a k celé naší planetě) a nás samotných. A to je taklé přesně to, co chce prostřednictvím svého učení předávat ostatním.

Sleduj Verču na instagramu:

Sarah Vegnerová

Sport je pro Sarah už od dětství přirozenou součástí života. Vrcholově se věnovala hned několika sportům a do teď ji baví zkoušet sporty nové. Díky vášni k cestování a citu pro vodu ji pohltil i surfing. Ve spojení vnitrozemských dnů bez oceánu a nabitých zkušeností z oblasti fitness a vytrvalostních disciplín se začala věnovat důkladněji suché přípravě, kde zapojuje především vysokou intenzitu, cvičení na koordinaci pohybu, posilnění středu těla a vytrvalost.

Sleduj Sarah na instagramu:

Adéla Porubská

Pohyb a sport patří neodmyslitelně k Adély životu už od dětství. Jógu ale objevila až během svého života v Singapuru, kde mohla čerpat inspiraci od učitelů z Londýna, New Yorku, Hong Kongu, Sydney, Singapuru a především ze samotného indického Rishikeshe. Po návratu založila studio Yoga Movement Prague. Jógu bere jako životní styl, který je v dnešním hektickém světě skvělým nástrojem, jak zpomalit a užívat si ty správné hodnoty. 

Sleduj Yoga Movement na instagramu:

Barbora Slezáčková

Snowboarding je součástí jejího života od útlého mládí, kdy pracovala na českých horách jako instruktorka. Do surfingu se totálně zamilovala při svém několikaměsíčním pobytu na indonézském Lomboku, kde učila angličtinu v místním surfcampu. Do Indonésie se následně několikrát vrátila a za surfingem se podívala už i na Hawaii, Maledivy, filipínské Siargao a pár dalších destinací po celém světě. Přestože je vystudovaná právnička, tenhle job jí nikdy moc netáhnul, narozdíl od projektů kolem boardových sportů nebo světa fashion. Dokonalé propojení proto našla ve své aktuální práci, kde má na starosti značku ROXY pro Českou republiku a Slovensko.

Sleduj Barboru na instagramu:

ROXYmovement member

Veronika Ševčíková
Další články autora

ROXYmovement member

Sarah Vegnerová
Další články autora

ROXYmovement member

Adéla Porubská
Další články autora

ROXYmovement member

Barbora Checo
Další články autora

Další zajímavé články