Pokochejte se celodívčí extravaganzou ve snímku "Surfing"

Fakt, že surfovej svět nezachází s vyobrazením něžného pohlaví v souboji s vlnobytím úplně nejlépe nejspíš vnímáme všichni. Je naprosto super, když namísto několika záběrů na konci mužského surf filmu (a to ještě zazoomovanejch na všechny ty duc partie, které nám testosteroňákům zvedaj plodníky) vznikne celejdámskej našlapanej surf film! Stephanie Gilmore, Nikki Van Dijk, Tyler Wright, Macy Callaghan a Dimity Stoyle září ve snímku "Surfing". Tenhle feel good fenomén bude nejspíš pro rostoucí surfařky něco jako Modern Collective pro rostoucí surfaře (a to je ve světě surf film fanatiků pořádná poklona!) Roster jezdkyň napovídá, jak luxusní umění skluzu ve snímku uvidíte.

Stephanie Gilmore netřeba představovat! Královna swellu a jedna z nejúspěšnějších surfařek všech dob. Steph pochází s Mirwillumbah, malého městečko v New South Wales v Austrálii. Vyrostla na legendárních pointech v okolí Coolangatta, kde člověk musí buď pádlovat jak rozzuřenej bizon a nebo mít sakra ostrý lokte. Stephanie připomíná svým artistickým stylem jízdy jejího krajana Joela Parkinsona, jednoho z legendárních Coollie kids. 7 šampionských WSL titulů jí staví spolu s Layne Beachley na první místo v počtu přiznaných let světové dominance.  Steph stále sází v CT eventech, chystá se na Olympiádu a věnuje se hudbě! 

Nikky van Dijk pochází s Phillips Island ve Victorii v Austrálii. Je tak jedinou z jejích krajanů z Victorie, která v současnosti seká vlny v CT soutěžích. Nikky začala závodit ve 13ti letech a standardně porážela kluky ve svém věku. V roce 2013 vlítla Nikky do CT tour. Její dosavadní kariéra má jeden highlight: vítězství na Trestles v Kalifornii v roce 2017, a jeden lowlight: šílená wipeout na Fiji, kterým si vysloužila 16 stehů na obličeji. Nikky zůstává nebezpečnou soupeřkou v WSL a čeká na příležitost chopit se titulu.

Tyler Wright má dva tituly světové šampionky! Pochází z památné surfové dynastie Wrightů (jako její bratr Owen). Tyler vyrůstala v Culburra v Austrálii, kde jí už jako batole roztlačovali do vln. Už v útlém věku byla popsána jako budoucí surfovej prodigy a tomuto přízvysku dostála!

Macy Callaghan vyrostla na pláži Avoca v New South Wales v Austrálii. Rodiče chtěli aby závodila jako surfová zachránářka, udělali ale chybu a koupili ji bodyboard. Macy jako naprostá legenda odmítla na baďáku jezdit v leže a okamžitě se zvedala na nohy. Už v deseti letech, na tátově prkně vyhrála svoji první soutěž a v roce 2018 se kvalifikovala do CT WSL. 

Dimity Stoyle vyrostla v surfových mekách Sunshine Coast a Gold coast. Dimity se kvalifikovala do CT WSL v roce 2013 a na nejvyšší úrovni prosurfovala dvě celé sezóny 2014 a 2015. Dimity se poté vrhla na dráhu DJky, WSL moderátorky, která vtipně provází diváka zákulisím i nebojácně moderuje přímo z vody! 

ENJOY!

za přítomnosti státního dozoru a notáře vytvořil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Náš společný surftrip s Torrenem Martynem pokračuje

Mistr stylu a zastánce mid-lenght prkýnek (dřív než to bylo cool) Torren Marty pokračuje ve své cestě podél Atlantiku. Společnost mu dělá pouze jeho kamarád z děství Ishka Folkwell, pár komparzistů a především prvotřídní, uhlazený a extrémně svůdný righthand pointbreaky. Torren ve třetí epizodě série Lost Tracks Atlantik šňeruje skrze Maroko, zemi righthand pointbreak oplývající. Pokud se mezi vámi najde někdo, komu kombinace rytmického, stylového, regular stance fajnšmekra Torrena Martyna a Maroka přijde nezajímavá, tak si na vás počkám před bezobalovým krámkem a rozdupu vám granolu!

Další zastávka MasterCraft Wakesurf Tour je za námi, jezdila se kategorie Skim a Surf

Rozkoš letos podruhé hostila zastávku MasterCraft Wakesurf Tour. Minulý víkend, tedy od 23. do 25.7. se za lodí soutěžilo v kategoriích Surf a Skim. Kdo nebyl, nemusí se dlouhodobě utápět v žalu, neb redakce Freeride.cz podává report. Jmenovitě se na závody díval, hodnotil a taky trochu diktoval Jan Bártovský. Honza přišel, viděl a reportoval... zde je výsledek.

Report z prvních letošních závodů MasterCraft Wakesurf Tour- Stoke Wars

První letošní závody MasterCraft Wakesurf Tour byly longboardové Stoke Wars a proběhly o víkendu. Název vypůjčený z videa od Surfer Magu, zbraně aspoň 6 stop, jedna fina minimálně 6“, 16 válečníků, startovací pole genderově vyvážené. Naprosto ideální počet účastníků na rozdělení do čtyř lodí, kde jezdci během návratu z jízd na molo vyberou dva nejlepší a vyšlou je bojovat do semifinále. Tam se situace víceméně opakuje a na finálovou bitvu zbyde jedna elitní loď. Hlavní cena: fejm a bedna mrkví.