Povodí Vltavy schválilo projekt výstavby Trojské Vlny

Výborná zpráva pro české surfaře v karanténě přichází v té nejkritičtější době. Po téměř dvou a půl letech vyjednávání se nám podařilo získat povolení od generálního ředitelství státního podniku Povodí Vltavy na projekt Vlny Trója, který jsme vypracovali ve spolupráci se společností Retrostav.

AKTUALIZACE 4.2.2020 - Apríl!

Ještě však není důvod k oslavám. Kvůli současné krizi vyvolané pandemií koronaviru už nejsme schopni projekt sami ufinancovat a proto budeme brzy spouštět crowdfunding kampaň, ve které budeme nabízet speciální edici roušek, které následně poslouží jako permanentky na vlnu. Zároveň jsme kontaktovali slovenské přátele z Demon Surfboards, se kterými diskutuje o možnosti transportu kompletní technologie vlny Čunovo z bratislavského areálu Divoké Vody, přímo do vodního kanálu v Troji. To by nejen urychlilo dokončení projektu, ale také výrazně snížilo jeho rozpočet.

Stavební práce momentálně stojí, ale pokud se nám podaří získat potřebné finance do konce dubna, mohla by být výstavba dokončena už v polovině června. To by znamenalo záchranu pro potencionálně zrušené mistrovství ČR a Slovenska v surfingu - Surfchamp 2020, které by se mohlo poprvé konat právě na Vlně v Tróji.

Vybudování Trojské Vlny by však znamenalo pomyslný hřebíček do rakve pro konkurenční projekty "Surf" Areny v Letňanech a "Vlny" pod zámkem v Brandýse.

napsal

Jakub Michna
Další články autora

Další zajímavé články

Red Bull Feel The Wheel 2020 už tenhle víkend v Benátkách!

Longboardová akce Red Bull Feel The Wheel se sice napřímo netýká "našich" sportů, které na Freeride.cz sledujeme, ale rozhodně nás moc zajímá, stejně jako jistě většinu z vás. Proto vám dnes přinášíme základní info k letošnímu ročníku, který se uskuteční už tuhle sobotu v Benátkách nad Jizerou a my čekáme, že se tu sejde slušně početná snb/freeski/wake/surf komunita!

One Shot: Surfing na Lofotech by Prouzič

V dalším dílu rubriky One Shot se vypravíme díky Michalovi Prouzovi aka Prouzičovi na norské Lofoty, kde se mu podařilo nafotit spoustu parádních fotek, a my jsme pro vaše oči vybrali právě tuhle.

MasterCraft Wakesurf Tour pokračuje tuhle sobotu v Třebouticích!

Letošní série závodů ve wakesurfingu MasterCraft Wakesurf Tour pokračuje už tento víkend v areálu Wake&Fun v Třebouticích u Litoměřic a my vás na ní jako mediální partneři samozřejmě zveme!