Objednej si merch z kolekce SUPPORTING COMMUNITY a podpoř Freeride.cz!

Nová kolekce Freeride.cz merche je na světě a bude v prodeji jen do 31. května! Tentokrát jedeme formou předobjednávek a veškerý zisk z prodeje půjde na provoz magazínu a dalších aktivit kolem Freeride.cz.

Nechceme brečet, protože v situaci posledních měsíců nejsme mezi těmi, kteří dostali největší ekonomickou ránu a řeší svojí holou existenci. Na druhou stranu i nás tahle situace už teď velmi ovlivňuje a předpokládáme, že především bude ovlivňovat v nadcházejících měsících. Plán přijít s novou kolekcí merche a požádat tímto i tebe o podporu v našich hlavách byl už dlouho, celá situace posledních týdnů ale vše urychlila. 

Jak asi víš, Freeride.cz je z drtivé většiny financován z reklamních kampaní a spoluprací se subjekty, které podporují naše aktivity. Firmy, se kterými spolupracujeme (a kterým jsme velmi vděční za jejich dosavadní podporu), zcela logicky začínají za současné situace šetřit a marketing, reklama a propagace je a v následujících měsících bude u většiny z nich to první na seznamu škrtnutých výdajů... Nejen proto jsme se rozhodli po nějaké době opět obrátit směrem k našim  přiznivcům a vůbec na všechny ty, kteří mají vztah k akčním sportům jako je snowboarding, freeskiingwakeboarding, surfing, nebo kiteboarding

PRODEJ MERCHE JAKO CROWDFUNDING

Tentokrát jsme se rozhodli pro náš vlastní způsob crowdfundingu, který spočívá v prodeji nové Freeride.cz merch kolekce. Díky spolupráci s firmou Merch4U jsme si mohli dovolit vytvořit celkem rozsáhlou kolekci, která je nejen zpracováním velmi kvalitní, ale zároveň je nastavený proces výroby maximálně ekonomický, a tudíž z prodeje zbude více financí na provoz webu a další aktivity, na které je aktuálně velmi potřebujeme, než kdybychom postupovali standardními kroky.

PRODEJ FORMOU PŘEDOBJEDNÁVEK

V rámci maximální úspory souvisejících výdajů a minimálního rizika spojeného s držením skladu tentokrát jedeme prodej formou předobjednávek. Pravda, sice budeš na svoje objednané věci nějaký čas čekat, ale o to více nám pomůžeš, protože nevyrobíme ani kus navíc než si všichni dohromady objednají. Díky tomu, že nemusíme držet sklad, ti navíc můžeme nabídnout mnohem větší možnosti barev, střihů a typů produktů, takže si určitě vybereš! Předobjednávky poběží přesně do konce měsíce, tedy do 31. května, teprve potom objednáme textil a zahájíme výrobu. Svoje triko, mikinu nebo čepici tak obdržíš kolem poloviny června.

SUPPORTING COMMUNITY 3 ROKY PO NEVER TOO LATE MOVIE

Kolekce je založená na designu s heslem SUPPORTING COMMUNITY SINCE 2000. Jsme tu s Freeride.cz už 20 let, během kterých téměř každý den přinášíme informace a novinky ze světa akčních sportů. A právě teď potřebujeme, aby nás komunita kolem nás podpořila. Stejně tak, jako před třemi lety, kdy několik stovek lidí neskutečným způsobem pomohlo s dokončením snowboardového filmu Never Too Late Movie, za což jsme dodnes strašně vděční. 

MERCH KOLEKCE NENÍ TRIKO A ČEPICE

V rámci kolekce SUPPORTING COMMUNITY můžeš vybírat ze spousty super věcí, ze kterých i my máme strašnou radost. Pro kluky a pány trika, mikiny bez kapuce i s kapucí, holky určitě ocení kromě triček a mikin hlavně parádní triko- a mikinošaty. Samozřejmostí jsou kšiltovky všech možných druhů (snapbacky, truckerky, rovný kšilty, kulatý kšilty…), nechybí ani klobouky, letní nákrčníky, gymbagy, plátěné tašky, ponožky… a jo, je to tak, nechybí ani roušky. Asi tě tahle věc štve stejně jako nás, ale... když už mám nosit roušku, tak přece jedině pěknou s designem svého oblíbeného projektu!

