Pete Devries přináší nádherný film z pacifického pobřeží Kanady

BOHA JEHO!

Pete Devries dost možná doposud proklouzával vaším hledáčkem. On a jeho homebreak Chesterman Beach, Tofino, Kanada jsou jedním ze surfových nejstřeženějších tajemství. Jeho nový film "Born Pacifik" si ale rozhodně musíte pustit. Dlouho jsem neviděl tak fantastický snímek. Nechci ubírat jezdci, ale tvůrci vděčí za úspěch převážně přírodním krásám Kanady a jejího pacifického pobřeží.

Celý snímek se odehrává v poblíž Vancouveru. Na západ od téhle metropole leží stejnojmený ostrov Vancouver island, a uprostřed tohoto ostrova, na pobřeží pacifiku, leží Tofino. Žije v něm zhruba 3000 lidí, mají jeden bar, potraviny a pár hospod. Tím to hasne. Tofino ale také leží na pobřeží Tichého oceánu. Tenhle malý kousek ráje nabízí nádherné pláže orámované masivními horami, a pacifik posílá jeden swell za druhým. 

Nevím, zda jste někdy surfovali v zimě? Asi se všichni shodneme, že jedinou výhodou surfování v zimě je fakt, že idiotů co surfují v zimě je pomálu. Proto máte větší šanci nenarazit na dav. Já surfování v zimě zbožňuji. Pete Devries evidentně taky. Tenhle ďábel prožil v Tofinu celý svůj život. V 7 letech si pomocí brigádek u sousedů vydělal trochu peněz, zahodil bodyboard a koupil si první surfové prkno. Od té doby se ten zmetek naučil řezat vlnu s přesností elitního samuraje. Skáče air reversy, full rotations a volný čas tráví převážně uvnitř tuby. Když se mu během dospívání začalo dařit, vyhrál pár místních soutěží, maminka mu nabídla odstěhovat se do tepla. Chtěla dát synovi šanci prorazit do světa profesionálního surfingu, sbalit se a žít v Kalifornii. Pete, jako naprostá legenda, odmítl a zůstali doma v Kanadě. V následujícím filmu vám ukáže, proč se tak rozhodl. 

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

Reckless Isolation je ke shlédnutí! A je to surf film na steroidech!

Dynastie Andinovců, bezpochyby jedna z nejvyšších surfových aristokratických rodin v Kalifornii, nám přinesla surf film Reckless Isolation. Red Bull tuhle lahůdku zveřejnil pro širokou veřejnost. Zatímco táta Dino Andino produkoval, Kolohe Andino sebral partu svých nejbližších kumpánů ze San Clemente-Luke Davis, Bratři Collapintové, Ian Crane a pandemickým restrikcím navzdory se loni dostali na Mentawais. Natočili tam něco, co vám podráždí vaše surfové erotogení zóny víc, než Anastasia Ashley, když se rozcvičuje před závodem twerkováním.

Přispěj na HitHit projektu Vlny Štvanice a surfuj už v zimě na Vltavě

Na crowdfundingové platformě HitHit běží sbírka na projekt Vlny Štvanice. Parta vodáků v čele s Martinem Leskovjanem rozvlnila český surfový éter, když se rozhodla vytvořit vlnu na riversurfing v kanále u ostrova Štvanice. Tahle vlna vznikne jako předvoj revitalizačních změn v objektu vodáckého kanálu u Štvanice. Promluvili jsme si s Martinem o tom, proč je tahle vlna přesně to, co vlnovým absťákem trpící české surfstvo momentálně potřebuje.