SLEDUJ: Kael Walsh a jeho edit Idiot Box je uchazeč o edit roku

Kael Walsh posílá nadupaný pozdrav ze západního pobřeží Austrálie. Kael měl s tímto editem evidentně velké plány, protože ho přihlásil do soutěže Stab Edit of the Year 2022. Stab redaktoři edit okamžitě zařadili do nejužšího výběru. To pro nás bohužel znamenalo, že se na video dalo poslední měsíc podívat pouze v prémiové verzi Stab magazínu. Pár dní zpátky měl ovšem premiéru na Youtube. Právě teď tam visí a čeká jen na vás!

Kael Walsh je střelec z West Oz. Západní pobřeží Austrálie je nemilosrdné, surové a trestá ty, kteří s ním neumí zacházet. Kael s ním zacházet umí. Nebojí se napřímit v barrelu, který by smrtelníkům zmáčknul a sroloval páteř jako nafukovací karimatku. Nebojí se udělat masivní air přes sekci, která vás pošle buď k orbitu nebo na plastiku vazu v koleni. Jeho nový edit Idiot Box zachycuje surovost místa, kde vyrostl. Kael s týmem projezdil West Oz křížem krážem a natočil nezapomenutelný edit. Dočkáte se i záběrů z Margharet river a z The Box! Idiot Box je dalším z uchazečů o Stab Edit of the Year!

Co to znamená, když se edit dostane do nejužšího výběru Stab Edit of the Year? Znamená to, že je to sakra dobrej edit. Sakra dobrej edit má až magickou moc. Dokáže se zarýt do kolektivního vědomí surfařské populace, dokáže vyvolat emoce, dokáže nás navnadit surfovat víc a dost možná nás dokáže a donutit surfovat líp. Edit roku musí mít všechno! Našlapaný vysoko-oktanový surfování, vymazlený a uhlazený střih a k tomu hudební doprovod, který vás nenechá chladnými. Všechny tyhle ingredience musí správně namíchat rejža, surfař, střihač a hrstka kameramanů. Není to sice Marvelovka, ale rozhodně to není žádná sranda!

Stab vybírá každé čtvrtletí pouze 3 edity, které postupují do finálového výběru. Na konci roku potom 50 nejvlivnějších surfařů naší doby rozhodne o tom, který edit prestižní roční soutěž vyhraje. Vítěz tohoto prestižního ocenění letos vyhraje (kromě věčné slávy) 1 celý BitCoin. Ten má ku dnešku cenu 1 milion 35 tisíc 496,25 korun českých! Loni tuhle cenu vyhrál John John Florence se svým editem Space. Předloni zase Pentacoastal. Pokud máte zálusk na výhru a chystáte se natočit edit a poslat ho Stab Magu, pusťte si následující čtyři edity. Všechny buď vyhrály, nebo se umístili velmi vysoko. Pokud máte ambice svůj edit přihlásit, tady jsou i pravidla pro účast:

Pravidla:
- 80% surfové akce musí být od jednoho surfaře.
- Edit musí být alespoň z 80ti procent složen ze surfové akce. Nebudeme počítat vlny, ale chceme, aby v editu byl důraz na surfování!
- 95% záběrů musí být nových. Žádné reprízy obsahu ze starých editů, Instagramu nebo z vašeho archívu.      
- Minimální délka je 5 minut, maximální délka je 15 minut.
- Blah blah blah, vysílací právo má Stab, blah blah blah Stab rozhoduje o tom, kdo postoupí, blah blah blah.

- Uchazeč musí mít BitCoiní peněženku aby mohl shrábout výhru!

Tak! Teď už víte, jak musí váš edit vypadat. Pusťte si ještě pro inspiraci pár finalistů a jděte ostřit váš ZOOM objektiv!

John John je starboy! Tento edit je audiovizuální masterpiece, o surfingu jak z jiné planety ani nemluvíme.

Wade Goodall a Shane Fletcher v Penatacoastel obsurfovali pět pobřeží světových oceánů. Zároveň natočili edit, který svojí kvalitou připomíná spíše hollywoodský blockbuster! 

Russell Bierke ve FLOW STATE ukazuje, že nejlepší edit může pocházet i z prostředí Big waves.

Harry Bryant ve své Octopus prvotině BIO HAZ zase předvádí, že se edit nemusí brát vážně a že na délce taky nezáleží!

z digitální modelíny uhnětl

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Malia Manuel a její meditační snímek MALIA

Tahle slowburn paráda vás nesmí minout. Malia Manuel vás ve svém dechberoucím snímku provede panenskou přírodou Jižní Afriky, ohodí vás salvou spreje na J-bay a provede vás za ruku tubou v Indonésii. Ve světě nadzvukové rychlosti a každodenního shonu, budiž vám tento snímek meditační pomůckou ke kýženému oddechu. Zapalte kadidlo, skřižte si nohy za hlavou a ruce hoďte na stůl (nebo naopak, to nechám na vás) a nechte Maliu vtáhnout vás skrz obrazovku přímo do magického světa oceánských oblin.