S Janem Badurou o letošní MasterCraft Wake Surf Tour

Organizátoři letošní MasterCraft Wake Surf Tour vystřelili do éteru termíny jednotlivých zastávek! Tour odstartuje závodem v kategorii longboard, a to 16.-18.7. na Rozkoši! Hned další víkend 23.-25. 7. se vyřádí shreddeři na závodech Wake&Fun v Třebouticích. Tour nám završí majestátní klání o měsíc později opět na Rozkoši, a to během epického víkendu, na který nezapomenete: Mastercraft Wake–Surf 20.-22.8 Rozkoš! My se ptáme organizátora a DJ Jana Badury na všechno, co by vás o letošní tour mohlo zajímat!

MasterCraft Wake Surf Tour sjednocuje už od roku 2018 závody na několika českých Wake Surfových spotech do jedné všeobjímající přehlídky umění skluzu. Závodí se ve třech kategoriích:

Longboard – jízda na delším prkně s jednou finou. Ti, kteří tuto disciplínu ovládají, dokážou na prkně protancovat „střevíce” a spojit ladnost a rytmiku pohybu s dynamickou schopností dělat manévry. Těšíme se na prohnutý záda a všech deset prstů zaháklejch za hranu na špičce. U obdařených pánů i všech jedenáct!
Shortboard – jízda na „progresivním” surfu relativně podobném tomu oceánskému. Jízda samotná připomíná oceánskej surfing, okořeněnej triky a manévry, které jsou specifičtější pro jízdu za lodí. Čím dal tím víc se surfing odehrává v prostoru nad vlnou a letos tomu nebude jinak. Dále se bude klasicky házet sprej a vlna bude nemilosrdně atakována. 
Skim – skim board je proklatě tenké prkénko s jednou nebo žádnou finou. Jezdci v téhle kategorii čerpají inspiraci na triky u skejťáků a koření jízdu stylem a manévry specifickými pro Wake Surf. Doufejme, že se najde pár odvážlivců pro tuhle kategorii a bude zahlédnut i občasný shuvit!

Dovolili jsme si vyzpovídat osobnost, která je pro českou Wake Surfovou nukleární rodinu naprosto nepostradatelná. Organizátora  Jana Baduru, známého také jako DJ Bodymovin.


Ahoj Bady, doufám, že se máš fantasticky. Dokázal bys shrnout čtenářům, co je přesně MasterCraft Wake Surf Tour? Co vás jako organizátory pohání a jakou máš ty v tour roli?

Ahoj díky za optání ! Mám se skvěle, chce si to držet dobrou náladu i v téhle těžké době. Role ve WST … no popravdě jsem začal jako DJ a pomocný organizátor. Postupem času, díky dobré komunikaci se sponzory, organizačním schopnostem a hlavně láskou k tomuhle sportu jsem se trochu vypracoval. Celou touhle cestou mě provedl taťka Mrkev a mamka Mrkvička, bez nich bych to určitě nezvládl. Celou naší organizaci drží láska k tomuhle sportu a i mezi námi vše funguje, jak má. Pro mě je to vlastně rodina…

Zajímalo by mě něco málo o lokalitách, kde budou závodníci řádit? Kde se pojede a co je na zastávkách zajímavého, v čem se od sebe třeba liší?

Letos nás čekají opět tři zastávky:

  • 16-18.7. Stoke Wars Longboard ta se pojede na Wake and Surf Rozkoš a bude zaměřená čistě na Longboardy.  Já osobně bych to nazval Mrkvový juice 
  • 23-25.7. Wake and Fun v Třebouticích, kde se pojede Surf a Skim. Skvělé zázemí a lidi, které mám moc rád.
  • 20-22.8. -Wake a Surf opět na Rozkoši, což bude závěr seriálu a tím i největší kalba!!

Na co se můžeme těšit, mimo demonstrace zkrocení vodního elementu za lodí? Jaké doprovodné akce máte za lubem? Bude nám ráno dobře?

V doprovodných akcích letos vyzdvihnu Jakuba Michnu ze Surfr, který povede surfové rozcvičky. Ve spolupráci se Surfskate Swelltech jsou dále připraveny závody na asfaltu a půjčovna surfskejtů. Na místě budou kluci od Nandej s jejich shopíkem a SnowbitchFurtplnej si taky něco připravily. Nejvíc se těším na zastupení výrobců surfů jako je Lib tech , Liquid Force, Frame a Demonsurfboard.

Pár fotek z loňska:

Předpokládám, že během MasterCraft Wake Surf Tour vystoupíš i pod tvým hudebním jménem jako: DJ Bodymovin. Co sis připravil za set, jak bude vypadat stage a soundsystém a jak moc to bude našlapaný? 

