Quiksilver Czech & Slovak Surfing Champ 2015

Osmý ročník Mistrovství České republiky a Slovenska v surfingu, "Quiksilver & Roxy Czech and Slovak Surfing Championship“, proběhne 19. - 28. června letošního roku ve francouzském Seignosse, tradičním místě konání šampionátu a jedné z nejlepších surfařských lokalit v Evropě. Mezinárodní závod přinese mistrovská klání v kategoriích mužů i žen, bohatý doprovodný program a samozřejmě i hlavní ceny pro vítěze, surfboardy značek Quiksilver v mužské kategorii a Roxy pro nejlepší z žen.

Stejně jako minulý rok je závod otevřen pro všechny české a slovenské surfaře, kteří si chtějí poměřit své síly a prožít nezapomenutelné chvíle u oceánu nebo na pláži. 

Datum a místo závodu: 19.06. - 28.06.2015 ve francouzském Seignosse.

Obě země leží v samotném srdci Evropy, k oceánu, které poskytuje kvalitní podmínky pro surfing, to je více než 2000 kilometrů, přesto je tento sport mezi mladými lidmi nesmírně oblíbený, v obou zemích jsou stovky surfařů, kteří cestují za svým sportem po celém světě a jednou z jejich pravidelných destinací je i francouzské pobřeží Atlantického oceánu,“ říká Matúš Hubka, jeden z organizátorů závodu. Závod je otevřen pro všechny české a slovenské surfaře, kteří si chtějí poměřit své síly a prožít nezapomenutelné chvíle u oceánu nebo na pláži.

Pro účastníky je zajištěna doprava z Prahy klimatizovaným autobusem a ubytování v rekreačním areálu s bazénem v těsné blízkosti surfařského spotu. Registrace na QUIKSILVER & ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP 2015 je již spuštěna, a to na webové stránce www.surfchamp.cz.

Formát závodů je osvědčený a totožný s tím, který používá World Surf League při surfových závodech ASP. Všichni zaregistrovaní účastníci se v prvním kole rozlosují do tří až čtyřčlenných skupin a mají 30min. jam session, kde mohou předvést své dovednosti. V hodnocení se počítá součet dvou nejlépe odjetých vln. První dva postupuji dál do dalšího kola. Pavouk pak pokračuje až do finále. Přesný formát závodu a rozlosování zveřejníme na riders meetingu v neděli 21. června 2015. 

Kromě hlavního závodu jsou na programu doprovodné soutěže -  Tag Team contest – štafeta týmu a Paddle Battle – hromadný závod v pádlování. Speciální cena bude připravena za nejlepší vlnu celého eventu. Myslíme i na zajímavý suchozemský program – promítání surfařských filmů v přírodním kině, grilování, výlety na tapas do nedalekého San Sebastianu ve Španělsku a samozřejmě nezapomenutelné Jägermeister parties u bazénu. Díky partnerům Mistrovství vám na pláži dodá energii chlazený Red Bull, v kempu je pak pro všechny připraveno zdarma tekuté občerstvení v podobě Budějovického Budvaru. Každý účastník dostane navíc Quiksilver nebo Roxy tričko z limitované edice. 

Pro všechny účastníky jsme připravili nové balíčky, které zahrnují i surfovou školu Kevina Olsena! Kevin je bývalý profesionální surfař, který pochází z Jihoafrické republiky. Po skončení své profesionální kariéry trénoval anglický a jihoafrický surfový team. Nyní má surfovou školu ve Francii, kterou provozuje již téměř 10 let. Jeho jméno zaručuje nejvyšší profesionalitu a osobní přístup. Škola je určena jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří se chtějí dále zdokonalovat.

Bližší informace, program a registrace na: www.surfchamp.cz

Událost můžeš sledovat také na facebooku

Další zajímavé články

Příští víkend proběhne první zastávka druhého ročníku ČPS!

Dětem tohle neříkejte, protože nikomu neprospějete, když je do života vybavíte přílišným optimismem, ale sny se občas plní. Sen o tom, že surfař český bude mít možnost porovnat síly a korunovat svého krále a královnu, je tomu důkazem. První ročník Českého poháru v surfingu byl banger! Druhý bude ještě lepší. Už příští víkend nejspíš pohár odstartuje první zastávkou! Vyzpovídali jsme organizátorku, swell královnu a loňskou šampionku, Janu Kašovou. Pověděla nám o Caparica Czech Surf Open všechno, co jsme chtěli vědět. Z nějakého důvodu se k rozhovoru připojil i pan předseda Matyáš Menšík. Jeho příspěvek k rozhovoru je spíše marginální.