SLEDUJ: Teahupo'o minulý víkend lámalo páteře! Pusťte si záznam od Surfline

Čoups je bestie z jiného světa. Prastaré příslový praví: "tam, kde se láme Čoups, tam nebuď". Naštěstí pro nás fanoušky se touhle radou určitá skupina jednotlivců neřídí a jsou přesně tam, kde je tahle vobluda chce mít. V jejích útrobách. Minulý víkend zasáhl Francouzskou Polynésii swell, který rozvlnil ostrovy až po endosféru. Surfline ze čtyřech dní, během nichž se Tichý oceán skládal nad reef s úderností, za kterou by se nestyděla explodující supernova, sesbíral materiál na devítiminutové video. Pusťte si ho! Doporučuji sedačku pod vámi vystlat novinovým papírem.

Přiznám se, že nezdám děsivější vlnu. Nejsem úplně expert na intimní znalosti velkých vln, ale mám takové pravidlo: když učůrávám strachy při pohledu na vlnu na obrazovce o rozlišení 13,3 palců, tak vím, že v reálu by mě tahle vlna svlékla z kůže jako baziliška před letní koupačkou. Minulý víkend přinesla bouře od Nového Zélandu swell fialových rozměrů, který rozpumpoval pobřeží Tahiti víc než DJ Danda libereckou přehradu na začátku letního semestru na TULce!

Někdo musel Surfline práskout, že se tenhleten swell blíží, protože jako na zavolanou byli na místě se štábem a vybavením na tvorbu pohyblivých obrázků. My jim můžeme jen děkovat, protože devítiminutové krocení Čoups rozhodně stojí za to! Dávejte si pozor, Čoups vás dokáže potáhnout a pořezat o reef i na dálku a to skrze vaší obrazovku. Raději se připněte leashem k nohám stolu, až potom klikejte na následující videjko! ČOUPS!!!

ČOUPS!!!

ČOUPS!!!

Čoups do češtiny přeložil

Jan Moleš
Další články autora

Další zajímavé články

Quiksilver posílá 5 surfařů do Upside down dimenze ze Stranger Things!

Ano, čtete správně. Quiksilver navázal spolupráci s video-on-demand gigantem Netflix, aby nás zásobil hadrama s relevantní pop-culture tématikou. V blízké době vyjde kolekce zaměřená na masivně populární seriál Stranger Things. V tomhle séroši parta děcek v osmdesátkách řeší běsnění mezidimenzionální obludy a odtajňuje konspiraci tajných bezpečnostních složek americké vlády. Video, které v rámci této spolupráce vzniklo, bude možná to nejzajímavější video se surfovou tématikou, co jste za dlouhou dobu viděli.