Milujeme naší planetu a snažíme se být co nejvíce zodpovědní v ohledu na ekologii, udržitelnost a rovné pracovní podmínky, a proto mají naše produkty certifikáty GOTS, Fair Wear, Oeko-Tex a další. Objednané kousky k tobě nedorazí v plastovém pytlíku, ale v papírové krabičce, v papírovém přebalu nebo v papírové obálce. 

Proč bych si měl/a koupit váš merch?

Protože v nelehkých časech podpoříš partu, která tu už 20 let něco dělá pro komunitu kolem akčních sportů. A navíc si uděláš radost něčím hezkým a opravdu kvalitním - za to ručíme.  

Děláte to právě teď kvůli situaci kolem epidemie koronaviru? 

Částečně ano, ale šli bychom do toho i kdyby tu žádný vir nebyl. Plán na novou merch kolekci byl už dlouho, protože neustále hledáme možnosti jak naše činnosti financovat i jinak než ze sponzorských peněz. Ekonomická krize související s pandemií vše urychlila a také nás přiměla jít modelem předobjednávek.

Proč jste zvolili verzi předobjednávek a musím tak na věci čekat několik týdnů?

Zaprvé a zcela upřímně - kvůli minimálnímu riziku prodělku, protože na začátku není (kromě spousty hodin práce s přípravou kolekce) žádná vstupní investice. Neriskujeme, že vyrobíme zboží, které pak neprodáme. Naopak vyrobíme přesně to, co si lidi objednají, a díky tomu eliminujeme vedlejší náklady na minimum. Ve výsledku to znamená, že ty dostaneš top produkt za příznivou cenu a nám zbyde taková částka, která nám opravdu pomůže. Navíc díky tomu, že nedržíme žádný sklad, tak si můžete vybrat z mnohem širší nabídky typů, střihů, barev i velikostí.

Kdy dostanu objednané věci a jak si je vyzvednout?

Předobjednávky ukončíme v neděli 31. května 2020 a následně potřebujeme cca 2-3 týdny na výrobu a dodání. Buďte trpěliví, nám to moc pomůže a vy se alespoň máte na co těšit! Během objednávky si můžete zaškrtnout buďto dopravu našim smluvním dopravcem nebo si bude možné objednané věci po předchozí domluvě vyzvednout osobně na adrese Mlýnská 60/2, Praha 6 - Bubeneč.

Jaká je kvalita merche?

Ručíme za to, že kvalita našeho merche je opravdu vysoká. Používáme velmi kvalitní textil, všechny trika a mikiny jsou vyráběny z organické bavlny (případně s příměsí recyklovaného polyesteru) ve Fair Wear fabrikách a splňují ekologické certifikáty jako GOTS či Oeko-Tex. Čepice bereme od legendární značky Flexfit Yupoong a vše další už probíhá v českých dílnách - od potisků přes šití nákrčníků a roušek až po výrobu a přišívání nášivek.

Na co se použijí peníze z prodeje?

Rádi bychom pokryli především základní náklady spojené s provozem magazínu - tedy měsíční platby za hosting a web jako takový a zbytek půjde samozřejmě redaktorům, kteří pro vás připravují obsah magazínu.

Kde můžu objednávat a jak se platí?

Veškeré objednávky probíhají přes e-shop našeho parťáka Merch4U na této adrese a platí se pouze kartou přes platební bránu.

Rád bych vás podpořil/a, ale momentálně musím taky šetřit kde se dá. Můžu pomoci nějak jinak?

Rozhodně! Úplně chápeme, že spoustu z vás aktuální situace zasáhla, takže koupě trika nebo mikiny je pro vás na žebříčku priorit úplně dole. Pokud budete mít chuť, tak nám stačí i prosté sdílení celé věci na facebooku, instagramu nebo jakoukoliv jinou cestou. Moc děkujeme!

MOCKRÁT DĚKUJEME

za Freeride.cz crew

Martin "Márty" Večerka
Freeride.cz CEO

Další zajímavé články

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...

Kim Gubser prubnul na Swatch Nines 2024 světovej rekord v nejvyšším poletu

Na letošních Swatch Nines padl rekord v nejvyšším airu historie...