Objednej si merch z kolekce SUPPORTING COMMUNITY a podpoř Freeride.cz!

Nová kolekce Freeride.cz merche je na světě a bude v prodeji jen do 31. května! Tentokrát jedeme formou předobjednávek a veškerý zisk z prodeje půjde na provoz magazínu a dalších aktivit kolem Freeride.cz.

Nechceme brečet, protože v situaci posledních měsíců nejsme mezi těmi, kteří dostali největší ekonomickou ránu a řeší svojí holou existenci. Na druhou stranu i nás tahle situace už teď velmi ovlivňuje a předpokládáme, že především bude ovlivňovat v nadcházejících měsících. Plán přijít s novou kolekcí merche a požádat tímto i tebe o podporu v našich hlavách byl už dlouho, celá situace posledních týdnů ale vše urychlila. 

Jak asi víš, Freeride.cz je z drtivé většiny financován z reklamních kampaní a spoluprací se subjekty, které podporují naše aktivity. Firmy, se kterými spolupracujeme (a kterým jsme velmi vděční za jejich dosavadní podporu), zcela logicky začínají za současné situace šetřit a marketing, reklama a propagace je a v následujících měsících bude u většiny z nich to první na seznamu škrtnutých výdajů... Nejen proto jsme se rozhodli po nějaké době opět obrátit směrem k našim  přiznivcům a vůbec na všechny ty, kteří mají vztah k akčním sportům jako je snowboarding, freeskiingwakeboarding, surfing, nebo kiteboarding

PRODEJ MERCHE JAKO CROWDFUNDING

Tentokrát jsme se rozhodli pro náš vlastní způsob crowdfundingu, který spočívá v prodeji nové Freeride.cz merch kolekce. Díky spolupráci s firmou Merch4U jsme si mohli dovolit vytvořit celkem rozsáhlou kolekci, která je nejen zpracováním velmi kvalitní, ale zároveň je nastavený proces výroby maximálně ekonomický, a tudíž z prodeje zbude více financí na provoz webu a další aktivity, na které je aktuálně velmi potřebujeme, než kdybychom postupovali standardními kroky.

PRODEJ FORMOU PŘEDOBJEDNÁVEK

V rámci maximální úspory souvisejících výdajů a minimálního rizika spojeného s držením skladu tentokrát jedeme prodej formou předobjednávek. Pravda, sice budeš na svoje objednané věci nějaký čas čekat, ale o to více nám pomůžeš, protože nevyrobíme ani kus navíc než si všichni dohromady objednají. Díky tomu, že nemusíme držet sklad, ti navíc můžeme nabídnout mnohem větší možnosti barev, střihů a typů produktů, takže si určitě vybereš! Předobjednávky poběží přesně do konce měsíce, tedy do 31. května, teprve potom objednáme textil a zahájíme výrobu. Svoje triko, mikinu nebo čepici tak obdržíš kolem poloviny června.

SUPPORTING COMMUNITY 3 ROKY PO NEVER TOO LATE MOVIE

Kolekce je založená na designu s heslem SUPPORTING COMMUNITY SINCE 2000. Jsme tu s Freeride.cz už 20 let, během kterých téměř každý den přinášíme informace a novinky ze světa akčních sportů. A právě teď potřebujeme, aby nás komunita kolem nás podpořila. Stejně tak, jako před třemi lety, kdy několik stovek lidí neskutečným způsobem pomohlo s dokončením snowboardového filmu Never Too Late Movie, za což jsme dodnes strašně vděční. 

MERCH KOLEKCE NENÍ TRIKO A ČEPICE

V rámci kolekce SUPPORTING COMMUNITY můžeš vybírat ze spousty super věcí, ze kterých i my máme strašnou radost. Pro kluky a pány trika, mikiny bez kapuce i s kapucí, holky určitě ocení kromě triček a mikin hlavně parádní triko- a mikinošaty. Samozřejmostí jsou kšiltovky všech možných druhů (snapbacky, truckerky, rovný kšilty, kulatý kšilty…), nechybí ani klobouky, letní nákrčníky, gymbagy, plátěné tašky, ponožky… a jo, je to tak, nechybí ani roušky. Asi tě tahle věc štve stejně jako nás, ale... když už mám nosit roušku, tak přece jedině pěknou s designem svého oblíbeného projektu!

Milujeme naší planetu a snažíme se být co nejvíce zodpovědní v ohledu na ekologii, udržitelnost a rovné pracovní podmínky, a proto mají naše produkty certifikáty GOTS, Fair Wear, Oeko-Tex a další. Objednané kousky k tobě nedorazí v plastovém pytlíku, ale v papírové krabičce, v papírovém přebalu nebo v papírové obálce. 

