S Pavlem Olivou o SNOWBOARD ZEZULA Surfskate Contestu 2022

Tahle sobota (28.5.) bude našlapaná! Čeká nás pokračování úspěšného surfskate contestu v bowlu v Říčanech u Prahy. Na své si přijdou fanoušci hřmění polyurethanu po betonu a všichni, co uctívali Tonyho Alvu, Jaye Alvareze a Stacyho Peraltu! Vyzpovídali jsme organizátora Pavla Olivu. Pavel nám odpověděl na záludné otázky a nastínil, proč přesně byste měli v sobotu do betonového ráje v Říčanech dorazit i vy!

Ahoj Pavle, tak přicházíš s dalším surf skate závodem… pojďme na začátek v rychlosti zavzpomínat jakej byl ten minulej? Co nám k němu řekneš? Povedl se?

Bylo to velké překvapení, na závody dojeli riders z celé republiky a atmosféra byla jednoduše skvělá! Decentní “hec” a “no hate” politika. U několika diváků jsme probudili stále trvající zájem o surfskate a dodnes se s nimi vídám u oceánu nebo v naší surfskate škole.

V čem se bude druhý volume lišit, v čem bude stejný?

Malé “bejby” surfskate contest letos povyroste. Půjde o něco větší akci díky generálnímu  partnerovi Snowboard Zezula a podpoře Yow surf ze Španěl. Přidáváme super food truck, aby si diváci mohli užít i dobré jídlo a pití. Pravidla zůstávají stejná, a věřím, že zachováme i good vibe celé akce. 

Na co se můžeme těšit? Ať už dole v Bowlu nebo mimo něj?

Letošní konstelace závodníků je více surfskatová než loni a to může být velmi zajímavé. Na minulém ročníku jsme mohli vidět řadu výborných skateboardistů na surfskatu, ale letos to vypadá, že budeme o něco více “surfoví”. Čeká nás kategorie drop, no drop (ženy a můži)  a best trick. K tomu postaví Snowboard zezula velký show room se surfskaty - kde si mohou diváci vyzkoušet různé modely. 

Takhle bude vypadat BOWL!

Jakou čekáš účast? Kdo se vrátí ze starejch známejch shredderů a přibudou nějaký youngbloodi?

Několik účastníků z minulého roku se extrémně posunulo, takže se moc těším na jejich progress naživo. Moc jim fandím! Nedávno jsme jezdili s Jirkou Chomátem - minulým výhercem kategorie DROP, a musím říci, že má proklatě skvělou formu! Na soupisce má vedle sebe ale spousty skvělých riders, takže to bude opravdu boj:) Oskar Bredl - progresor roku - je bohužel po úrazu, stejně tak Bára Karásková, ale vypadá to, že se loňské prvenství v ženské katogorii pokusí obhájit. Letos má totiž v kategorii drop těžkou konkurenci:) 

Něco o Pavlovi:

Pavel Oliva

ASI surf coach, surfskate trenér surf dojo, specialista sportovní medicíny, školitel světové kalistenické organizace a zdravotnický záchranář.

Myslíš, že se rideři a ryderyně od minula skejtově posunuli? Co očekáváš za trikový repertoáry?

Řada z nich extrémně, několik účastníků vídám na mých lekcích a progress vidím týden co týden. Pár riders začalo létat, takže kromě “airs” se můžeme těšit i na power slides, berts, spins a určitě mnoho dalšího.

Jak bude probíhat závod? Kdo a co bude hodnotit?

V porotě zasedne surfařka Lenka Srncová, skimboard a surfskate démon Luboš “Shaun” Vlk a já. Hodnotíme kromě techniky samosebou i prvky dle náročnosti a provedení, a celkový skill ridera. Minulý ročník bylo krásně vidět, že většina jezdců měla skvělou techniku a k tomu svůj styl - senzační podívaná, prostě koncert:)

Mám se v sobotu zastavit?

Budu moc rád! Je jasné, že to bude happening protínající veškeré známé i neznámé perzóny na poli surfingu a surfskatingu, takže spousty fajn lidí. 

Kdybych chtěl ještě last minute závodit, jaký podmínky musím splňovat a co musím pro účast udělat?

Je potřeba mít opravdu surfskate, ne povolený cruiser, jedna otázka toho typu padla, ale to by pak nebyl surfskate contest. A co jiného? Vůbec nic, contest je pro začínající i pokročilé riders. Takže jediné co bych kromě surfskatu účastníkům doporučil, jsou chrániče :) Pak už stačí poslat přihlášku na oliva@nasurfu.cz s telefoním čislem, a dorazit. 

Tady máte odkaz na událost!

Tady máte odkazy na Sociální sítě Pavlova surfového projektu SurfDojo!

Ptal se a pixely krotil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Legenda zvaná Finbreaker - Riversurfový závod 2.0

Prknoskluzové lokální i nelokální, surfařské podskupiny oceánské i říční, zkušení i začínající. Nespočet sympatických osobností spojí své surfy v boji proti vltavskému Bossovi. Bažiňák FINBREAKER prošel od loňska značnou evolucí, nabrousil zuby a bude na co koukat. To ano..