SLEDUJ: RAGE 3 je volně ke shlédnutí!

Sympatická partička RAGE dala surfové populaci nejkrásnější dárek pod stromeček. Nasadila svůj třetí surfový film RAGE 3 na YouTube, kde je teď volně ke shlédnutí. Najdete ho v našem článku a dozvíte se i něco málo o nejautentičtější surf crew v zemi protinožců. Nechám na vašem nelepším uvážení, zda jste se v minulém roce chovali hezky a zda si tenhle pozdní vánoční dárek zasloužíte.

Vznik RAGE

Píše se rok 2016 a pět kamarádů z Austrálie se na Havaji oddává systematickému mámení smyslů. Creed McTaggart, Noa Deane, Ellis Ericson, Beau Foster a Toby Cregan nad sklenkou piva vymýšlí vlastní surfovou značku: RAGE (ta je inspirovaná australským hudebním kanálem). Následuje několik "team buildingů" a "steering" meetingů v Bungalow pubu zpátky doma v Austrálii. Tam se prý tým nejvíce sbližuje opět s pivem. Když Ellis Ericson na jeden z těchto meetingů přinese laptop, ostatní ho se smíchem zahánějí. Bože já miluju surfaře! 

Filosofie

Původním impulzem ke vzniku firmy byla touha pěti kamarádů jezdit pro tu samou značku. Díky tomu by mohli na surf tripy jezdit spolu. Závazky k jiným sponzorům je často rozdělovali. S korporátním, zkostnatělým světem se velmi těžko manévruje. Řešení našli kluci elegantní - založili vlastní značku a začali jezdit pro ní. Pak už šlo jen o to vymyslet produkt. Naštěstí Tobyho táta zakládal v 70tých letech firmu Ocean and Earth a tím padem bylo rozhodnuto: gripy a leashe. 
“We won’t push some pseudo-punk ethos on you, because in reality, we’re all a bunch of ponces prancing around in tight, black suits and it doesn’t even hurt when we fall off. That ain’t punk.”
RAGE team

Parta si takzvaně na nic nehraje. Jsou to kamarádi, kteří spolu rádi tráví čas. Jejich filmy tuhle skutečnost ztělesňují. Snaží se prezentovat bez pozlátka a bez retuší. Pokud po shlédnutí filmu nechcete s touhle partou zachlastat a založit s nima značku, pak se na film nejspíš nekoukáte správně.

Crew

Zde je fotka smlouvy, kterou Shaun Manners musel podepsat při vstupu do Rage Crew: BOŽE, JAK JÁ MILUJU SURFAŘE!

Filmy

Jako propogační nástroj na prodej surf hardwareu využila RAGE parta několik surfových filmů. Jejich nejnovějším počinem je RAGE 3, který vyšel loni v březnu. Dlouhou dobu byl přístupný pouze za poplatek 19 dolarů, což, pokud se ptáte mě, je sakra přestřelená cena. Když vezmu v potaz, že materiál na film sbírali "jenom" rok, hudbu si do filmu složili a nahráli sami. A na konci filmu skáče Shaun Manners "pouze" největší straight air, co kdy svět viděl! 20 babek jim rozhodně nedám. Hovada kapatalistický.  

Naštěstí, i takhle hluboce kapitalistická srdce roztála pod kouzlem Vánoc. RAGE parta nejspíš v období Vánoc podlehla všeobecné atmosféře lásky a sdílení a vystřelila film na YouTube. Tam si ho můžeme i my držgrešle užít. Valte bulvy!

PS: My s partou z Freeride.cz taky do kapitalismu trochu fušujeme, tak pokud jseš zrovna při penězích, kup si naše nový kšilcny

Pokud se vám s RAGE partou nechce loučit, dejte si ještě dva jejich předchozí audiovizuální počiny!

Za přítomnosti státního dozoru a notáře napsal

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Report z pánské části Bali Big Wejf

Petr Novotný přináší druhou část reportu z Bali Big Wejf - druhé zastávky historicky prvního Českého poháru v surfingu. Dnes se dočtete, kdo z pánů na Greenbowlu dominoval. V textu najdete i videa ze všech heatů závodu, včetně toho finálového. Pokochejte se také galerií parádních fotek. Užívejte a těšte se na příští zastávku na Srí Lance.

SLEDUJ: "Form" je John Johnův chvalozpěv na pramáti Pipeline

Bohy políbený Jenda Jenda z Oahu, dvojnásobný světový šampion, opět publikuje surf video, které vám vyrazí dech. Video obsahuje 10 minut dechberoucího surf porna a zároveň odpovídá na otázku, která všem vrtá hlavou od nepaměti. Co by nám vlna řekla, kdyby mohla mluvit?

Praha Surfová díl druhý: Lokalismus po česku!

Každý, kdo si vyrazil vyhodit z kopýtka do nějaké ze slavnějších surfových destinací, poznal hořkou pachuť lokalismu. Surfař český je z definice většinou na straně příjemce lokalismem okořeněné poznámky nebo pohledu. Nedejbože pravého háku na spánek. Lokalismus má v surfové kultuře dost zajímavé postavení a je na něj pohlíženo z mnoha úhlů. Někteří tvrdí, že lokalismus udržuje na line-upech zdravý pořádek. Jiní tvrdí, že je to ta nejčistější forma nacismu. Pojďme se v našem druhém dílu Praha Surfová podívat lokalismu na zoubek. Zkusíme odhadnout, jak by mohl vypadat lokalismus po česku.