Tak to na 100% ! Můj set bude našlapanej tech house a proběhne na luxusní stage od Big Shock! Beast. Po téměř roční pauze se na to fakt těším a taky si to následovně užiju! Vystoupí také dj Scarface a beat boxer Tiny Beat. Na Wake and Fun vystoupí taky legendy jako Mc Zachy a DJ Rich z BassBeast.

No máte se na co těšit… A jestli vám bude dobře ?

Na Rozkoši se o vás postará zkušený mazák Vlasta se svým Booze and Food Žlutej autobus! Což je jak skvělé jídlo, tak skvělé pití. Obsluha na jedničku. Jsem za tuhle spolupráci moc rád! Na Wake and Fun mají vytuněný jídlo i pití, takže žádné Nedobře nehrozí!

Dj Bodymovin vás rád přivítá na svém Facebooku a Instagramu:

Jak vám komplikuje život ten coviďák zatracenej? Musí to být dost náročný v týhle atmosféře nejistoty plánovat něco takhle komplexního. Dopadne to všechno dobře?

Musí -není zde prostor pro strach. Jedno ale řeknu, lehké to připravit nebylo. Jedem v tak trochu odlehčeném režimu, kdy jsme poprvé vynechali Matyldu a díly Surf and Skim jsou letos vlastně jen dva. Majitel spotu na Matyldě se nám samozřejmě ozval a naší situaci pochopil. Na Matyldě udělali mezitím pár změn k lepšímu... Doufáme, že se tam příští rok vrátíme v plné síle.

Dokážeš pro věrné fanoušky shrnout v čem se letošní tour liší od té z minulého roku? Budou stejně nadšení nebo ještě o něco víc?

Udělali jsme změnu v rozhodčích a připravujeme jiný druh pravidel. Vše se včas dozvíte. Ve spolupráci s MasterCraft.cz budou konečně i páteční tréninkové jízdy, a tak si každý závodník může vlnu vyzkoušet.

Dokážeš nám trochu představit roster závodnic a závodníků? Kdo momentálně diktuje na vlně za lodí pekelec? Na koho by sis vsadil a kdo za lodí kreslí nejlepší linky?

Tak nezmínit Wakesurf Wolves Family by byl hřích, takže za mě Vlčáci a samozřejmě Daniel Vyšohlíd a Mrkve Velký. Pak celá Waketour a velké naděje vkládám do Radky Koulové, která minulý rok kvůli operaci kolene nemohla ukázat, co v ní je. Letos doufám vodu pořádně pošrédí! A co se týká té pomyslné laťky... Každý rok se snažíme tuhle laťku zvednout… Každý rok přijede Dan Vyšohlíd a zase jí přeletí.

Co kdyby si chtěl zazávodit třeba pazneht (začátečník), jako jsem já? Co pro to musím udělat?

Přijet na závody a zaplatit registraci. Registrace budou opět i online! Prkno buď svoje nebo si půjčit od surfového zastupení výše uvedených značek. A jít na to ! Popravdě bych byl moc rád kdybys přijel, aspoň bych měl koho porazit. Budou hodnoceny i tři poslední místa! Takže máme šanci oba.

Rozrůstá se Česká Wake Surf rodina, láká tenhle parádní sport víc lidí? Co tě na něm baví a kvůli čemu se za loď vracíš?   

Tak samozřejmě je to srdcová záležitost. Já tomuhle sportu úplně propadl. Atmosféra a pohoda jakou kolem sebe máme je to, proč to dělám a proč tomu věnuji tolik životního času… Nejvíc mě to pak dochází při vyhlášení , které jsou emotivní na obě strany. Malinko však momentální doba a zvedání cen za jízdu za lodí hodně lidí odradí. Někteří půjdou raději třeba na Wake na vlek, který je o dost levnější.

Za jakou lodí se bude letos jezdit, a jakou vlnu nám ta kráska vypumpuje?

Letos jsme si pro Vás s MasterCraft.cz připravily bombu, jak jinak! Ale musíte si ještě počkat …….


Jako poslední jsem letos chtěl poděkovat hlavnímu sponzoru Broker Consulting a jmenovitě Vašku Kupilíkovi, který nás podporuje a ve spolupráci s ním připravujeme samý skvělí věci... Dále děkuji všem ostatním sponzorům, kteří jsou neméně důležití, proto se jim s péčí věnuji v události, a to každému zvlášť. První se novinky dozví závodíci Longboradu, a to velmi brzo. Nebudu ale předbíhat. Všechny fanoušky tohoto sportu srdečně zvu na naší MasterCraft Wakesurf Tour 2021

Přijdte si to s námi užít!

Bady my ti z redakce moc děkujeme, přejeme jen to nejlepší a rozhodně se na závodech uvidíme!!

Oficiální Facebookovou událost a Instagram page najdete zde: 

Galerie z loňského roku!

Ptal se

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..