Reckless Isolation je ke shlédnutí! A je to surf film na steroidech!

Dynastie Andinovců, bezpochyby jedna z nejvyšších surfových aristokratických rodin v Kalifornii, nám přinesla surf film Reckless Isolation. Red Bull tuhle lahůdku zveřejnil pro širokou veřejnost. Zatímco táta Dino Andino produkoval, Kolohe Andino sebral partu svých nejbližších kumpánů ze San Clemente-Luke Davis, Bratři Collapintové, Ian Crane a pandemickým restrikcím navzdory se loni dostali na Mentawais. Natočili tam něco, co vám podráždí vaše surfové erotogení zóny víc, než Anastasia Ashley, když se rozcvičuje před závodem twerkováním.

Indonésie zavřela v roce 2020, krátce po vypuknutí pandemie hranice. Perfektní spoty, které jsou většinou obsypány elitními chargery z West Oz, zely prázdnotou. Andinovci museli využít všechna nejtajněší iluminátská privilegia, aby partu ze San Clemente na ostrovy dostali. Jak to udělali, zůstává záhadou... nejspíš v tom bude mít prsty Kalousek. Za použití té nejčernější magie se parta, navzdory riziku, dostala až na Mentawais, pronajala si charter boat a sesbírala crew místních kameramanů. V tropickém ráji na ně čekali  Mentawais v nejvyšší palbě, v úplném vrcholu surfové sezóny a naprosto vyprázdněné line-upy! Výsledkem jejich snažení je dlouho očekávaný film Reckless Isolation. Tahle naprosto orgazmická podívaná si zaslouží vaši pozornost nehledě na to, kde se zrovna nacházíte!

Pokud ve vás Andinovský úprk na Mentawais v době pandemie vyvolala nevoli a záchvěv zlovůle. Neb vám například přijde takovéto jednání nezodpovědné, nechte se uklidnit následujícím faktem: údajně veškeré výdělek z prodeje lístků na premiérové tour filmu Reckless Isolation (po obou pobřežích Spojených Států) šel na Indonesian Covid Relief projekty.  

Kolohe bere svoji roli vážně, ať už je jakákoliv. Když jde o CT závody, je to hrdlořez a skálopevně soustředěný zápasník. V Reckless Isolation si Kolohe sehrál roli režiséra a na tuhle roli se vrhnul s absolutním nasazením. Kolohe zařídil a naplánoval pandemický útěk do Indonésie, poskládal crew, režíroval proces natáčení, podílel se na střižbě. A hlavně poskládal a licencoval naprosto fantastický soundtrack! Hudební doprovod je v tomhle masterpiecu fenomenální (zaslechnete pecky od Boba Dylana po Red Hot Chilli Peppers). Kolohe a celá parta, která ve filmu účinkuje, strávili celý říjen cestováním po obou pobřežích Spojených Států, kde film promovali během jedné premiéry za druhou. Podobnou tour spousta mladých surfařů z pobřežních surfových metropolí žažilo poprvé. 

Zdroj: Stab Mag

Kolohe už prý dlouho snil o "celovečerním" surf filmu, který zachycuje jeho nejbližší v jejich oblíbeném prostředí - v tubě. Film zvnikl tedy jako love child, pomalým a něžným milováním. Ne agresivním koitem na záchodcích v klubu. Kolohe chtěl stvořet film, který se může pyšnit nálepkou CORE. Ve světě okamžité gratifikace, sociálních médií a meanstreamového appealu surfového filmového média, je CORE filmů čím dál tím méně. 

