Surfové léto v Česku - In Waves We Trust!

Nejstarší český surfkemp zahájí svou čtrnáctou letní sezónu na začátku července. Mnozí čekali s jakou novou destinací Surf-Trip.cz přijde a překvapení se nekonalo nebo možná vlastně konalo.

I když tyto lokality nenabízí perfektní vlny (někdo by se mohl dokonce domnívat, že žádné), nebrání nic tomu, aby v nich proběhly jedinečné a komplexní „surfařské“ pobyty s názvem In Waves We Trust. Tento slogan úplně vystihuje aktuální situaci českých surfařů a dává jim naději, že po létě bez oceánu budou opět jezdit opravdové vlny. 

„Letní pobyty budou zahrnovat vše, co by měl člověk o surfování vědět, aby se mohl dále rozvíjet, a to od správné techniky pádlování až po vhodné doplňující a kompenzační cviky a ježdění v bowlu na surfskejtu,“ říká jeden z hlavních koučů a aktuální Mistr ČR a SR v surfování Otmar Oliva a pokračuje: „Vzhledem k tomu, že nebude přítomný ten nejrušivější element, tedy vlny v oceánu, se budeme moci na všechny aktivity detailně zaměřit.“

Hlavní náplň pobytu vychází z populárního konceptu Surf Akademie, kterou Surf-Trip už několik let pořádá ve Francii. Pobyt v Čechách mu bude velmi podobný, na programu  je řada workshopů, přednášek i kurz první pomoci. Účastníci si vyzkouší všechny aktivity, na které pro samé surfování nemají u oceánu čas i přesto, že jsou důležité.

Surfový pobyt v Česku zní sice vtipně a řada lidí může o jeho smyslu pochybovat, ale opak bude tentokrát pravdou. Surf-Trip jej připravoval velmi dlouho a podílí se na něm například ISA instruktorka a mistryně ČR a SR v surfování Lenka Sedlářová, ISA instruktor a mistr ČR a SR v surfování Otmar Oliva a ISA instruktor Martin Špatenka. O kompenzační cvičení a celkovou tělesnou průpravu  se postará profesionální trenér kalisteniky Pavel Oliva, který je také specialistou na surfskejt.

Během pobytů se Pavel zaměří na svalové partie a mobilitu účastníků, bez které se na surfu nebo surfskejtu nikdo neobejde, dále pak na kompenzační cvičení a kondiční svalovou přípravu. „Jakákoliv práce a čas si na těle vybírá svou daň,“ přibližuje Pavel Oliva svoji část programu. „Já se budu snažit odhalit a vysvětlit, co je na tělesné schránce klienta potřeba řešit a co by pro to mohl a měl dělat.“ 

A jak bude vypadat den na takovém pobytu? „Po ranním protažení a po snídani proběhne trénink na surfskejtu ve skejtovém bazénu, kde se betonové vlny lámou celý den. Procvičíme si tu techniku zatáčení a přenášení váhy,“ popisuje Víťa Fekiač z organizačního týmu. "Po obědě na jógamatce kompenzačními cviky uvolníme ztuhlá ramena a zrelaxujeme tělo na podvečerní pádlovací session na jezeře. V rámci večerní přednášky a workshopu se dozvíte, jak fungují předpovědi vln a počasí nebo jak si vybrat surfové prkno. Den zakončíme u surfového filmu decentním večírkem. Po takovém týdnu budete stoprocentně ready to surf a jediné, co vás u oceánu překvapí, bude to, že voda v oceánu je slaná.“

Pro ty, kdo vyhledávají spíše jógu a o surf jim tolik nejde, je naplánován týden na Vysočině. V nabídce jsou i top pobyty, a sice expres jóga nejen pro surfaře v krkonošském wellness hotelu. Tyto pobyty má na starosti lektorka jógy Veronika Ševčíková, potkáte se na nich i s další mistryní ČR a SR v surfování Terezou Olivovou a Martinou Špíškovou, která se postará o hladký a ničím nerušený průběh pobytu. 

I když je hlavním cílem skutečný progres, nepřijdete ani o nějakou tu legendární party, na které poteče proudem...ano, namražený Jägermeister!

Termíny:

9.7. – 12. 7. Jóga nejen pro surfaře Krkonoše
23.7. - 26.7 Jóga nejen pro surfaře Krkonoše
3.8. - 8.8. Jóga a pádlování na Vysočině
11.7. – 18.7. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky
18.7. – 25.7. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky
25.7. – 1.8. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky
1.8. – 8.8. Surfový a skejtový tréninkový pobyt Jeseníky

Přihlaste se už teď na Surf-trip.cz

Další zajímavé články

Podpoř FREERIDE.CZ zakoupením nového merche!

Po dvou letech přinášíme novou kolekci FREERIDE.CZ MERCHE! Ten si můžete objednávat v již spuštěném předprodeji až do neděle 26.11. 2023 a my garantujeme, že vám ho domů doručíme do Vánoc! Nákupem podpoříte 100% fungování magazínu a my díky toho budeme i do budoucna vytvářet kvalitní obsah ze světa akčních sportů!