One Shot: Matěj Novák by Tereza Vlková

Na surf sekci Freeridu vám ode dneška přinášíme (staro)novou rubriku ONE SHOT, ve které vždy detailně přiblížíme jednu zajímavou fotku, ať už z jezdecké nebo fotografické stránky. O pár vět k prvnímu kousku této rubriky jsme poprosili Matěje Nováka a Terku Vlkovou, kteří ve svém "domácím" Špáňu pořídili tuhle big wave fotku. Děkujeme!

Matěj Novák (rider)

Tahle fotka a vlastně celá session na téhle vlně byly absolutní náhody. Výprava na jeden z nejlepších evropských bigwave spotů - Meňakoz se nezdařila, ale naštěstí mě lokálové pod příslibem mlčení vzali na tuhle úžasnou levačku. Místo, kde se vlna brala, bylo hodně scary, protože take off děláte prakticky pět metrů od útesu přímo před skálou. Taky mi dost připomínala rychlé slab vlny, takže o pády nouze nebyla a jak je vidět na fotce, tak prvních pár vteřin bylo hodně intenzivních, někdy i s airdropem. Tahle konkrétní vlna byla o to zajímavější, že jsem pod sebou měl jednoho z lokálů a musel jsem vše udělat precizně, abychom si nedali podvodní rande. Jen tak pro zajímavost to bílé prkno to nakonec nepřežilo, my všichni ano. 

Tereza Vlková (fotografka)

Na týhle session měl náš kámoš ve vodě s sebou i dva kameramany, který mi ukázali místečko, odkud budou natáčet. Chvíli jsem tam strávila s nima, ale vlna (a s ní i surfaři) odtamud často v kritické fázi mizeli z pohledu za útesem, což teda klukům s dronem nevadilo :) Já jsem se ale proto po nějaké době přesunula po pobřeží blíž k peaku, kde jsem si našla tenhle spot. Při delší jízdě jsem kluky ztrácela za pěnou, ale na fotky dropů byl jako dělanej.

tuhle vlnu dropnul

Matěj Novák
Další články autora

vyfotila

Tereza Vlková
Další články autora

Pokud víte o zajímavé fotce, která by se hodila pro rubriku ONE SHOT, určitě nás kontaktujte!

Další zajímavé články

Snapt4 team vyhrál Da Hui Backdoor Shootout

Když je sezóna na Havaji, oči surfové populace jsou upřeny jen jedním směrem - na North Shore. V minulém týdnu na Pipeline skončily závody Da Hui Backdoor Shootout. Vítězný team Snapt4 dnes vydal záznam toho nejlepšího, co na Pipeline předvedli. Tuhle podívanou byste si neměli nechat ujít.

Report z pánské části Bali Big Wejf

Petr Novotný přináší druhou část reportu z Bali Big Wejf - druhé zastávky historicky prvního Českého poháru v surfingu. Dnes se dočtete, kdo z pánů na Greenbowlu dominoval. V textu najdete i videa ze všech heatů závodu, včetně toho finálového. Pokochejte se také galerií parádních fotek. Užívejte a těšte se na příští zastávku na Srí Lance.

SLEDUJ: "Form" je John Johnův chvalozpěv na pramáti Pipeline

Bohy políbený Jenda Jenda z Oahu, dvojnásobný světový šampion, opět publikuje surf video, které vám vyrazí dech. Video obsahuje 10 minut dechberoucího surf porna a zároveň odpovídá na otázku, která všem vrtá hlavou od nepaměti. Co by nám vlna řekla, kdyby mohla mluvit?