Pane redaktore, jak ale poznáme CORE film? (slyším tě, čtenáři zvídaví, jak se ptáš)

CORE film se zaměřuje na to nejdůležitější... na jízdu po vlně. Nestojí na scénaři, nemá v pozádí epický narativní příběh, ve kterém hlavní protagonista musí překonat nesnáze, vyjít z komfortní zóny, naučit se něco nového, překonat vnitřní i vnější překážky a na konci filmu dosáhnout na kýžený vrcholek pomyslné cesty hrdiny. CORE film prostě vezme partu fantastických surfařů, hodí je do vody na nejlepší vlny světa a autenticky zachytí jejich snažení. Reckless Isolation je přesně tohle. Parta atletů, vlnobruslařů nejvyšší jakosti na dost možná nejlepších vlnách světa. Na spotech jako Greenbush nebo Macaronis. Bohužel, nebo bohudík (to záleží na preferencích) je filmů tohoto typu méně a méně. Hlavním důvodem je fakt, že člověk nesurfový, neboli mainstreamový divák, nevydrží hodinu civět na vlny a na manévry, kterým nerozumí. Narativní surf filmy dokážou s mainstreamových divákem rezonovat na úrovni, které rozumí z tradičních výpravných filmů. Je hezké vidět, že borec jako Kolohe Andino se nebojí ještě v roce 2021 obětovat rok života tvorbě tradičního CORE filmu, který zapadá spíše do přelomu tisíciletí nebo do druhé poloviny devadesátek, než do roku 2021, který překypuje krátkým Instagram orientovaným obsahem. Přelom tisíciletí byl také pro Mentawais zlatou érou, kdy byly line-upy ještě prázdné a vznikaly zde legendární filmy jako: ‘September Sessions’ nebo ‘…Lost at Sea’. Reckless Isolation je ódou na tuto dobu a přímým následovníkem těchto kultovních snímků.

Film najdeš ZDE

Pár mých oblíbených momentů:

13:02- Griffin Collapinto a tuba, ze které se nedalo vyjet (vlastně všechny sekce s Griffem)

23:10- sekce se šílenou Slab vlnou,

32:15- Kolohe přizná, že dělat airy je nuda, čímž mi vrátil radost z plácání se na pěně

36:30- Závěrečná sekce na Greenbush za doprovodu "I Could Have Lied" od Red Hot Chilli Peppers, kde Crosby zandá prďáckou barrel jízdu

Jak Kolohe voní by rád zjistil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Jordy Smith seká pandemické Havajské obliny v prvním díle série Silver Linings

Pár momentů v životě vám zůstane v paměti navždy. Pár momentů se vám vryje do mozkových blan tak hluboko, že si je vybavíte i na smrtelné posteli v tak jasných barvách, jako by se odehrávaly přímo před vámi. Pár takových momentů máme všichni společných: první pusa, první vyžahnutej Kozel 11, první jízda na nezlomené vlně... tzv. catching your first green. Jeden takový moment, na který budeme vzpomínat společně, je moment, kdy nám došlo, že pandemie koronaviru nejspíš nebude žádná sranda, a že nás čeká pořádná shitstorm. Já tenhle moment zažil na bytě v Praze, schoulil se do pozice plodu a zabalil se do tří vrstev potravinářské fólie. Jordy Smith tenhle moment zažil na North Shore ostrova Oahu na Havaji a brzy zjistil, že ho čeká surfově dost zajímavá pandemie.

Přispěj na HitHit projektu Vlny Štvanice a surfuj už v zimě na Vltavě

Na crowdfundingové platformě HitHit běží sbírka na projekt Vlny Štvanice. Parta vodáků v čele s Martinem Leskovjanem rozvlnila český surfový éter, když se rozhodla vytvořit vlnu na riversurfing v kanále u ostrova Štvanice. Tahle vlna vznikne jako předvoj revitalizačních změn v objektu vodáckého kanálu u Štvanice. Promluvili jsme si s Martinem o tom, proč je tahle vlna přesně to, co vlnovým absťákem trpící české surfstvo momentálně potřebuje.

Billabong parta dráždí vodní elementály na dalekém severu

Tenhle týden přesdílím už druhý surf film, který by s trochou štěstí prošel i do Snowboard sekce. Parta Billabong junior vyrazila na daleký sever, kde hluboko za zdí na území bílích chodců testuje, co všechno návlek z polymerovaného kaučuku vydrží. Čtveřice Eithan Osborne, Josh Moniz, Becca Speak a Luana Silva vážně potřebovala na těle všechnu gumu co doma našli. Výsledek stojí za shlédnutí!