Povodí Vltavy schválilo projekt výstavby Trojské Vlny

Výborná zpráva pro české surfaře v karanténě přichází v té nejkritičtější době. Po téměř dvou a půl letech vyjednávání se nám podařilo získat povolení od generálního ředitelství státního podniku Povodí Vltavy na projekt Vlny Trója, který jsme vypracovali ve spolupráci se společností Retrostav.

AKTUALIZACE 4.2.2020 - Apríl!

Ještě však není důvod k oslavám. Kvůli současné krizi vyvolané pandemií koronaviru už nejsme schopni projekt sami ufinancovat a proto budeme brzy spouštět crowdfunding kampaň, ve které budeme nabízet speciální edici roušek, které následně poslouží jako permanentky na vlnu. Zároveň jsme kontaktovali slovenské přátele z Demon Surfboards, se kterými diskutuje o možnosti transportu kompletní technologie vlny Čunovo z bratislavského areálu Divoké Vody, přímo do vodního kanálu v Troji. To by nejen urychlilo dokončení projektu, ale také výrazně snížilo jeho rozpočet.

Stavební práce momentálně stojí, ale pokud se nám podaří získat potřebné finance do konce dubna, mohla by být výstavba dokončena už v polovině června. To by znamenalo záchranu pro potencionálně zrušené mistrovství ČR a Slovenska v surfingu - Surfchamp 2020, které by se mohlo poprvé konat právě na Vlně v Tróji.

Vybudování Trojské Vlny by však znamenalo pomyslný hřebíček do rakve pro konkurenční projekty "Surf" Areny v Letňanech a "Vlny" pod zámkem v Brandýse.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

S Janem Badurou aka DJBodymovin o letošním MasterCraft Wakesurf Festu

Letos je naše česká Wakesurf Tour zcuknuta do jednoho našlapanýho eventu! Ten nese název Wakesurf Fest a proběhne 19. a 20. srpna 2022. Tyhle dny si okamžitě vybookujte v kalendáři, protože neúčast vás bude navždy mrzet. Čeká nás víkend plný vrcholného wakesurfového umění, neboť se na Rozkoši za lodí utká česká wakesurf elita! K tomu bude doprovodný program, za který by se nestyděl ani Woodstock. O eventu se s námi rozmluvil organizátor a DJ par excelance Jan Badura aka Bodymovin. Přečtěte si, co si pro nás letos česká wakesurfová rodina přichystala.

SLEDUJ: We Scream Alone dokazuje, že jsou tam venku pořád neprobádané vlny k nalezení!

Nevím, jestli mají čeští surfaři ve zvyku projíždět satelitní vrstvu Google Earth a hledat potenciální vlny tam, kde by je nikdo nehledal. Já osobně tuhle formu surfového fanatismu ještě nepraktikuji a myslím, že můj terapeut je za to dost vděčný. Nicméně jsou tam někde venku surfaři, kteří stále hledají vlny neprobádané a doufají v onu magickou session, kdy se pomazlí s lipem, se kterým se před nimi ještě nikdo nepomazlil. Svědkem tohoto aktu nefalšované něhy je v těchto případech pouze úzká skupina kamarádů. Právě proto to dělají, chtějí surfovat parádní vlnu pouze v doprovodu svých kamarádů. Ostatně, tak by to mělo být při každém aktu lásku. Snímek We Scream Alone (název velmi nahrává mému erotickému přirovnání) ukazuje, jak dvojice evropských vlno-objevitelů Kepa Acero a Natxo Gonzalez naleznou a surfují lefthander, který doteď nikdo nesurfoval.