Pošlete mail do Tasmánie! Dion Agius vám pošle přístup k filmu Dark Hollow

Máte jedinečnou možnost vidět film Dark Hollow, a to dřív než všichni ostatní! Stačí poslat mail přímo jeho tvůrci - Dion Agius. Zkuste Tasmánského čerta slušně požádat o link a heslo, a už jen vyčkejte na velmi příjemnou, srdce zahřívající, odpověď. Jediné, co chce Dion na oplátku, je váš slib, že si film pustíte na co největší obrazovce a vytočíte kolečko hlasitosti na úroveň „soused volá policii”

Dion Agius se nedá popsat jinak než jako kulturní surfová ikona. Tenhle týpek diktuje surfovému světu, co je cool, a to už od roku 2009, kdy v Kai Neville snímku Modern Collective demonstroval, kam směřuje budoucnost surfingu. To, že je Dionovo umění skluzu na té nejvyšší lidsky možné úrovni, není potřeba nikomu připomínat. To v čem Tasmánec vyniká, je jeho schopnost nabalit na stylový sportovní projev vyšší všeobímající artistickou vizi. Dion se v honbě za sebepoznáním odstěhoval a několik let žil v New Yorku, Stockholmu a v Berlíně. Zažil si ty, nám tak známé, brutální abstinenční příznaky, které se dostaví, když člověk oceánský nemá přístup k svému hlavnímu zdroji potravy – ke swellu. Dion tyto příznaky zahnal absorbcí místní hudby, umění a kultury a vypěstoval si velmi sofistikovaný umělecký projev. Každý jeho projekt zacloumá surfovou komunitou. Ukáže světu, co je cool, co se nosí a zasáhne vás do obličeje jako cihla zabalená v ponožce.

Jeho nejnovější, touhou po udržitelností motivovaný, film Dark Hollow je brutálním útokem na všechny vaše smysly, včetně toho šestého, sedmého i osmého. 

„Schovaná někde na studeném, tichém a lidmi nedotčeném východním pobřeží Tasmánie leží Dark Hollow. Do oceánu se zde vlévá malý potok, které meandruje krajinou, posetou hlubokou buší. Tento nádherný nedotčený kousek Tasmánie se stal inspirací pro náš film.”
Dion Agius

Jak popsat film Dark Hollow? Jen těžko. Přesto se o to pokusím, protože věřím, že byste tuhle krásu neměli propásnout. Dark Hollow je abstraktní, surrealistický vizuální počin, který jde absolutně proti trendu feel-good stoked-up surfových filmů. Dark Hollow vás provede zhruba šedesáti dimenzemi podivna a jen pár z nich vám připomene berlínskou technoparty. A zatímco se vaše smysly budou všemožně snažit pochopit, co se sakra děje, Dion vás ohromí surfingem, který nemůže být lepší. Do toho všeho prokládá snímek záběry zpustošené Tasmánie, jejíž panenská příroda trpí v důsledcích globálního oteplování a klimatických změn. Na konci nejspíš nebudete tušit, čí jste, jak jste a proč stojíte v neoprenu na zastávce Depo Hostivař a snažíte se přesvědčit důchodce ať nakupujou v bezobalovém krámu.

Minimálně 15,000$ ze zisku, generovaném prodejem oblečení a knihy fotografií, přistane přímo na účtu neziskové organizace Bob Brown Foundation. Tahle moc fajn skupina aktivistů se snaží v Tasmánii zamezit těžení dřeva a s ním spojenou destrukci lesů Tarkine a Takayna. Tyto prastaré lesy nám umožňují dýchat a jsou jedním z mála přirozených habitatů Tasmánského čerta.  

Film je zatím přístupný jen těm z nás, kteří Dionovi pošlou mail na adresu: dion@globebrand.com . Za odměnu vám tahle legenda pošle link na Vimeo a váš osobní přístupový kód. Pak už ja na vás, jak si film vychutnáte. Pokud se rozhodnete udělat z vaší osobní premiéry společenskou událost hodnou sdílení, můžete si zasoutěžit o balíček Dark Hollow oblečení od značky Globe. Stačí vyfotit váš obývák plný podobně smýšlejících surfovejch feťáčků, jak koulí očima na obrazovku a hodit fotku na Instagram s tagy: @globebrand @stab @slowtide. 

“Please turn it up. Watch it on a nice screen. Wear some headphones. Watch it with your friends. Whatever you do, please make it as loud as you can. Hope you like it.”
Dion a jeho požadavek

Pokud jste ve volném čase líní psát maily v angličtině, zkopírujte následující samplový text, který jsme pro vás připravili:

Hey Dion bruh, sup man? I hope its pumping down in Tassie. I saw you cutting fuckin sick in the trailer for Dark Hollow and I really want to grab a cold one and watch the flick with me mates! Best wishes from the epicentre of stoke: Czechia!

Dions IG:

kde byl Gondor, když padly západní úvaly, stále netuší

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

S Janem Badurou o letošní MasterCraft Wake Surf Tour

Organizátoři letošní MasterCraft Wake Surf Tour vystřelili do éteru termíny jednotlivých zastávek! Tour odstartuje závodem v kategorii longboard, a to 16.-18.7. na Rozkoši! Hned další víkend 23.-25. 7. se vyřádí shreddeři na závodech Wake&Fun v Třebouticích. Tour nám završí majestátní klání o měsíc později opět na Rozkoši, a to během epického víkendu, na který nezapomenete: Mastercraft Wake–Surf 20.-22.8 Rozkoš! My se ptáme organizátora a DJ Jana Badury na všechno, co by vás o letošní tour mohlo zajímat!

Torren Martyn v Maroku - podívaná k nezaplacení

Popíšu vám ráno snů. Probudím se a ještě v polospánku se snažím nahmatat mojí současnou lásku a vášeň. 5,5 palcovou uhlopříčku plastu a čínských mikročipů, po zuby naplněnou štěstím a zábavou - Iphone 7. Očekávám, že z obrazovky na mě vyskočí jedno ubohé upozornění na Whatsapp zprávu od mámy a připomeneme mi, že můj společenský život je jedna velká deprese. Ráno se okamžitě změní v mardi gras, neboť na obrazovce visí upozornění na nové Youtube video, které by mě mohlo zajímat. Nastavil jsem svůj Youtube systém nášlapných min tak, aby mě upozornil na vstup videí buď se surfovou tématikou, a nebo na videa, na kterých lidé s nadváhou padají z běžících pásů. Tentokrát však čtu: Torren Martyn Lost Tracks Atlantic episode 2 a moje bradavky vibrují vzrušením!

ISA na závodech v El Salvadoru rozdala posledních 12 míst na Olympiádě v Tokiu

ISA (International Surfing Association) na závodech ISA World Games v El Salvadoru finálně rozhodla, kdo bude surfovat na olympiádě. Za předpokladu, že olympiáda proběhne. Pojďme se spolu podívat na důvody, proč jste o ISA nikdy neslyšeli (možná mimo onoho památného heatu, který Italo Ferreira odjel v džínových trenýrkách na cizím prkně). Dozvíte se také, proč fanoušci a CT surfaři ISA závody už spoustu let znamenitě ignorují. V textu naleznete dále seznam těch, kteří se na přelomu července a srpna sklouznou v Japonsku na Olympiádě.