Octopus gang střílí další uber edit - tentokrát v něm seká Brendon Gibbens

Octopus is real!

Pokud máte rádi vizuální vjemy, které ve vás vyvolávají chuť utopit sousedovo štěně, pak je Octopus tvorba přímo pro vás. Octopus je, alespoň dle jejich sloganu, největší surfová firma na světě. Slovo "největší" má poměrně vágní, subjektivní význam. Pokud bychom koukali na monetární ukazatele, Octopus se svými dvaceti pěti zaměstnanci a ročním obratem pod 5 milionů dolarů zdaleka na největší surfovou firmu nedosahuje (Billabong otočí 1,27 miliard a Quiksilver dokonce 2 miliardy ročně). I přesto, že dělaj luxusní track-pady, leashe, čepice, slepice a jiný surfový apparel. Vyvstává tedy otázka, co tím sloganem kluci z Costa Mesa v Kalifornii myslí? 

Možná to, že Octopus parta se skládá ze suveréně nejkrutějších a nejzábavnějších surfařů naší epochy! To vás nenapadlo co? Možná to, že každej edit, kterej Octopus vypustí do světa je tvořen ze 30% z koncentrovaného štěstí, ze 30% z mokrého orgasmu, ze 30% z absolutního vysokooktanového shredu a z 10% z hudebního doprovodu, po jehož zhluknutí má většina z posluchačů neovladatelnou chuť kousat hlavy netopýrům. Dost možná taky to, že z každýho editu sálá jedinečnost a charakter surfaře, jemuž je edit věnován. Dost možná tím myslí fakt, že asi nenajdete na těch vašich internetech surovější, autentičtější a zábavnější edity než ty Octopusácký!

Brendon Gibbens je ripper z Kapského Město z JARu. Tenhle démon je odkojenej na vlnách nejvyšší jakkosti, má v zásobě víc triků, než já zubů v papule a drží si low profile free surfařskou image. Rok zpátky se přestěhoval do Kalifornie, kde bydlí ve třech na malym bytě. Čas tráví skluzem na polyurethanu a tvorbou editů, které plní naše prázdné životy radostí a stokem.

Pokud po shlédnutí editu nemáte chuť - seřvat šéfa, dát výpoveď, nahned si odnýst svojí kancelářskou bedýnku, přestěhovat se do San Clemente, a tam za peníze vydělaný hrou na příčnou flétnu na promenádě každej den sekat vlny - nekoukáte na edit správně.

Pokud jste na videotvorbu značky Octopus narazily až skrze tento žurnalistický paskvil... ó božíčku to vám závidím. Čeká vás nejkrásnější odpoledne u obrazovky od doby, kdy přestali vysílat Takešiho hrad. 

Začal bych editem Chippa Wilson, kde tenhle maniak lítá do stratosféry přímo z barrelu!

Pak bych zakusil Dylana Gravese s copánky, jak na melodio "hukalagazolínakalilagazolína" trsá spolu s brazilskejma kozaticema!

A jako dezert tam pošli Harryho Bryanta, jak dělá věci, co dělají Harryho Bryanty Harrym Bryantem!

Češtinu zase zprasil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Billabong parta zápasí s šílenou The Box ve filmu Good Call

Billabong je Australská značka. Kluci z Billabong party proto ví, že kdo neochutná reef pod šílenou vlnou "The Box" na západním pobřeží Ozu, jako by nežil. Proto se producenti týhle firmy na celotělový prezervativy rozhodli poslat svojí partu právě tam. Pár mladších kluků mělo na týhle vlně svoji premiéru. 15ti minutovej film Good Call rozhodně stojí za vaší pozornost.

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu- den druhý!

Už je tomu déle než týden, co byli na portugalském pobřeží Atlantiku korunování vítězové první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Ptáte se, proč nám tak trvalo dodělat report? Možnost první: tento historický milník znamená pro českou surfovou nobilitu strašně moc. A tíha odpovědnosti zvěčnit tuto kataklyzmickou událost, která katapultuje surfaře českého na vrchol surfového potravního řetězce, se na autorovi projevila a způsobila zdržení... Možnost druhá: autor je línej pazneht a místo svojí práce tráví dny sledováním youtube videí, na kterých lidé zápasící s nadváhou padají z rotopedů. Čemu uvěříte, je na vás. Ať už je to, jak je to, následující binární kód obsahuje exkluzivní a zákulisní informace z Caparica Czech Open - první zastávky Českého Poháru v Surfingu. Na konci tohoto textu se dozvíte, kdo nás vyvede z temnoty na surfové výsluní, kdo vnese do našich (stokem nepolíbených) duší koncentrovanou aloha spirit, a kdo globální surfové komunitě jako přední a nejdominantnější exemplář živočicha zvaného jako surfař český, ukáže, že v naší inland zemičce taky umíme škubnout směrem k lipu!

Report z první zastávky Českého Poháru v Surfingu - den první!

O víkendu 11.-12. září proběhla první zastávka Českého Poháru v Surfingu v portugalské Costa da Caparica. Vítěz a vítězka navždy vstoupili do české surfové síně slávy a jejich jména budou jednou provždy vryta do našich srdcí. Tento český surfový milník si zasloužil plnou pozornost, proto jsme do Portugalska, země plné temperamentu, dorazili. Bůh žehnej nízkonákladovým aerolinkám! Přímo na místě jsme vstřebávali veškeré stimuly, které pobřežním vzduchem poletovaly a průběh závodu jsme popsali nám tak blízkým způsobem - vypovídající hodnota nulová, úroveň srandy průměrná!