Proč bych si měl/a koupit váš merch?

Protože v nelehkých časech podpoříš partu, která tu už 20 let něco dělá pro komunitu kolem akčních sportů. A navíc si uděláš radost něčím hezkým a opravdu kvalitním - za to ručíme.  

Děláte to právě teď kvůli situaci kolem epidemie koronaviru? 

Částečně ano, ale šli bychom do toho i kdyby tu žádný vir nebyl. Plán na novou merch kolekci byl už dlouho, protože neustále hledáme možnosti jak naše činnosti financovat i jinak než ze sponzorských peněz. Ekonomická krize související s pandemií vše urychlila a také nás přiměla jít modelem předobjednávek.

Proč jste zvolili verzi předobjednávek a musím tak na věci čekat několik týdnů?

Zaprvé a zcela upřímně - kvůli minimálnímu riziku prodělku, protože na začátku není (kromě spousty hodin práce s přípravou kolekce) žádná vstupní investice. Neriskujeme, že vyrobíme zboží, které pak neprodáme. Naopak vyrobíme přesně to, co si lidi objednají, a díky tomu eliminujeme vedlejší náklady na minimum. Ve výsledku to znamená, že ty dostaneš top produkt za příznivou cenu a nám zbyde taková částka, která nám opravdu pomůže. Navíc díky tomu, že nedržíme žádný sklad, tak si můžete vybrat z mnohem širší nabídky typů, střihů, barev i velikostí.

Kdy dostanu objednané věci a jak si je vyzvednout?

Předobjednávky ukončíme v neděli 31. května 2020 a následně potřebujeme cca 2-3 týdny na výrobu a dodání. Buďte trpěliví, nám to moc pomůže a vy se alespoň máte na co těšit! Během objednávky si můžete zaškrtnout buďto dopravu našim smluvním dopravcem nebo si bude možné objednané věci po předchozí domluvě vyzvednout osobně na adrese Mlýnská 60/2, Praha 6 - Bubeneč.

Jaká je kvalita merche?

Ručíme za to, že kvalita našeho merche je opravdu vysoká. Používáme velmi kvalitní textil, všechny trika a mikiny jsou vyráběny z organické bavlny (případně s příměsí recyklovaného polyesteru) ve Fair Wear fabrikách a splňují ekologické certifikáty jako GOTS či Oeko-Tex. Čepice bereme od legendární značky Flexfit Yupoong a vše další už probíhá v českých dílnách - od potisků přes šití nákrčníků a roušek až po výrobu a přišívání nášivek.

Na co se použijí peníze z prodeje?

Rádi bychom pokryli především základní náklady spojené s provozem magazínu - tedy měsíční platby za hosting a web jako takový a zbytek půjde samozřejmě redaktorům, kteří pro vás připravují obsah magazínu.

Kde můžu objednávat a jak se platí?

Veškeré objednávky probíhají přes e-shop našeho parťáka Merch4U na této adrese a platí se pouze kartou přes platební bránu.

Rád bych vás podpořil/a, ale momentálně musím taky šetřit kde se dá. Můžu pomoci nějak jinak?

Rozhodně! Úplně chápeme, že spoustu z vás aktuální situace zasáhla, takže koupě trika nebo mikiny je pro vás na žebříčku priorit úplně dole. Pokud budete mít chuť, tak nám stačí i prosté sdílení celé věci na facebooku, instagramu nebo jakoukoliv jinou cestou. Moc děkujeme!

MOCKRÁT DĚKUJEME

za Freeride.cz crew

Martin "Márty" Večerka
Freeride.cz CEO

Další zajímavé články

Dan Koudelka a Terka Novotná se ukázali na Nendaz Freeride 2021

Pojďme se podívat na českou stopu na závodech Nendaz Freeride 2021...

Britové na finském streetu ve filmu „HIGH RES´N“

Jedni z nejlepších britských jezdců odcestovali do Finska, aby dali co proto místním spotům a rozvířili tak vody skandinávských ulic. Jen dva týdny trvalo riderům aby dali do kupy dostatek záběrů, díky kterým mohlo vzniknout toto povedené video „HIGH RES´N“. Užijte si tento pravý a nefalšovaný urban snowboarding v podaní britské SAOPBAR crew!

Poctivej season edit Juice Kennedyho

Justin Juice Kennedy z party OnSlaught nás servíruje svůj lahodný season edit...