Podzim nabitej akcema s Pražským serfovým klubem

Podzim je čas, kdy slunci slábne síla, zkracují se dny a teplota je čím dál tim nižší. S tím se pojí taky zhoršení nálady a nárust počtu depresí. To ale není náš případ - Pražskej serfovej klub nám totiž na podzim nadělil tolik srandy, že nebudem mít čas depkařit!

Hned první akce podzimu je tradiční a všemi oblíbený– Závod v pádlování na surfu. Závod bude probíhat již tuto sobotu (28.9.), kdy se má teplota během dne pohybovat kolem 20ti stupňů (takže se nebojte, že si budete muset vzít neopren). Třeboutice jsou navíc domovem wake surfingu - surfing na vlně za lodí, což je skvělý tréninková kompenzace k pádlování. Loď bude zarezervovaná od 16 do 19 hodin, s tím, že vítězové mají 15 minut jízdy zdarma (zbylý čas bude sloužit zájemcům o trénink nebo naučení základů, čas je možné rezervovat na https://www.wakefun.cz/ ).
V campu je možnost spaní za 100 Kč v autě nebo ve stanu a startovné na závod je též 100 Kč. Na místě bude k dispozici občerstvení, ale doporučujeme vám vzít si s sebou vlastní zásoby, a to hlavně večer k ohni. Nebojte se dorazit, zábavy bude dosti pro všechny.


Harmonogram akce:

Sobota:  12-13 hodin - registrace do závodu
                13-16 hodin - závody v pádlování
                16-19 hodin - wakesurfing, surfskates
                19 a dál - oheň, pivo, buřty, muzika

Neděle: wakesurfing po vlastní rezervaci

Na závody bude navazovat úterní (1.10.) cestovatelská přednáška ve Freeride Cafe Baru od Bětky a Adama aka No Mad Story. Přednáška a krátký film bude o jejich ročním životě ve španělském Bilbau, kde se rok učili ve španělských školách, cestovali, spali v autě a surfovali. 
Tuhle přednášku si nenech ujít, než ti dva zase frnknou někam do světa!

Týden na to (8.10.) se představí ve Freeridu další přednáška a to s názvem: „Všechno o vlnách“. Přednáška bude prvním (1/2) dílem přednášek orientovaných tomu, co všechno může ovlivnit surfařské vlny, od tlakové níže až ke tvaru dna. Schopnost zdravého úsudku díky informacím o vlnách z předpovědi může předejít mnoha úrazům, a zajistí surfařovi to, že jeho session bude nezapomenutelná!

Druhá přednáška o vlnách, která bude týden na to (15.10.), bude zaměřená spíše na vlny umělé, a to přímo od zakladatele první české umělé říční vlny, Honzy Maršíka.

Vstupné na obě přednášky bude klasicky dobrovolné.

16. Října si pro vás PSK připravil Masakr paintballovou pistolí. Hra sic ne surfová, ale na druhou stranu zábavná a stmelující kolektiv, bude od 18 – 23 hodin v Kasárně Hájek. Cena hry je 250 Kč (+kuličky). V případě zájmu je potřeba zapsat se do formuláře (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qz-XMeRk9je9wUXRmR0-X2_s6G-QgWBQsYTMFDlcfiw/edit?usp=sharing) a poslat peníze na transparentní účet PSK, číslo 2101352805/2010 a do poznámky napsat „paintball“.

Na facebookové události se domlouvá spolujízda na akci. Hrát se bude v každém počasí.

Hra je určena pro kohokoliv, kdo se chce užít srandu!

22. Října se zase trochu zklidníme u přednášky s názvem „Deset let na serfovým kempu“ od Jirky Matějíčka. Jirka je zakladatel populárního Rip Curl Surf Campu, který byl jedním z prvních surfových kempů v České Republice. Poví nám  příběh svojí více než desetileté životní etapy, ve které provozoval kempy všude po světě. Slasti a strasti, které průběh kempů doprovázeli, uslyšíte, když dorazíte do Freeridu!

Poslední a možná uplně nejlepší akcí podzimní série je všemi oblíbenej Pražskej serfovej mejdan, na kterém se ještě k tomu oslaví 2. narozeniny klubu. Akce bude probíhat 1. listopadu v Radlické kulturní sportovně od 21 hodin. Podrobnější informace čekujte na facebookové události.

Členové klubu se můžou těšit na welcome drink zdarma! Ale ostatním to nemusí být líto, protože pravděpodobně dopadnou stejně všichni stejně. ????

Toť vše za podzimní sezónu! Doufáme, že s vámi uvidíme – opakovaně. Máte se na co těšit!

Alžběta Halušková
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..