Poslechni si novou epizodu podcastu dřív, než ostatní

Slyšíte slovo Patreon poprvé? To je v pořádku, já do nedávna vůbec nevěděl, co to vlastně znamená podcast. Ale jelikož počet epizod pořadu S Jakubem na vlnách už nelze spočítat na prstech jedné ruky, je potřeba přemejšlet nad budoucností. Po vzoru většiny zahraničních podcastů jsem proto založil kanál na Patreon.com, což je platforma, která umožňuje komunitě podporovat projekty nezávislých autorů a kreativců.

Podcast je stejně jako SURFR.cz další z projektů poháněnej čistě mojí nadšeneckou krví a nefinancuje ho žádnej Lukačovič nebo Bakala. Dokonce nám ani nikdo za inzerci (zatím) neplatí, a tak to dělám dál čistě jako vášeň s tím, že peníze přece vždycky budou.

Ale symbióza podcastu a Patreonu mi přijde jako příjemná vize budoucnosti, kde se ty moderní platformy využívají ke společné prosperitě (a ne k tomu, aby se nějakej casanova mohl na každý dovolený vyspat s co nejvíc holkama...i když se přiznám, Tinder jsem dvakrát použil).

Pokud jste stejně jako já závislý na kávě, představte si, že každý měsíc, jeden ze 93 šálků pressa poputuje na podporu podcastu. Tvůj kofeinový deficit to nějak zásadně neovlivní a navíc si budeš moci užívat každou epizodu hned po zveřejnění.

V 6. epizodě jsem si na pokec pozval Aleše Muchu, který už pěknejch pár let žije a pracuje na Islandu. K mému překvapení se však neživí focením. Viděli jste už jeho insta feed?

Možná vás proto taky překvapí, že Aleš se za fotografa ani nepovažuje. Už dlouho jsem se těšil, až si Aleš udělá cestu až do Vršovic, abych ho mohl pořádně vyždímat, páč jeho fotky na zdi den za dnem krmily mojí zvědavost. A výsledný rozhovor předčil očekávání o pěknejch pár feetů. Aleš je skromnej surfař ze Vsetína, jehož historky z cestování za vlnama vás připoutaj do židle, aby vás pak následně z ní mohli zase shodit smíchem.

Pokud se ti podcast líbil, ale prostě jednoduše nemůžeš přispět, nic se neděje. Stačí, když ho nasdílíš dál - na Stories, na zeď facebooku nebo známým u pivka.

Nezapomeň taky každou epizodu zhodnotit, zkritizovat a okomentovat v diskuzi pod článkem. Pokud bys rád zůstal anonymní, stačí si založit na Disqus fejk účet a směle do toho! Pokud máš cokoliv jiného na srdci, ulev si do mailu na jakub@freeride.cz.

Máš doporučení na osobnost, která by v podcastu neměla chybět? Napiš jméno dole do komentářů!

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články