Senegalský střelec Sherif Fall a Italo Ferreira v Billabong snímku Fraternité

"All the kids dream of surfing now". T tvrdí Sherif Fall. Sherif Fall je místní hrdina města Dakar v Senegalu. Dakar vás nejspíš nenapadne, když plánujete svůj příští surftrip. Je tu ale bohatá surfovou subkultura. Ví to i gigant Billabong, se kterým Sherif podepsal smlouvu. Stal se tak jediným senegalským profi-surfařem. Stal se tím spoluhráčem držitele zlaté olympijské medaile. Italo Ferreira do Senegalu přijel, viděl, surfoval. Italo je dnes globální celebrita a jeho sláva přesahuje hranice našeho malého surfového segmentu populace. Přesně proto chce teď každé dítě v Dakaru létat nad lip, tak jako šampion z Brazílie. Pusťte si nový edit, který slouží jako přivítání Sherifa Falla do týmu Billabong. Zároveň se pokochejte pohledem na pozitivní dopad, který má přítomnost mezinárodní surfové legendy na místní komunitu.

Fraternité je v překladu bratrstvo. A jaké bratrstvo! Co bych dal za dvoutýdenní surftrip s těmahle bráchama. Sherif Fall se nově stává součástí týmu Billabong. Přivítat ho do bratrstva nepřijel nikdy jiný, než Italo Ferreira. První držitel olympijské medaile ze surfového debutu v Tokiu a nejspíš nejzábavnější surfař současnosti. Italo umí všechno. Chcete aby udělal obří 360tku nad reefem plným mořských ježků? Není problém (viz video). Chcete aby udělal backflip z pódia při přebírání zlaté olympijské medaile? Není problém. Chcete aby namotivoval celou přímořskou komunitu k surfingu? To není vůbec žádný problém. 

Zdroj: Stab Mag

"All the kids dream of surfing now"

Řekla poté, co Billabong tým odjel, matka Sherifa Falla svému synovi. Takovou moc má Italův věhlas a jeho neobyčejná osobnost. Italo je šéf, na nic si nehraje a údajně je to borec se vším všudy. Není divu, že k němu vzhlížejí. Italo je globální celebrita. Účast na olympiádě tohle z pravidla s atletem udělá. Ikdyž ve městě Dakar Ferreiru znali dávno před tím, než zaplál v Tokiu olympijský plamen. Dakar má bohatou a živou surfovou komunitu. Jsou tu fantastické spoty nejvyšší jakkosti a vřelé a vítající místní obyvatelstvo. To se dá říct o málokteré surfové destinaci. Itala čekalo v surfovém městečku přivítání, jaké nikdo nečekal. Na line-up ho doprovázelo z pravidla alespoň 30 dětí. Každé s ním chce fotku, každé ho chce vidět! Je jak rocková hvězda. 

Zdroj: Stab Mag

"All kids dream of surfing right now"

Sherif Fall o surfingu snil odjakživa. V době kdy vyrůstal nebylo možné sehnat v Senegalu ani kvalitní kus polystyrenu. Jeho styl je, podobně jako Italův definován absencí profesionálního koučingu a vybavení. Sherif surfuje surově, bez milosti. Je tady trefné, že ho Billabong spároval (alespoň ve videu) s Italem Ferreiru, který začínal v podobě nuzných podmínkách. Italovi první surfové krůčky probíhaly na víku od lednice, které sebral svému rybářskému otci. Jaká cesta čeká na Sherifa Falla v surfovém světě zatím nevíme. To, že je součástí týmu Billabong je však předzvěst velkých věcí. Dejte si jeho video edit a neříkejte mi, že na jeho surfingu není něco unikátního. Něco, z čeho se těžko upírají oči. Moje oči se na něj budou upírat nadále, a doufám, že o něm hodně uslyšíme. Alespoň v tom našem malem surfovém segmentu populace.  

Do bratrství zatím nepatří

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Quiksilver Surfchamp je za dveřmi! Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku!

Dámy a pánové je to tady! Blíží se vyvrcholení historicky prvního Českého poháru v surfingu. Pokud máte problém spát a přijímat potravu, vše je v naprostém pořádku. Být svědkem historických milníků jako je tento, má na lidský organismus přesně takový efekt. ČPS letos vyvrcholí na již kultovním Surfchampu, neboli Quiksilver Czech & Slovak Surfing Championship. Ten se uskuteční již tradičně na francouszkých beachbreacích v Seignosse a to od 18.6. do 25.6. 2022! Surfchamp se vrací po dvouleté covidové pauze a zároveň je poprvé součástí Českého poháru v surfingu. Na březích Atlantiku se tak letos vůbec poprvé vyhlásí vítěz a vítězka poháru! Pokud vás tohle nezvedá ze židle, tak jste uvnitř mrtví. Vyzpovídali jsme organizátora Matuše Hubku, řekl nám všechno a mnohem víc!