Povodí Vltavy schválilo projekt výstavby Trojské Vlny

Výborná zpráva pro české surfaře v karanténě přichází v té nejkritičtější době. Po téměř dvou a půl letech vyjednávání se nám podařilo získat povolení od generálního ředitelství státního podniku Povodí Vltavy na projekt Vlny Trója, který jsme vypracovali ve spolupráci se společností Retrostav.

AKTUALIZACE 4.2.2020 - Apríl!

Ještě však není důvod k oslavám. Kvůli současné krizi vyvolané pandemií koronaviru už nejsme schopni projekt sami ufinancovat a proto budeme brzy spouštět crowdfunding kampaň, ve které budeme nabízet speciální edici roušek, které následně poslouží jako permanentky na vlnu. Zároveň jsme kontaktovali slovenské přátele z Demon Surfboards, se kterými diskutuje o možnosti transportu kompletní technologie vlny Čunovo z bratislavského areálu Divoké Vody, přímo do vodního kanálu v Troji. To by nejen urychlilo dokončení projektu, ale také výrazně snížilo jeho rozpočet.

Stavební práce momentálně stojí, ale pokud se nám podaří získat potřebné finance do konce dubna, mohla by být výstavba dokončena už v polovině června. To by znamenalo záchranu pro potencionálně zrušené mistrovství ČR a Slovenska v surfingu - Surfchamp 2020, které by se mohlo poprvé konat právě na Vlně v Tróji.

Vybudování Trojské Vlny by však znamenalo pomyslný hřebíček do rakve pro konkurenční projekty "Surf" Areny v Letňanech a "Vlny" pod zámkem v Brandýse.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články